Commander ’85 rozhodne o konci studené války

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 11.4.2020, 11:47

Publikováno: 11.4.2020, 11:47

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2956 článků

Super 8, Stranger Things nebo Ready Player One. Jen namátkový výčet děl, který se rád hrabe v posledních dekádách minulého století a přes nostalgickou notu a popkulturní odkazy nechává ožívat oblíbenou éru. Polské studio Moonwalls nechce být zpátky a přináší vlastní příběh, ve kterém opět budou hrát roli dětští hrdinové a záchrana světa. Děj se obtočí kolem rodiny polských emigrantů, která se v osmdesátých letech usadí na předměstí Chicaga. To hlavní pak začne 13. května 1985, kdy synek dostane od rodičů supermoderní počítač Commander 85.

Nejde ale jen o obyčejnou hračku, do níž jako hlavní představitel budeme mít možnost nahrávat hry a programy. Počítač je ve skutečnosti vyspělá umělá inteligence, která komunikuje, učí se a rozvíjí schopnosti. Jo a taky má napojení na vládu, tudíž je ve špatných rukách dost nebezpečnou zbraní. Aby se ze studené války nevyklubala další světová, zapojí se do dění i kamarádi ústřední postavy a jeden lehce potrhlý profesor.

Titul slibuje mechaniky, díky kterým se k němu vrátíte i po prvním dohrání. Má jít o nahodilé herní sekvence, drobnou váhu voleb a AI, která si v omezené míře skutečně bude dělat, co se jí zamane. Audiovizuálně se Commander ’85 představí jako dobová záležitost, které pomohou variace na tehdejší rádia nebo vzhled připomínající staré VHS filmy. Prostě osmdesátky, jak se patří. Přesné datum vydání není, ale vývojáři chtějí stihnout podzim.