Chaos na téma: Design dělá auto

Autor: chaosteoryczPublikováno: 8.10.2017, 15:28

Publikováno: 8.10.2017, 15:28

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2180 článků

Po devíti měsících jsem oprášil můj speciál, který se tím oficiálně stává pravidelně nepravidelným. První myšlenkou bylo zhodnotit sérii Forza Motorsport od jejího samého počátku, podívat se na fenomén Horizon a pak sedmý díl okruhového ježdění porovnat třeba s Project CARS 2. Ale tento plán si dá chvíli pauzu. Za prvé je recenze na hru až příliš čerstvá, za druhé je v ní zainteresovaná budoucí paní „Chaosová“ a pak nechci aktuálně přilévat oheň do tématu „Zklamaní jménem Motorsport“. Raději ho nechám chcípat a později ho vesele rozdmýchám. Proto se zaměřím na tu část Forzy, o níž se většina herních webů nezajímá, protože je ve hře navíc. Přitom pro mě je tvorba designů druhým nejvýznamnějším prvkem hry.

Dlouhou dobu jsem dokonce přemýšlel, že bych připravil stream, kde by se případní budoucí umělci dozvěděli, jak začít, jakými metodami se dá tvořit, co to obnáší a jak taková výroba designů vypadá na živo. Zatím se k tomu příliš nemám, protože se bojím, že než by došlo na ukázku, která by sama o sobě nebyla příliš poutavá, tak všichni utečou. Můj styl malování je totiž založený na fantasy a realistické interpretaci, což znamená, že design (nebo potisk) nedělám hodiny, ale spíše dny. S množstvím tří tisíc vrstev na boky a střechu, a další tisícovkou pro předek a zadek, tak Forza láká i ty, jenž o závodění ani nemají příliš zájem. Stovky aut vidí jen jako plátno, do něhož promítnout své umění. A věřte, že to umění je.

A protože i vy možná patříte mezi ty, jenž se přehrabují v nabídce designů kdykoli, když koupí nové auto, vybral jsem pár kolegů, na nichž bych vám kouzlo personalizace vzhledu rád ukázal. Možná se pak stanete pravidelnými návštěvníky jejich výloh. Rád bych podotkl, že jsem je nevybíral na základě fóra na oficiálních stránkách, ale z okruhu přátel a známých, které jsem poznal už na konzoli Xbox 360. Mezi ukázkami naleznete jak repliky závodních potisků, tak designy založené na vlastní fantazii nebo výtvory fanoušků filmu, mangy a jiných her. Většina lidí pak designy sdílí napříč posledními díly, takže na ně narazíte jak v Motorsportu, tak v Horizonu.

Gamertag: sevinhand
Styl: Úpravy karoserie
Forza: Motorsport

 

Gamertag: smarkel
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport

 

Gamertag: Anzio Anchovy
Styl: Manga?
Forza: Motorsport, Horizon


 

Gamertag: Varjo Designs
Styl: Replika, Fantasy
Forza: Motorsport, Horizon

 

Gamertag: TattooTone68
Styl: Multižánrový
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: GTR GrandSean
Styl: Závodní, replika
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: SkullReaperzz
Styl: Fantasy, replika
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: SnakeEyes Friex
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport, Horizon


Gamertag: Ayanami Gabe
Styl: Manga
Forza: Motorsport, Horizon


 

Gamertag: forca seaman
Styl: Fantasy
Forza: Motorsport


 

A nakonec čestná zmínka i o mé práci. V době, kdy jsme přecházel z Forzy Motorsport 4 na šestý díl, čítala sbírka mých designů více jak 300 kusů. Dneska už mi zaměstnání a práce v redakci dovolují jen příležitostné designy, i tak ale pod ChaosteoryCZ najdete několik zajímavých designů v posledních dvou dílech Horizonu a šestém Motorsportu. V novém budou co nevidět. A moje specilaizace? Hry, filmy, fantasy.
Poznámka: Designy s Johnem Wickem budou teprve vydány.

 

Jak sami vidíte, celá řada z nás našla ve Forze víc, než jen závodní hru. Pokud patříte taky mezi ty, jenž si ve volném čase čmárají po autě, pochlubte se v komentářích. Stejně máte-li jiného oblíbeného výtvarníka ve Forze, klidně dejte tip ostatním hráčům a podělte se o jeho gamertag. Vy ostatní, kteří byste třeba rádi začali, ale myslíte si, že obdobné mety jsou nedostižné, neházejte hned flintu do žita. Všichni jsme začínali potisky nevalné kvality a jen trénink z nás udělal tohle. V případě zájmu jsem schopný připravit malý speciál přímo na toto téma, v případě většího pak slíbený stream. Děkuji za váš čas a doufám, že se vám s něčím zajímavý ozvu dříve, než za dalších 9 měsíců.
 

 

 

 • Domino Taky Hocijaky

  Ja by som sa veľmi rád niečo nové naučil o Forze 🙂 dobrý článok 🙂

 • Martin K.

  Pěkný článek a hezké výtvory. Obzvlášť prdtíko Motorhead mne dostalo. Doufám že články o Forze budou častěji.

  • Chaosteory CZ

   Budu se snažit přinést brzy další.

 • Pěkný článek. Stream to jistí 🙂

27. 05. 2019 • chaosteorycz0

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #13

Hned v úvodu bychom rádi ujistili naše fanoušky, že dlouhé díly už se blíží ke konci. Rekapitulace celých let byly bohužel takové, nicméně teď už váš čeká dvouhodinovka poslední. Od příště se délka dílu zredukuje. Nicméně, než k tomu dojde, je tu další vzpomínka, tentokrát na rok 2017. Rok, kdy Škorpion zasekl jedovatý bodec do konkurence a ukázal, kdo má nejsilnější klepeta. Co dál? Byly tu exkluzivní hry, nebylo jich málo a...

»
20. 05. 2019 • DandyCZE26

Forza Motorsport 7 Hot Lap Championship

Vítáme všechny závodníky a jsme rádi, že se nám do našich soutěží přidávají i závodní hry. Prozradíme, že HOT LAP je úvod a věříme, že start online závodů přijde v září! Díky crossplay se mohou šampionátu účastnit jak hráči na Xboxu, tak PC hráči! Celkově se pojede šest soutěžních kol a končíme na konci června.

»
08. 05. 2019 • chaosteorycz0

Forza Motorsport 7 oslavuje IndyCar

Pravidelná dávka údržbářských prací opět dostihla Forzu Motorsport 7. Včerejší update udělal další krok v systému Forza Race Regulations, který je nyní dostupný i v soukromých lobby. Prozatím není možné měnit pravidla penalizací, tudíž buď je systém aktivní nebo nikoliv. Dotčený vůz se nově na několik vteřin stává duchem, přičemž trestný čas narůstá po čtvrt vteřinách.

»
03. 04. 2019 • chaosteorycz0

Forza Motorsport 7 zpřístupnila exkluzivní auta

Máme za sebou další aktualizaci okruhového závodění. Tento měsíc se nekonala velká oznámení, a to samé se dá říct o začleněných novinkách. Studio Turn 10 nadále pracuje na systému Forza Race Regulation, s nímž do hry vstoupily penalizace. Po měsíci, kdy se trestné minuty zkoušely v uzavřené betě, připravují vývojáři veřejnou část. Na její oznámení zatím čekáme, neboť je zapotřebí začlenit nasbíranou zpětnou vazbu. Jisté je, že penalizace se už začnou promítat...

»
14. 03. 2019 • chaosteorycz0

Update sedmého Motorsportu s testováním penalizací

O víkendu bylo možné nahlédnout do nových aktualizací posledních dílů značky Forza. Změny hry Forza Motorsport 7 by se daly shrnout jako soubor novinek pro ty z vás, kteří od okruhových závodů očekávají notnou dávku simulace. Nebo alespoň co největší naklonění tímto směrem. Proto se do oběhu pomalu dostávají Forza Race Regulations, které jsou obdobou penalizací. Včerejším dnem započala uzavřená beta, do níž byli pozvání vybrání hráči. Ti společně s vývojáři vytvoří...

»
10. 03. 2019 • chaosteorycz1

Turn 10 zapojí hráče do vývoje příští Forzy

Gears of War, Halo a Forza. Značky, které jsou synonymem konzole Xbox. Bez nich si jen těžko dokážeme představit podzimy, natož vydání nových generací herních systémů. Přesto se tento rok musíme bez nového Motorsportu obejít, protože jak bylo již dříve potvrzeno, studio Turn 10 na novém dílu nepracuje, tedy zatím. Více světla do budoucnosti značky vnesl Dan Greenawalt v posledním podcastu Forza Monthly.

»
06. 02. 2019 • chaosteorycz6

Forza Motorsport 7 aktualizovala lakovnu

Únor je nejskromnějším měsícem roku a zdá se, že někteří vývojáři na ně připravili i skromné změny. Lakovna, kde si vašeho čtyřkolového mazlíčka pomalujete k obrazu svému, je svatyní kreativních hráčů, kteří v ní neváhají strávit stovky hodin. Právě jim je zasvěcena únorová aktualizace. Prostor lakovny má nově čtveřici volitelného nasvícení. Konkrétně Ambient Light, Ambient Dark, Sunny a Sunset. Se světlem se změní i schéma prostoru, takže okamžitě vidíte, jak vaše malůvky...

»
05. 02. 2019 • waggon5

Xbox Weeks Deals – 5.2. až 12.2.2019

Velký počet zlevněných položek se nám už pomalu stáva standartem. Tentokrát značné množství položek tvoří hry od EA a zde je na zamyšlenou, zda se není vhodnejší si předplatit EA Access členství. Jeden primát si však zaslouží Horse Racing 2016, protože pokud mě má paměť neklame, jedná se o nejlevnější hru, co kdy byla na ONE (29Kč). Mým osobním favoritem je pak Chess Ultra. Xbox ONE 3On3 Freestyle – Carter...

»