Blíží se ohlášení Wolfensteina III?

Autor: HusekDPublikováno: 27.9.2021, 9:34

Publikováno: 27.9.2021, 9:34

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 215 článků

BJ Blazkowicz. To je jméno, ze kterého všichni nacisti nemohou večer usnout. A já mívám podobný problém. Nebojím se sice jeho samotného, ale mám obavy o značku jako takovou. Wolfenstein patří mezi mé oblíbené herní tituly a co si budeme nalhávat, poslední vydaný díl pod názvem Youngblood byl v lepším případě podprůměrný a fanoušci této série dostali pěkně studenou sprchu. Naděje ale umírá jako posední. Jsem pevně přesvědčený o tom, že se náš starý hrdina Blazkowicz opět vrátí v plné síle a všem ukáže, že ještě nepatří do starého železa.

Za Wolfensteinem stojí studio Machine Games. Víme, že vývojáři z tohoto studia nyní pracují na nové hře ze světa Indiana Jonese. To ovšem není jediný projekt, na kterém v Machine Games pracují. Marketingový viceprezident ze společnosti Bethesda Pete Hines řekl v rozhovoru pro GameSpot, že kromě chystaného nového projektu s Idiana Jonesem pracují možná i na něčem dalším. Ačkoliv neřekl nic konkrétního o Wolfensteinu 3, tak dodal, že je velký fanoušek této série a rád by viděl jeho pokračování.

Všechny dohledané informace byli vždy nepřímé a nikdo se oficiálně nevyjádřil tak, že by se na Wolfensteinu 3 opravdu pracovalo. Podíval jsem se ovšem na Twitter Xboxu a narazil tam na zajímavý obrázek obsahující všechny očekáváné hry patřící pod Xbox Games Studios. Při zvětšení jsem uviděl něco, co mě vážně překvapilo a dalo naději, že se s mým hrdinou ještě jednou setkám. Mezi tituly Starfield a Forza Motorsport se totiž nachází titul pod názvem Wolfenstein III. Tento týden začíná herní konference Tokyo Game Show 2021 a já jsem opravdu zvědavý, zda se dočkáme oficiálního předatvení.

A co vy? Chtěli byste vidět novou hru ze světa Wolfensteina?