2020 rekordním rokem pro Xbox Game Studios

Publikováno: 6.10.2020, 6:55

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5360 článků

Sice ještě není konec tohoto zvláštního roku, ale Microsoft už se podělil o letošní rekordní úspěchy Xbox Game Studios. Celkem jsme se dočkali 15 her, kdy z toho 10 byly zcela nové tituly a některé zamířili jen na PC jako třeba dodatečně Halo. Hráči pak strávili hraním neuvěřitelných 1,66 miliardy hodin, kdy toto číslo ještě do konce roku poroste a skutečně zahrnuje jen tituly od Xbox Game Studios. Některé hry pak byly zmíněny konkrétně:

  • Microsoft Flight Simulator, nejdéle existující herní značka Microsoftu, se vrátila a na serveru Metacritic si drží hodnocení 92. Řadí se tak mezi nejlépe hodnocené PC hry tohoto roku a příští rok vyjde na Xbox.
  • Ori and the Will of the Wisps pak byla nejlépe hodnocenou letošní hrou pro Xbox s průměrným hodnocením 90 na Metacritic.
  • Grounded, novinka od Obsidian Entertainment, rychle získala první milion hráčů, zatímco Sea of Thieves překonali hranici 15 milionů hráčů.
  • Wasteland 3 dříve získal nejen hodnocení nejlepší RPG na gamescomu, ale také měl na Metacritic průměrné hodnocení 86.
  • V červenci pak na Xbox Games Showcase bylo představeno 5 nových her od Xbox Game Studios.

Na poli herních statistik taktéž došlo k zajímavým hodnotám a mezi ty poslední se například řadí:

  • Hráči Microsoft Flight Simulatoru zaznamenali více než 26 milionů letů a více než miliardu nalétaných mil, což je zhruba 15krát více než počet skutečných letů každý den po celém světě v roce 2019. Taktéž je to dostatek mil, abyste celou zeměkouli obletěli 40 000krát.
  • Kooperace v Minecraft Dungeons je velmi oblíbená a během posledních dvou měsíců proběhlo 6,9 milionů her v multiplayeru, kdy skoro dvě třetiny (4,4 milionů) se týkaly lokální kooperace na jedné konzoli.
  • Přes 500 milionů brouků bylo rozmáčknuto v Grounded, ale jelikož je na světě více než 10 kvintilionů hmyzu, tak jsme zatím vyhubily jen 0,000000000005 %.

Zatím to byl pro Xbox Game Studios skvělý rok a bude ještě lepší, až 10. listopadu vyjdou konzole nové generace Xbox Series X a Xbox Series S. Později tento měsíc bychom se měli dočkat další záběrů z hraní na Xbox Series X/S a také se dočkáme kompletního seznamu her, které budou optimalizovány pro nové Xbox na jejich vydání.

Jak pak ukazuje přiložený obrázek, v budoucnu se máme nač těšit. Příští rok dorazí Halo Infinite, Psychonauts 2 a doufejme, že to stihne i Everwild, nová Forza Motorsport a případně nějaké neoznámené tituly. Třeba dojde i na Hellblade II, ale v případě Fable, Avowed a State of Decay 3 bychom počítali až s rokem 2022. Další neoznámené tituly jsou pak ještě ve vývoji a dost možná ještě letos se dočkáme představení dvou nových her včetně záhadného projektu velkého studia The Initiative. A nezapomeňte, že všechny tyto oznámené i neoznámené hry budou hned v den vydání dostupné v předplatném Xbox Game Pass.

09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»
06. 06. 2022 • tonyskate0

Xbox & Bethesda Games Showcase s CZ titulky

Podobně jako loni, i tento rok budeme moci sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase s českými či slovenskými titulky. Konference se uskuteční už tuto neděli 12. června od 19:00 našeho času a živě se budete moci dívat na kanálech Xboxu na YouTube, Twitchi, Twitteru a Facebooku. Totéž pak bude možné i na kanálech Bethesdy s výjimkou Twitteru.

»
28. 05. 2022 • lindros88cze0

Keystone – nový Xbox pro streamování

Microsoft se snaží vytvořit levný HW, který by do spousty domácností přinesl Cloud Gaming a zejména službu Game Pass. Zřejmě si MS zjistil a vyhodnotil fakt, že né každý chce doma vlastnit plnohodnotnou konzoli. Otázkou, ale stále zůstává, jak se MS chce vypořádat s vyžadovanou konektivitou, aby to jelo v každé lokalitě. Pokud jste v poslední době zkoušeli hrát něco přes stream, tak jistě víte, že rychlost a kvalita netu...

»
25. 05. 2022 • lindros88cze0

Xbox Series X/S Pro v roce 23/24 spekulace

To si takhle večer brouzdáte po Twitteru a najednou na vás vyskočí, že na prezentaci TLC prozradili, že očekávají nové Xbox a ty modré 🙂 v roce 2023/24.  Těšit se máme na 60-120 FPS a k tomu nám dopomáhej .. samozřejmě obrazovka TLC. Tak to budeme chvíli sledovat a uvidíme, co z této „tutovky“ nakonec vzejde.

»
24. 05. 2022 • tonyskate0

Patnáct vychytávek pro váš Xbox

Doufáme, že většině z vás se už doma ohřívají Xbox Series X|S, tedy konzole nové generace, které přináší pěknou řadu vychytávek. Hned patnáct tipů vám přináší video od Xbox CZ, kdy některé se dají uplatnit i na Xbox One. Věděli jste třeba, že můžete přepínat synchronizaci ovladače na předešlé zařízení anebo na konzoli využívat funkci lupy? Zajímavostí je i funkce kopilot na jednom ovladači anebo poslouchání Spotify při hraní vaší oblíbené...

»
23. 05. 2022 • DandyCZE0

Xbox a OPI tip na dárek

Dneska tady máme menší tip na dáreček pro pařmenky, tedy pokud jste Xbox pozitivní. Přední značka OPI připravila ve spolupráci s Xboxem celou sérii laků na nehty. Vyberete si ze spousty barevných odstínů, například zelené Halo nebo barevné forzácké. Jelikož i já mám doma početnou ženskou skupinu, tak jsem zakoupil a níže můžete vidět výsledek a třeba k vám taky dorazí sám Master Chief. Pokud si dárek nadělíte, tak budeme rádi...

»