Cyberpunk 2077 nabídne 3krát více řešení úkolů než Zaklínač

Autor: tonyskatePublikováno: 9.6.2020, 12:59

Publikováno: 9.6.2020, 12:59

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4777 článků

Polská RPG Cyberpunk 2077 se stala předmětem série podcastů německého magazínu GameStar, který kdysi vycházel i u nás. Vývojáři zde prozradili řadu informací o zářijové novince, které si teď shrneme. Už dříve bylo řečeno, že svět hry bude sice menší, ale naopak hustší než v třetím Zaklínači. Po stránce level designu pak budou vylepšení natolik znatelná jako mezi druhým a třetím dílem fantasy RPG.

Úkoly v Cyberpunk 2077 pak budou mít třikrát více možností, jak je vyřešit, než tomu bylo v Zaklínači 3. Vývojáři si řekli, co nejhloupějšího by hráči mohli udělat a jak zajistit, aby úkol přesto pokračoval, tedy pokud nezemřete. Jako příklad uvedli, že si jdete s někým promluvit, začne se střílet, ale namísto toho, abyste bojovali, tak utečete a zajdete si koupit hamburger. Ani tak úkol neskončí jako neúspěšný. Při navrhování úkolů pak nemají žádná pravidla, tedy ani vzdálenost či počet osob, se kterými musíte promluvit. Jediným pravidlem je, aby byl úkol dobrý a pokud tomu tak je, mohou jej rozšířit a implementovat do hry.

Co se týče NPC postav, tak těch bude ve hře více než tisíc a budou mít ručně vytvořenou rutinu, takže svět bude působit ještě živěji. Zmíněn byl i kyberprostor, který by měl být trochu jako směs Skyrimu a Tronu. Bude v něm tak možné vyvolat fantasy RPG bytosti či válečníky se zbraněmi, jejichž dovednosti použijete k vypálení soupeřícího hackera.

Na závěr ještě zmíníme, že koronavir nepoznamenal datum vydání, a to nejspíše i proto, že CD Projekt RED poskytl do domovů svých zaměstnanců přes 700 pracovních stanic s touto hrou, aby mohl vývoj a především testování nadále pokračování.

Více se o hře dozvíme 25. června na speciální prezentaci Night City Wire. Cyberpunk 2077 vyjde 17. září v češtině pro Xbox One a je potvrzena i verze pro Xbox Series X, kterou případně získáte zdarma v rámci Smart Delivery.

25. 02. 2021 • Lukáš Urban0

Odcizená data CD Projekt RED zdrží update pro Cyberpunk 2077

Vývojáři to posledních pár měsíců nemají lehké. Práci přesunuli domů, bojují s nedostatkem času a v případě polských autorů i s hříchy minulosti známými jako Cyberpunk 2077. Haló kolem technického stavu naštěstí utichlo rychleji než hype před vydáním, přesto se najde dost hráčů, kteří čekají na záplatu 1.2, po níž má dojít k výraznému vylepšení chodu a opravě klíčových chyb. Původně měl tento update dorazit ještě v únoru, což už neplatí. Tentokrát ale nejsou prostoje...

»
13. 02. 2021 • p.a.c.o0

TOP 10 nejprodávanějších her – Leden 2021

První měsíc nového roku je úspěšně za námi, únor je v plném proudi i co se počasí týče, takže není nic lepšího, než si sednou v teple domova ke svojí konzoli a užít si nějakou hru. Pojďme se tedy podívat, jaké hry byly v USA nejprodávanější v měsíci lednu podle agentury NPD pro konzole z rodiny Xbox. Jelikož moc novinek v lednu nedorazilo, najdeme v přehledu novinky z konce loňského...

»
20. 01. 2021 • Lukáš Urban10

Under Games Ground: Mantra jménem certifikace

Až jednou budete své malé ratolesti zasvěcovat do tajů hraní, možná jim povyprávíte i o té sladké události jménem vydání. O tom blaženém pocitu, kdy si donesete domů ještě zabalenou placku nebo konečně spustíte předem staženou hru. A zároveň můžete z romantické pohádky přejít do depresivního hororu, kterak se radost zkazila stahováním Day One patche, po němž se již značně nestabilní hra roztekla ještě víc.

»
14. 01. 2021 • tonyskate26

Cyberpunk 2077 pro Xbox Series X|S v druhé polovině roku

CD Projekt RED zveřejnil video, v němž se zavazuje ke zlepšení hry Cyberpunk 2077, protože stav hry po vydání nebyl ani zdaleka optimální, zvláště na konzolích předchozí generace. Následující týdny a měsíce tedy stráví přípravou aktualizací a oprav, aby pokračovali v likvidaci bugů a chyb, které působí padání hry, zvláště na starších konzolích. Na Xbox Series X|S hra běží podstatně lépe, ale stále je také v plánu řádný next-gen upgrade, který by měl...

»
20. 12. 2020 • Lukáš Urban13

Cyberpunk 2077 s výstrahou pro old-gen a refundací

I bohové se občas spletou a místo Sodomy odstřelí třeba Pompeje. Nikdo není neomylný a v případě herního průmyslu jsme si na to pozvolna už zvykli. Jen to od některých autorů zamrzí víc než od jiných. Stav Cyberpunku 2077 má daleko k dokonalosti, ať už ho hrajete na čemkoliv, nicméně verze pro konzole staré generace je tak trochu… ambicióznější než hardware, na kterém běží. Jinými slovy je to nedopečený zmetek, jehož stav...

»
15. 12. 2020 • p.a.c.o15

RECENZE: Cyberpunk 2077

Osm let je docela dlouhá doba, za kterou se může stát leccos. Dítě začne chodit do školy, z pracujícího se může stát důchodce a z chudáka rentiér. Stejně tak by to měla být dostatečně dlouhá doba na to, aby zkušení vývojáři, třeba z CD Projekt RED, dokázali do úspěšného konce dotáhnout vývoj své další velké hry, na kterou nás po celou dobu lákali.

»
14. 12. 2020 • Cryptah12

První minuty Cyberpunk 2077 od XkoGuru

Cyberpunk 2077. Konečně je zde. Po dlouhém čekání, odkládání a slibování je hra zde a my se na ní můžeme podívat. Jedná se o jedinečnou RPG hru z pohledu první osoby, z poměrně nedaleké budoucnosti.

»
08. 12. 2020 • p.a.c.o1

Cyberpunk 2077 dostává launch trailer

Podle prvních světových recenzí to vypadá, že i přes celou řadu bugů se můžeme v Cyberpunk 2077 těšit na pořádnou jízdu. Do vydání zbývá už jenom pár dní a to doopravdy, takže je nejvyšší čas pobláznit i poslední hráče, které marketingové oddělení o kvalitách hry ještě nepřesvědčilo. K tomu velice dobře slouží launch trailer, který právě dorazil. Tak co, přidáte se na stranu Korporátu, stane s z vás Dítě ulice...

»