Cena a datum vydání konzolí Xbox Series X a Xbox Series S – UPDATE

Autor: tonyskatePublikováno: 8.9.2020, 7:09

Publikováno: 8.9.2020, 7:09

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4773 článků

O konzolích nové generace už se toho napsalo mnoho, a ačkoliv se jejich vydání blíží, stále neznáme cenu či přesné datum vydání. Microsoft stále také ještě oficiálně nepředstavit levnější variantu Xbox Series S, o které se mluví poslední rok. Nejspíše se tak stane brzy, ovšem netrpěliví insideři jej tentokrát předběhli.

AKTUALIZACE: Microsoft oficiálně potvrdil podobu i existenci konzole Xbox Series S spolu s cenou, která je skutečně 299 dolarů (7999 Kč)! Nejspíše tak bude odpovídat i cena 499 dolarů (13 499 Kč) pro Xbox Series X! Více se dozvíme brzy.

Xbox Series S, která bude levnější next-gen konzolí o výkonu zhruba 4 TFLOPS, což je se současnou technologií zhruba na úrovni Xbox One X, bude podle všeho stát 299 dolarů. Výkonnější Xbox Series X s 12 TFLOPS by pak měla stát rozumných 499 dolarů. Vydání obou konzolí je dle insiderů v plánu na 10. listopadu, což by údajně mělo být ještě před vydáním PS5.

Jak bude levnější konzole vypadat, můžete vidět na už oficiálním obrázku výše. Od jiného insidera můžete taktéž sledovat uniklý trailer na představení konzole, který velikostně porovnává levnější konzoli s Xbox Series X – téměř o 60 % menší! Její design je bílý spolu s ovladačem, který jsme už viděli dříve, a především je konzole o více jak polovinu menší, s čímž souvisí i absence mechaniky.

Na závěr připomeneme technické specifikace cenově dostupnější konzole Xbox Series S. Oproti Xbox Series X bude mít „eSko“ mírně podtaktovaný procesor, grafiku o výkonu 4 TFLOPS s podporou ray tracingu a 7,5 GB RAM pro hry (Series X má vyčleněno 13,5 GB RAM na hraní). Cílem Microsoft pak je, aby konzole dosahovala hraní v rozlišení 1080p či 1440p, což jsou spolu s 4K nejčastější rozlišení. Obě konzole budou mít NVME SSD disk (1 TB pro XSX a 512 GB pro XSS), takže budou disponovat prakticky nulovými načítacími časy a stejně tak i funkcemi jako okamžité přepínání mezi hrami.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»