Activision Blizzard žádá akcionáře o souhlas s odkupem

Autor: HusekDPublikováno: 23.3.2022, 8:16

Publikováno: 23.3.2022, 8:16

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 215 článků

Společnost Activison Blizzard zveřejnila proxy soubor, který uvádí, že Federální obchodní komise (FTC) vyžaduje další informace o akvizičních plánech společnosti Microsoft a vyzývá své akcionáře, aby dohodu podpořili. Tato žádost je přirozenou součástí schvalovacího procesu a neznamená tak, že by se FTC snažila obchod jakkoli zablokovat.

Activision Blizzard vyzývá své akcionáře, aby podpořili akviziční plány Microsoftu během zvláštní schůze 28. dubna 2022. Pokud bude většina zastoupení hlasovat ve prospěch odkoupení, tak již nebude obchodu nic bránit. V opačném případě ale nebude možné akvizici dokončit. Hlasy akcionářů, kteří nebudou hlasovat se automaticky započítají v neprospěch obchodu. Je tedy nesmírně důležité, aby zde byla co největší účast. S tímto také přichází nemalá peněžní motivace. Pokud bude akvizice Microsoftu schválena, tak akcionáři obdrží 95 USD za každou akcii Activison Blizzard. Současná akcie se pohybuje okolo 78,84 USD.
Budeme tuto důležitou událost i nadále sledovat a snad se příští měsíc dočkáme pozitivních zpráv. Pokud vše proběhne ve prospěch odkupu, tak by měla být akvizice dokončena do fiskálního roku 2023.
Microsoft – Xbox by tak pod sebe získal nepřeberné množství zajímavých značek, jako je například Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Crash Bandicoot a další. Zajisté se také některé tituly podívají i do předplatného Xbox Game Pass a dá se tedy očekávat, že bude nabídka napěchována až k prasknutí.