Anno 1800 a specifikace pro konzole

Autor: lindros88czePublikováno: 18.1.2023, 9:29

Publikováno: 18.1.2023, 9:29

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 153 článků

Milovníci strategií si od začátku roku nemohou stěžovat na zajímavé novinky. Všichni se jistě těší, jak si vyzkoušejí nebo doslova propadnou Age of Empires II na konci ledna. My se ovšem dnes podíváme na nové informace ke hře ANNO 1800, která se na konzole chystá v březnu.

Už při první zmínce o tom, že  ANNO 1800 vyjde na konzole jsem se pozastavoval nad tím, jak se bude hra ovládat. Jedná se o poměrně obsáhlou strategickou hru se spoustou možností, realtime prvky soubojů a skoro nekonečným menu. Hru jsem měl možnost vyzkoušet a pořádně zahrát na PC a i zde bylo ovládání dost náročné. Autoři nyní vydali video v kterém popisují změny a přizpůsobení pro konzolové hráče. Samozřejmě se podívejte na celé video, ale v bodech zde shrnu několik poznatků, které oceňuji.

  • konzolová verze bude obsahovat všechny vylepšení, které dostala PC verze za 4 roky
  • menu jsou přepracovaná, aby šlo snadno vybírat pomocí volby na gamepadu. Kruhové menu je asi nejlepší možná volba a vypadá to dobře.
  • velikost fontu, tak s tím jsem bojoval i na PC, pro konzolovou verzi je automaticky zvětšeno a je to optimalizováno na hraní na velkých TV
  • Hra vyjde na konzole 16. 3. 2023

Budoucí stavitelé měst si již dnes mohou předobjednat standardní nebo Deluxe edici Anno 1800 Console Edition. Standardní edice obsahuje základní hru, zatímco edice Deluxe obsahuje základní hru a tři kosmetické balíčky obsahující nové položky, které můžete přidat do svých rostoucích měst: balíček Pedestrian Zone Pack, balíček pro zábavu a balíček Vibrant Cities Pack. Ti, kteří si hru předobjednají, obdrží také bonus Early Adopter, která obsahuje balíčky Imperial a Console Founder, stejně jako digitální artbook a vybraný soundtrack.

24. 10. 2022 • p.a.c.o0

Anno 1800 míří na konzole

Milovníci strategií jistě mají velkou radost z nového oznámení, které nám přinesl Ubisoft. Jejich oblíbená strategie Anno se objeví na konzolích a to konkrétně Anno 1800. Ta vyšla původně v roce 2019 na PC platformu, kde se nejen velice dobře prodávala, ale také se jí dostalo velice příznivých kritik. Pokud se podaří vyladit ovládání, nebude nám nic stát v cestě nejen vybudovat pěkně fungující město, ale také budeme moct rozehrát nejrůznější obchodní či...

»