Buďte v obraze s novou aplikací Community Calendar

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 31.1.2016, 9:50

Publikováno: 31.1.2016, 9:50

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3153 článků

Jedna z věcí, která vždy dělala konzoli Xbox o něco lepší, byla komunita Xbox Live. Ne jinak je tomu i nyní, kdy je síla každého hráče umocněna možností streamovat vlastní hraní, popřípadě vytvářet zajímavý obsah. A protože v oběhu je tolik událostí, že není v silách jednoho člověka sledovat je všechny, vznikla pro Xbox One aplikace Community Calendar, kterou členové Preview programu testovali od loňského října.

Po velkém zájmu se tento týden dočkala oficiálního vydání s jasným cílem, informovat o nadcházejících událostech, seznamovat s dalšími hráči a představovat herní vývojáře, stejně jako lidi stojící za celým Xboxem. Pro lepší orientaci je obsah shrnutý do těchto bodů:

  • Community Spotlights: Seznámení s lidmi stojícími za komunitou Xbox Live a fanoušky, jenž dělají neobvyklý obsah.
  • Game with Fames: Jedinečná možnost zahrát si se známou osobností herního nebo kulturního světa. Poznejte ji, položte ji zajímavou otázku nebo se jen dívejte a bavte.
  • Gatherings: Streamy hostované samotnou komunitou, s cílem přinášet nejnovějších zprávy a informovat o zajímavostech.
  • Livestreams: Představení her pod rukami komunitních manažerů a jejich hostů.
  • Tournaments: Sledování herních turnajů nebylo nikdy snažší.
  • Game Launches: Data nadcházejících her přehledně na jednom místě. Už nikdy vám neunikne vydání vaší oblíbené hry.
  • Free Stuff: Místo, kde kralují F2P hry a tituly z programu Games with Gold.
  • Challenges & Contests: Dvojnásobné body reputace, víkendy plné bonusového ohodnocení nebo speciální obsah navíc. To vše naleznete pod informacemi o speciálních akcích a událostech.

Názvy jednotlivých kategorií jsme záměrně ponechali v původním znění, pro lepší orientaci v aplikaci. Přestože se České republice dostalo té cti a byla zařazena do první vlny zemí, podporujících Community Calendar, jakákoliv tuzemská lokalizace je pouhým přáním. Dobrou zprávou je, že k používání si vystačíte s úplnými základy angličtiny. Novinku doporučujeme přinejmenším vyzkoušet, informace jsou přehledně rozmístěny a aktuální herní dění máte jako na dlani.