DAKAR 18 vyrazil do terénu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 29.9.2018, 11:21

Publikováno: 29.9.2018, 11:21

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2378 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Při všem tom těšení na nový Horizon jsme úplně zapomněli, že v první polovině týdne vyšla oficiální hra jihoamerického Dakaru. Soutěž, která pravidelně prověřuje závodníky a jejich speciály, to už v historii na poli videoher zkoušela. Aktuální počin pochází od Bigmoon Entertainment a chlubí se označením simulátoru. Sem spadá systém deformace povrchů, denní cyklus, počasí, řízení nebo navigační systém. Vše vypsané by mělo odpovídat realitě, jak jen to bylo v silách tvůrců. Popisek hry mluví také o fotorealistické grafice, multiplayeru a pěti kategoriích závodních strojů. Na startu terénních závodů se tak střídají čtyřkolky, motorky, náklaďáky, auta nebo týmy z kategorie UTV. Rádi bychom vám řekli, že se náročnými etapami už brodíme a plně si užíváme mapu o rozloze 12 000 km čtverečních, ale nestane se. Kopie k nám zatím nedorazila, a tak přemlouváme redakčního oslíka, aby se bestie trochu otřásl.

 • Jiri Kriz

  Snad ke konci roku nebo na začátku nového tu hru koupím mám jí v plánu už pár měsíců ale musím šetřit na Hitmana a RDR 2.

 • Antonín Blažek

  Tahle hra je špatný vtip. Grafika je jak z roku 2000. Forma navigace je super ale to je všechno. Jinak je to katastrofa. Ovládání jak na PS1. A poslední tečka je Peugeot 3008 se zvukem benzínového V8. Nechápu jak tohle dokáže někdo vypustit ven.

  • KoubecX
   • Ser Hashut

    Tohle má daleko jak do roku 2000 tak do roku 2018. Já bych řekl, že je to grafika tak z roku 2009 😉

    • KoubecX

     Ano, po grafické stránce hra neodpovídá roku 2018. Ale ta obří mapa, kde prostě můžete v rámci etapy jet kam chcete, si určitě vyžádala svou část náročnosti.

     Tahle hra je ale hlavně o tom závodění podle instrukcí, kompasu, vzdálenosti, předvídání terénu a tak dále. Ta hra vás nevede za ruku, neukazuje vám kam máte jet a kam nemůžete.

     Je to úplně jiná závodní hra, a to je na ní to kouzelné 🙂

     Zatím mě to baví hodně, až tak, že s FH4 prostě počkám 🙂

 • KoubecX

  Graficky neurazí ani nenadchne, zase taková hrůza to není. Jízdní model je arkádový, ale jde cítit váha vozu, hlavně teda u těch kamionů. Motorky drží jak přibité. Buginy a auta 4×4 se řídí pěkně ale auta s náhonem na 1 nápravu jsou už výzva a musíte lépe dávkovat plyn. Jinak je hra hlavně o té navigaci a že ta je mazec, trochu se seknete a už jsem mimo kontrolní bod a to je +30 min. do celkového času.
  Na to, že je to jejich první hra takové velikosti, tak si vzali dost velké sousto. Doufám ale v opravu fyziky, celkového chování vozů a opravy chyb.
  Pokud budou mít úspěch, tak další roční už by mohl být rozhodně dál 🙂

  • KoubecX
  • Chaosteory CZ

   Včera jsem na tebe chvíli koukal a bude lepší, když nás vývojáři zatím radši minou. Místy mi to připomnělo Super Street, kdy vývojáři naslibují hory doly a nakonec vydají polotovar. S ohledem na zkušenosti studia to není nejhorší, ale recenzovat bych to nechtěl 🙂

   • KoubecX

    Aktuálně bych tomu osobně dal 6/10. Na opravách už vývojáři makají 🙂

    • Chaosteory CZ

     Já jim to i věřím, ale tohle je z principu špatně. Hra se má vydat kompletní a odladěná a ne, aby se látovala další rok, viz Forza Motorsport 7 a moje poslední dvě recenze. Teď na recenzi hraju Amnesii a kvůli chybě jsem musel hrát DD znova, protože hra opakovaně špatně nahrála skript. A to ta kolekce vyšla už před dvěma léty na PSko.

     • KoubecX

      Víš jak to bývá. Vydavatel / investor dupnul a studio muselo hry vydat už teď.

03. 02. 2019 • Lukáš Urban0

Rozšiřte si zdarma Dakar 18

Dnes už je jedno, v jakém stavu oficiální simulátor náročného šampionátu vyšel. Vývojáři neustále vylepšují nedostatky a mezi tím stíhají připravovat i dodatečné obsahy. Za ně si navíc, tedy prozatím, neúčtují ani korunu, třebaže jiné celky by podobně obsáhlé balíčky určitě zhodnotily. Oba dodatky vycházejí z vedlejší závodů série Dakar a vy se díky nim podíváte do nových koutů Argentiny a Peru.

»
23. 11. 2018 • Lukáš Urban0

Dakar 18 rozšíří nový režim

Vytrvalostní túra po Jižní Americe nepatří jen hlavnímu závodu kolem podniku Dakar, ale také menším událostem. Jednou z nich je argentinská rallye Desafío Ruta 40, která se poprvé jela v roce 2010. Rallycrossová událost hostí motocykly a terénní speciály a závodníky prohání po venkovských částech jihoamerického státu. A právě tato akce je předmětem prvního rozšíření hry Dakar 18. Autoři přidají pět nových etap a dalších několik tisíc kilometrů čtverečních mapy, aby závody...

»
05. 09. 2018 • Lukáš Urban1

Dakar 18 o dva týdny posunut

Stihnete za čtrnáct dní udělat důležité změny ve hře? Na tuto otázku odpověď neznáme, ale určitě víme, že je lepší poslat závodní hru mezi Laru Croft a další ročník NHL než proti vzkříšené V-Rally a očekávané Forze Horizon 4. Krom licence na oficiální podnik a velký entusiasmus, nemají autoři Dakaru 18 v kapse žádná esa, kterými by konkurenci převyšovali. Naopak, ze hry je cítit skromnější rozpočet, a to zejména v oblasti grafiky....

»
27. 07. 2018 • Lukáš Urban1

Dakar 18 překvapí velikostí mapy a rozdělenou obrazovkou

Tým Bigmoon Entertainment nemá zkušenosti větších celků, které pravidelně zásobují hráče závody, a přesto se pustil do nelehké výzvy: přenést slavný terénní závod do té nejlepší možné virtuální podoby. Webu teamvvv se podařilo otestovat aktuální podobu hry, a přitom vyzpovídat herního ředitele Paula J. Gamese. Svět Jižní Ameriky, kde se podnik nyní jezdí, nebude žádné pískoviště za panelovým domem. Otevřený prostor se rozloží na ploše 18 000 kilometrů čtverečních a závodní...

»
06. 06. 2018 • Lukáš Urban0

Co se stalo s Dakarem 18?

V lednu byla oznámena oficiální hra oblíbeného rallye podniku, který se v posledních letech přesunul do států Jižní Ameriky. CGI trailer byl velice podařený a my netrpělivě čekali, kdy se autoři pochlubí dalším materiálem. Uběhlo už téměř šest měsíců a tisková zpráva či video nikde. Odpískalo snad studio Bigmoon Entertainment slibný projekt, jehož datum vydání bylo plánováno na letošní rok? A tak když něco nevíme, využijeme sociální sítě a jsme ihned doma....

»
12. 01. 2018 • Lukáš Urban9

Závodní hry mají nového člena, Dakar 18

Ještě nevíme, zda slavit nebo raději krotit nadšení. Hry z dakarského prostředí tu už kdysi byly a většinou se na ně rychle zapomnělo. Na trhu ovšem chybí, a tak bylo otázkou času, kdo sebere vhozenou rukavici a pokusí se vrazit klín mezi zajeté závodní série. V připravovaném projektu Dakar 18 spojují síly nezávislý celek Bigmoon Entertainment, závodní organizace A.S.O. a vydavatelství Deep Silver, aby oslavily jubilejní, čtyřicátý podnik Rallye Dakar. Nemalé nadšení...

»