Bývalý člen DICE povede nové studio Ubisoftu

Autor: tonyskatePublikováno: 9.8.2017, 15:45

Publikováno: 9.8.2017, 15:45

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3378 článků

Francouzská herní mašina Ubisoft buduje další herní studio, a to tentokrát ve švédském Stockholmu. V tomto krásném městě se nachází i studio DICE, které jistě dobře znáte díky sérii Battlefield. A právě jeden z jejich bývalých členů, Patrick Bach, který tam zastupoval vysokou pozici manažera studia, povede nové studio Ubisoft Stockholm. Během svých 15 let pod hlavičkou EA získal spoustu zkušeností při práci se sérií Battlefield či s hrami Mirror’s Edge Catalyst a Star Wars Battlefront.

V nové společnosti bude Bach asistovat vývojářům z Massive Entertainment, kteří stojí za hitem The Division, a momentálně pracují na velké hře podle filmového světa Avatar, který stvořil James Cameron. Zatímco co tedy tvůrce Terminátora kutí hned několik pokračování filmu, Ubisoft pracuje na nové hře, která využijte enginu Snowdrop, aby vdechla planetě Pandora barevný a nebezpečný život.

Ubisoft Stockholm momentálně najímá zaměstnance a během příští dvou let chce zaplnit 100 míst. Massive Entertainment se pak v podobné době chystá najmout 200 lidí. Hra Avatar tedy nejspíše bude vskutku rozsáhlá a vyjít by měla současně s prvním ze čtyř plánovaných pokračování. Ovšem kdy to bude, to snad neví ani sám James Cameron.