Chaos na téma: Design dělá auto

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 8.10.2017, 15:28

Publikováno: 8.10.2017, 15:28

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3318 článků

Po devíti měsících jsem oprášil můj speciál, který se tím oficiálně stává pravidelně nepravidelným. První myšlenkou bylo zhodnotit sérii Forza Motorsport od jejího samého počátku, podívat se na fenomén Horizon a pak sedmý díl okruhového ježdění porovnat třeba s Project CARS 2. Ale tento plán si dá chvíli pauzu. Za prvé je recenze na hru až příliš čerstvá, za druhé je v ní zainteresovaná budoucí paní „Chaosová“ a pak nechci aktuálně přilévat oheň do tématu „Zklamaní jménem Motorsport“. Raději ho nechám chcípat a později ho vesele rozdmýchám. Proto se zaměřím na tu část Forzy, o níž se většina herních webů nezajímá, protože je ve hře navíc. Přitom pro mě je tvorba designů druhým nejvýznamnějším prvkem hry.

Dlouhou dobu jsem dokonce přemýšlel, že bych připravil stream, kde by se případní budoucí umělci dozvěděli, jak začít, jakými metodami se dá tvořit, co to obnáší a jak taková výroba designů vypadá na živo. Zatím se k tomu příliš nemám, protože se bojím, že než by došlo na ukázku, která by sama o sobě nebyla příliš poutavá, tak všichni utečou. Můj styl malování je totiž založený na fantasy a realistické interpretaci, což znamená, že design (nebo potisk) nedělám hodiny, ale spíše dny. S množstvím tří tisíc vrstev na boky a střechu, a další tisícovkou pro předek a zadek, tak Forza láká i ty, jenž o závodění ani nemají příliš zájem. Stovky aut vidí jen jako plátno, do něhož promítnout své umění. A věřte, že to umění je.

A protože i vy možná patříte mezi ty, jenž se přehrabují v nabídce designů kdykoli, když koupí nové auto, vybral jsem pár kolegů, na nichž bych vám kouzlo personalizace vzhledu rád ukázal. Možná se pak stanete pravidelnými návštěvníky jejich výloh. Rád bych podotkl, že jsem je nevybíral na základě fóra na oficiálních stránkách, ale z okruhu přátel a známých, které jsem poznal už na konzoli Xbox 360. Mezi ukázkami naleznete jak repliky závodních potisků, tak designy založené na vlastní fantazii nebo výtvory fanoušků filmu, mangy a jiných her. Většina lidí pak designy sdílí napříč posledními díly, takže na ně narazíte jak v Motorsportu, tak v Horizonu.

Gamertag: sevinhand
Styl: Úpravy karoserie
Forza: Motorsport

 

Gamertag: smarkel
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport

 

Gamertag: Anzio Anchovy
Styl: Manga?
Forza: Motorsport, Horizon


 

Gamertag: Varjo Designs
Styl: Replika, Fantasy
Forza: Motorsport, Horizon

 

Gamertag: TattooTone68
Styl: Multižánrový
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: GTR GrandSean
Styl: Závodní, replika
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: SkullReaperzz
Styl: Fantasy, replika
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: SnakeEyes Friex
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: Ayanami Gabe
Styl: Manga
Forza: Motorsport, Horizon


 

Gamertag: forca seaman
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport


 

A nakonec čestná zmínka i o mé práci. V době, kdy jsme přecházel z Forzy Motorsport 4 na šestý díl, čítala sbírka mých designů více jak 300 kusů. Dneska už mi zaměstnání a práce v redakci dovolují jen příležitostné designy, i tak ale pod ChaosteoryCZ najdete několik zajímavých designů v posledních dvou dílech Horizonu a šestém Motorsportu. V novém budou co nevidět. A moje specilaizace? Hry, filmy, fantasy.
Poznámka: Designy s Johnem Wickem budou teprve vydány.

 

Jak sami vidíte, celá řada z nás našla ve Forze víc, než jen závodní hru. Pokud patříte taky mezi ty, jenž si ve volném čase čmárají po autě, pochlubte se v komentářích. Stejně máte-li jiného oblíbeného výtvarníka ve Forze, klidně dejte tip ostatním hráčům a podělte se o jeho gamertag. Vy ostatní, kteří byste třeba rádi začali, ale myslíte si, že obdobné mety jsou nedostižné, neházejte hned flintu do žita. Všichni jsme začínali potisky nevalné kvality a jen trénink z nás udělal tohle. V případě zájmu jsem schopný připravit malý speciál přímo na toto téma, v případě většího pak slíbený stream. Děkuji za váš čas a doufám, že se vám s něčím zajímavý ozvu dříve, než za dalších 9 měsíců.
 

 

 

01. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass brzy opustí 5 her

Nálož novinek pro předplatného Xbox Game Pass jsme si už představili. Je sice nezávislejšího rázu, ale řekli bychom, že si něco najdete. Přesto se také musíme podívat na tituly, které nás v polovině září opustí a jeden z nich to zabalí už 13. září, a to Red Dead Online, tedy online složky Red Dead Redemption 2. Poté budou následovat exkluzivní závody Forza Motorsport 7, které budou současně vyřazeny z prodeje a už jsme...

»
30. 07. 2021 • tonyskate0

Forza Motorsport 7 bude stažena z prodeje

Asi už jste si na to zvykli nejen u sportovních, ale také u závodních her, že jsou průběžně stahovány z prodeje z důvodů vypršení licence na auta, tratě či hudbu. Opustili nás už tak starší díly sérií Forza Motorsport i Forza Horizon a teď je na řadě Forza Motorsport 7. K ukončení jejího prodeje dojde 15. září 2021 od tohoto dne už si nebude možné hru, ani její balíčky zakoupit, a stejně tak...

»
29. 09. 2020 • tonyskate1

Forza Motorsport 7 a další brzy v Game Pass

Před chvíli jsme vás informovali, že EA Play se stane součástí Xbox Game Pass Ultimate 10. listopadu, tedy ve stejný den, kdy vyjdou konzole Xbox Series X/S. To ovšem nejsou jediné dobré zprávy týkající se předplatného Xbox Game Pass, protože pro vás máme i další potvrzené hry. Jak už víte, tento týden se dočkáme parádní střílečky DOOM Eternal (1. října), které jsme se dočkali tak rychle díky akvizici Bethesdy.

»
30. 06. 2020 • DandyCZE5

Známe šampiona Forza 7 Xbox Challenge

Máme za sebou opravdu povedený šampionát, který by mohl položit základ pro naši závodní sekci, která by tak doplnila, již skvěle rozjetou sportovní komunitu FIFA a NHL!

»
24. 06. 2020 • DandyCZE0

Forza 7 Xbox Challenge #6 Nurburgring

Máme před sebou poslední závod, kde se rozhodne i šampionovi Forza 7 Xbox Challenge, a také rozdáme ceny v hodnotě 20. 000 Kč! Buďte ready a přijďte se podívat.

»
19. 06. 2020 • DandyCZE0

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #5 SPA

Máme před sebou předposlední závod, před jehož startem se nám hodně vyrovnala tabulka.

»
11. 06. 2020 • DandyCZE0

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #4 Laguna Seca

Máme pro vás ohlédnutí za třetím závodem na Suzuce a pozvánku na Laguna Seca.

»
04. 06. 2020 • DandyCZE3

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #3 SUZUKA

Víkend před námi a série Forza 7 Xbox Challenge se přesouvá na Suzuku. Máme za sebou dva odjeté závody a pořadí se nám již začíná třídit.

»