Banjo-Kazooie má dalšího následovníka, plošinovku Hat in Time

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 30.7.2017, 13:32

Publikováno: 30.7.2017, 13:32

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2929 článků

Když jsme počátkem roku označili letošní letopočet za zlomový pro žánr plošinovek, ani jsme netušili, že zažijí až tak velký comeback. Od remaků (Wonder Boy: The Dragon´s Trap), po remastery (Voodoo Vince), až ke zcela novým značkám, za které jmenujme zejména Snake Pass nebo Yooka-Laylee, nám tvůrci už půl roku připomínají, že plošinovky, zejména ty trojrozměrné, neřekly poslední slovo. V listopadu nás pak čeká Super Lucky´s Tale, který na pozici konzolové exkluzivity převezme žánrové žezlo po sérii Banjo-Kazooie. A právě na tuto legenda studia Rare se pokusí navázat Hat in Time od dánského týmu Gears for Breakfast, a to taktéž na podzim.

Možná si říkáte, proč o hře informujeme až teď, když je evidentně ve vývoji již nějaký měsíc. Důvod je ten, že základ kickstarterové kampaňe zajišťoval hru pouze pro PC, přičemž konzole byly až jedním z pozdějších milníků. Až díky štědrosti komunity a společnostem Humble a Hardsuit Labs, je možné Hat in Time vydat nejen na stolních počítačích. Jelikož dánský celek potřebuje nadále pracovat na originální platformě, o konzolové porty se postarají Hardsuit Labs, kdežto Humble o vydání. Jen podotkneme, že společnost Humble získala pozornost díky kolekcím PC her Humble Bundle, za než mohou hráči zaplatit libovolnou sumu (nejnižší bývá zpravidla 1 $). Nyní provozuje i store s digitálními klíči a pomáhá začínajícím vývojářům prostřednictvím programu Humble Publishing.

Ale zpět ke hře. Hlavní hrdinkou je dívka zvaná Hat Kid, která potřebuje nastřádat palivo pro svou kosmickou loď. To má tvar přesýpacích hodin, a kromě ní po něm pasou ještě další postavy, včetně Mustache Girl. Ano, hlavním padouchem bude dívka s knírkem. Hat Kid má naštěstí kouzelný klobouk, s jehož pomocí získává speciální vlastnosti pokaždé, obdrží-li na něj nový odznak. Hra má velice dobrou šanci zaujmou, nýbrž má malebnou grafiku a na pohled bohatý herní svět, který se navíc rozprostírá do pěti lokací. Další dvě budou později následovat formou bezplatné aktualizace. Vedle již zmíněné značky Banjo – Kazooie, by tvůrci rádi dali vzpomenout na Super Mario 64 a Psychonauts.