Boom Ball 3 poslední vlaštovkou pro Kinect

Autor: chaosteoryczPublikováno: 24.12.2017, 9:33

Publikováno: 24.12.2017, 9:33

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1933 článků

Příští týden ve speciálu zavzpomínáme i na pohybový senzor Kinect, s nímž se Microsoft letos definitivně rozloučil. Jelikož jsou Vánoce, nebudeme tu plakat nad promarněnou šancí nebo nevyužitým potenciálem na konzoli Xbox One. Raději ho vyndáme z krabice, abychom si zahráli hříčku od studia Virtual Air Guitar, které příslušenství podporuje do poslední minuty. Jen před pár dny vyšel Boom Ball 3, který navazuje na předchozí „ping pongové“ díly. Sami nebo ve dvojici projdete pěti desítkami úrovní, do nichž si můžete přenést i svou fotografii nebo oblíbený obrázek. Pálky lze totiž personalizovat libovolným obrázkem, který Kinect vyfotí. Pokud by vám odrážení míčů přišlo až příliš jednoduché, disponuje Boom Ball 3 také Turbo režimem. Vzpomínka na pohybový senzor, se kterým řada z nás prolila litry potu, stojí příjemných 199 Kč.

 • Jaroslav Houdek

  Hele možná se ptám blbě, ale Virtual Air Guitar končí? Nebo proč poslední? Z jedné zprávy o tom, že Microsoft přerušil výrobu Kinect všichni hned usuzují na konec podpory nebo dokonce že Kinect přestane fungovat. Virtual Air Guitar se nechali slyšet, že svoje hry budou prodávat a vyvíjet dál, dokud pro ně bude trh. A těch 20 milionů Kinect senzorů nepřestane fungovat ze dne na den.

  • SlimJim

   Kdyby ukončili podporu kinectu tak odstřihnou Skype a to se jim nevyplatí. Takže Kinect bude i nadále podporované příslušenství a určitě třeba nějaký nezávislí vývojáři budou i aplikace a hry vyrábět.

   • mar tin

    XO už podporuje i webkamery pokud se nemýlím, takže kinect jako takový už ke skypu není potřeba.

    • SlimJim

     To máš pravdu, ale zkoušel jsi to ? Já jsem zkoušel 2 webky a ani jedna nejela. Takže předpokládám, že ji musí MS nějak certifikovat pro funkčnost na Xku. Obyč webka za pár stovek prostě nejede. A drahou značku nemíním kupovat. Kinect je lepší než kdejaká webka. MS se musel zbláznit, když jo odstřihl.

     • KoubecX

      I obyčejné kamery jdou. Já mám Creative Live! Cam Sync HD a funguje ve skype i na Mixeru 🙂

  • Chaosteory CZ

   Byla myšlena letošní poslední, ale nějak mi to v nadpisu vypadlo. Studio VAG by ještě minimálně jednu hru pro Kinect mělo vyvíjet a pak se uvidí, zda se jim to vyplatí. Od MS bych však jakoukoli iniciativu spojenou s Kinectem nečekal, ale to je jen můj pohled 🙂

   • Jaroslav Houdek

    Iniciativa je silné slovo, ale podle mě dokud bude fungovat XB1, bude i ten Kinect fungovat.