Březnová aktualizace pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 10.3.2022, 7:52

Publikováno: 10.3.2022, 7:52

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5459 článků

Jestli už jste se dostatečně vyřádili u některých z jarních novinek jako Elden Ring či třeba Dying Light 2, jistě se rádi dozvíte, co nabízí nová systémová aktualizace pro konzole Xbox. Ve stručnosti vás čeká připnutí her z Rychlého obnovení, přemapování tlačítka Sdílet, nový firmware pro ovladače a dojde i na další nastavení zvuku.

Připnutí her v Rychlém obnovení
Rychlé obnovení je jednou z vychytávek konzolí Xbox Series X|S, která vám umožňuje se okamžitě vrátit do hry a navázat přesně tam, kde jste přestali. Navíc můžete mezi hrami v Rychlém obnovení plynule přepínat a v některých případech tak můžete mít rozjeto až dvanáct her. Proto se může snadno stát, že žádané tituly mohou v přehledu obnovitelných her snadno zapadnout. Nově si je tak můžete připnout, aby vždy byly viditelné v hlavním výběru Rychlého obnovení.

Stačí ve skupině Rychlé obnovení vybrat daný titul, stisknout tlačítko Menu na ovladači a vybrat připnout do Rychlého obnovení (Zachovat v Quick Resume). Pokud už byste měli dvě hry vybrány, budete vyzvání, které připnutí nahradit.

Bezdrátový ovladač Xbox a přemapování tlačítka Sdílet
Nový ovladač Xbox pro Xbox Series X|S, který je kompatibilní a plně funkční i s konzolemi Xbox One, jako jednu z novinek nabízí nové tlačítko Sdílet, které vám umožňuje snadno pořizovat screenshoty i záznamy z vašich her. Všechna tlačítka na ovladači můžete v aplikaci Příslušenství pro Xbox nastavit na různé funkce jako otevření seznamu přátel či achievementů a nově je teď možné změnit i funkci právě tlačítka Sdílet.

Aktualizace firmwaru pro ovladače Xbox
K dispozici je také nejnovější aktualizace firmwaru pro ovladače Xbox, a to jak na konzoli, tak PC. Tato verze zahrnuje opravy a vylepšení pro Xbox Elite Series 2, adaptivní ovladač Xbox a také lepší podporu Bluetooth pro ovladače Xbox One.

Nový průvodce nastavením zvuku
Poslední novinkou je nový průvodce nastavením zvuku pro své zařízení HDMI, který je dostupný v Nastavení v sekci Obecné -> Hlasitost a zvukový výstup -> Nastavení zvuku. Tady si můžete vyzkoušet a ověřit zvukový formát HDMI, vyzkoušet všechny reproduktory připojené k vaším konzolím Xbox Series X|S a Xbox One, a nakonfigurovat si nejlepší možné nastavení pro váš audiovizuální výstup.

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»