Bílý dům upozorňuje na násilí ve videohrách

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 9.3.2018, 12:19

Publikováno: 9.3.2018, 12:19

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3284 článků

Násilí a hry. Téma, o kterém bychom mohli vydat speciál a stejně bychom vlastně nic nenapsali. Kdo trochu sleduje dění ve světě, dobře zná americké problémy se střelci na školách. Cynik by to prohlásil za tamní folklór a obraz západní společnosti. My rozvíjet příčiny a důsledky rozhodně nebudeme a podíváme se na aktuální hon na čarodějnice, který se pokouší rozjet administrativa Bílého domu. Než hledat chyby u sebe, je totiž lepší vinu shodit na druhého a kdo je v takovém případě na mušce jako první? Ano, hry obsahující násilí.

A protože je třeba řešit nevyrovnané jedince, kteří navzdory nestálému duševnímu stavu získali zbrojní průkaz, sešli se s Donaldem Trumpem Michael Gallagher (prezident Asociace zábavního průmyslu), Patricia Vance (ředitelka agentury ESRB), zástupci některých vydavatelství, jako třeba Strauss Zelnick (Take-Two) a lidé spojeni buď s medii nebo politikou. Setkání, na němž se diskutovalo o spojitosti násilných her s násilím páchaným na lidech, otevřelo „brutální“ video sestřihané z některých videoher. Trump později připomněl, že některé studie poukazují na přímou spojitost. Nejsme si úplně jisti, zda chtěla prezidentská administrativa nastínit násilí jako takové, nebo jen násilnou střelbu, ale v obou případech toho o hrách příliš neví.

Že se do sestřihu dostala nestandardní mise z Call of Duty, Fallout nebo série Sniper Elite ještě dává smysl, ale začlenění hororů je naprosto mimo mísu. Zrovna u Američanů, kteří s Italy patří mezi slasherové velmoci. I tak bychom ale pana Trumpa rádi dovzdělali v redakčním sklepě, kde by si vyzkoušel tituly jako Soldier of Fortune, AVP, Manhunt, Mortal Kombat, MadWorld, Camageddon, Hatred, Postal nebo naše oblíbené GTA. Což nám otevírá vrátka k malé anketě: Jakou hru vy osobně považujete za nejnásilnější a ovlivnila vás nějak?

Pokud napíšete, že ano, náš systém vás automaticky přesměruje na pohotovost sanatoria pro duševně labilní jedince. Rádi vás tu přivítáme.