Březnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 10.3.2021, 8:20

Publikováno: 10.3.2021, 8:20

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5073 článků

Tým Xbox nám tento měsíc servíruje novou systémovou aktualizaci, která nepřináší nic moc zásadního, ale za zmínku určitě stojí. Jednak můžete očekávat novinky v aplikaci příslušenství s ohledem na nový bezdrátový headset Xbox, vyzdvižení funkcí pro zpětně kompatibilní hry, plánovaný návrat achievementů do mobilní aplikace a také lepší správu her a předplatných. Aktualizace se pochopitelně týká jak Xbox Series X|S, tak Xbox One.

Nastavte si svůj bezdrátový headset Xbox
Příští úterý 16. března vyjde bezdrátový headset Xbox a současně tak bude aktualizována aplikace pro správu příslušenství Xbox Accessories, a to i na Windows 10. Budete si moci nastavit zvuk přesně dle vašich požadavků včetně ekvalizéru, posílení basů, citlivosti automatické ztlumení, monitorování mikrofonu a svítivosti světla, jež značí ztlumení mikrofonu. Sluchátka pak mohou zůstat aktualizována o nejnovější funkce díky bezdrátovým aktualizacím z vaší konzole.

Zpětná kompatibilita a nastavení funkcí Auto HDR a FPS Boost
V únoru bylo oznámeno, že zpětně kompatibilní hry budou na nových konzolích Xbox Series X|S fungovat ještě lépe díky funkci FPS Boost, která ve většině případů zdvojnásobí počet FPS (snímků za sekundu) u her z Xbox One. Je samozřejmě na vás, jestli chce této funkce využít a tak si ve správě konkrétní hry můžete vybrat, jestli chce využít FPS Boost či automatického HDR. Každá zpětně kompatibilní hra tyto funkce nepodporuje, takže byste jejich aktivaci hledali marně. Zvláště v případně navýšení FPS, jelikož tuto funkcí zatím podporuje jen pět her.

Achievementy se vrátí do mobilní aplikace Xbox
O tomto jsme již psali v samostatné zprávě zde, takže jen stručně. Mobilní aplikace Xbox, která se loni dočkala předělání, bohužel postrádala zásadní funkce. Zvláště absence achievementů hráče nepotěšila. Tým Xbox už testuje jejich návrat a snad brzy opět budou součástí našich telefonů.

Lepší správa předplatných na Xboxu
Předplatná jsou zásadní pro budoucnost konzolí Xbox a tak bude teď jejich správa ještě přehlednější včetně data poslední platby, další platby, do kdy je předplatné aktivní apod. Také je možné aktualizovat údaje o platební kartě nebo jiné fakturační údaje. Informace o dostupných předplatných a jejich případné zaregistrování je pak samozřejmostí. Vše najdete v nastavení konzole v sekci Účet.

Televizní program ve OneGuide bude odstraněn
V květnu bude ukončena podpora TV programu či chcete-li seznamu televizních pořadů pro OneGuide na Xbox One. Nadále můžete moci používat OneGuide pro sledování připojených HDMI zařízení či USB TV tunerů. Taktéž bude stále možné použít OneGuide pro přenos signálu skrze HDMI a pro sledování televize přes USB TV tunery, ale už nebude možné zobrazit TV program. Konzole Xbox Series X|S nemají vstupná port HDMI, takže ani není možné připojit kabelový či satelitní přijímač.

Ještě lepší správa her
V přehledu her a aplikací ve vaší konzoli se nachází celá řada obrazovek pro správu, jejíž načítání bylo vylepšeno. Také po zakoupení hry z Microsoft Store, která zahrnuje verzi jak pro Xbox One, tak Xbox Series X|S, bude ve správě hry jasněji uvedeno, které části sady jsou nejlepší pro vaši konzoli. Tedy za předpokladu, že nedáte nainstalovat vše, ale necháte si zobrazit položky dostupné k instalaci.

02. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox slibuje exkluzivní novinky na Tokyo Game Show 2021

Máme za sebou E3 i gamescom, tedy dva největší veletrhy herního průmyslu, kde byl Xbox silně přítomen. Rok ovšem ještě ani zdaleka nekončí. V prosinci můžeme očekávat další ročník The Game Awards a doufejme, že v listopadu budou oslavy 20. výročí Xboxu doprovázet i X0 akce s ukázkami budoucích her. Ještě předtím ale koncem tohoto měsíce proběhne Tokyo Game Show 2021, na které se chce Microsoft taktéž ukázat. Na 30. září 11:00 našeho...

»
19. 08. 2021 • tonyskate0

Nová sluchátka Xbox pro Series X|S

Zatímco nás Microsoft nadále zásobuje dalšími a dalšími variantami ovladačů, v březnu nám naservíroval bezdrátová sluchátka Xbox, která za svou cenu nabízí velmi slušný požitek ze zvuku i hraní s přáteli. Teď představil nová sluchátka Xbox, která nesou už tradičnější označení Xbox Stereo Headset a více méně se jedná o stejný produkt jako sluchátka bezdrátová až na to, že tato jsou s kabelem, nenabízí bezdrátové funkce a jsou pochopitelně levnější.

»
28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»