Dakar Desert Rally s XkoGuru

Publikováno: 16.10.2022, 9:37

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 63 článků

Dakar Desert Rally je hra, která ve mně zanechala spousty kladných ale i záporných myšlenek. Vzhledem ke všem světovým i tuzemským recenzím asi už nyní víte, o čem hovořím. Hra a její prezentace, kterou jsme dostali před jejím vydáním od vývojářů vypadala skvěle a nejeden fanoušek závodů v písku se na hru moc těšil. Nyní tu máme vydání a máme tak možnost hru posoudit a podívat se, zda je vše, tak jak mělo být.

Na úvod musím zmínit, že jsem velkým fanouškem každých závodů, které se na Xboxu objeví. U hry Dakar tomu není jinak, i když chyby a věci, které ve hře chybí, mi kazí celkový dojem z celé hry. Hru ze stáje Saber Interactive nevidíme poprvé, protože již minulou sezonu měli na starosti ti samí lidé a proto nešli do vývoje bez předešlých zkušeností. Minulý díl byl spíše pro opravdové fanoušky Dakar Rally a tento díl má být více zaměřen na širší publikum.

Začněme tedy zápory. Bohužel při vydání, chybí spousty klíčových prvků, které hře mohou po jejím vydání jen ublížit. Ve hře kupříkladu chybí replay, kde by jste se mohli podívat na svou spanilou jízdu. Dalším bolestivým prvkem je pak multiplayer. Ten se aktuálně nazývá online free mode. Zde se nejedená o multiplayer jako takový a jde spíše o projížďku pro maximálně čtyři lidi. A to vše bez bonusů nebo XP. Pro mě velkým mínusem je ovládání, které není tak rychlé, jak jsem zvyklí u jiných závodních her a dost mě u rychlé jízdy limitovalo. Ve hře aktuálně není ani foto mód nebo editor map či vytváření designu vlastní stáje nebo jezdců. Autoři se ale nechali slyšet, že velkou část těchto absencí dodělají ještě letos a zbytek v příštím roce.

A pokračujme klady. Hra se ale naopak pyšný pěknou grafikou, dynamickým počasím, celkovou licencí, která zahrnuje spousty strojů a jezdců z aktuálního lineupu. Při jízdě najdeme velký výběr kamer, a to včetně velmi vzdálené, která simuluje pohled z vrtulníku. Co se týká obtížnosti, tam také vývojáři myslí na všechny hráče. Je zde základní jednoduchý režim sport, který vám maximálně pomáhá a je spíš určený k tomu, aby jste si jízdu užili. Ostatní dva mody, profesionál a simulace jsou pro ostřílené závodníky Dakaru a zde vás už hra nevodí za ručičku.

Nicméně hra není žádný propadák a aktuálně se stejně jedná o nejlepší Dakar závodní hru, což je dobrá zpráva pro fanoušky těchto závodů. A pokud Saber dodělá vše, co slíbil, věřím, že ze hry Dakar Desert Rally bude super hra. Pojďme se tedy podívat, jak hra vypadá v běhu.

13. 10. 2022 • DandyCZE0

RECENZE: Dakar Desert Rally

Pro příznivce motosportu se na konzolích objevila velmi zajímavá hra, které nabízí pohled na méně tradiční stroje v chytlavé grafice a neobvyklém prostředí. Takže jak to dopadlo?

»
05. 10. 2022 • DandyCZE0

Dakar Desert Rally a první minuty ve hře

Vyšla nová závodní hra Dakar Desert Rally a jelikož jsem se na ní fakt hodně těšil, nečekal jsem na nějaké review verze a pořídil.

»
21. 09. 2022 • p.a.c.o0

Dakar Desert Rally ukazuje osmdesátkové klasiky

Dakar Desert Rally nabídne opravdu spoustu plochy, na níž budeme závodit. Mimo současných závodních vozů se v rámci Deluxe Edice hry nebo jako součást Season Passu vydáme do minulosti. Konkrétně do osmedesátých let minulého století, kdy se na dakarské rally ukázaly legendární speciály. Ve hře se objeví dva z nich a to konkrétně DAF Truck Turbo-Twin a Peugeot 405 Turbo 16, kterého tehdá řídil Ari Vatanen. I s těmito legendárními kousky se nám...

»
17. 08. 2022 • p.a.c.o0

Největší písečné dobrodružství s Dakar Desert Rally

Přijde vám open world v závodních hrách dostatečně velký? Třeba takový Forza Horizon nabízí opravdu rozsáhlý svět plný možností. Dle posledních informací to však nebude nic v porovnání s chystaným Dakar Desert Rally. Jak název napovídá, čeká nás další ztvárněné těchto legendárních a nesmírně náročných závodů, které mají nabídnout zatím největší závodní open world svět. Jeho součástí bude 30 rychlostních zkoušek z ročníků 2020 – 2022 s autentickými vozidly. Hra dále slibuje realistickou fyziku a...

»
12. 12. 2021 • Lukáš Urban0

Příští rok vyrazíme opět na Dakar

Ano, pokus o zajímavě zpracovaný věhlasný závod, který patří k těm nejnáročnějším vůbec, tu už byl. Ačkoliv nabídl oficiální licence a pár opravdu originálních prvků, jako navigaci a nutnost opustit vůz pro opravy, v jádru patřil spíš k těm méně povedeným. A to především pro malé zkušenosti tvůrců a možná až přílišná očekávání hráčů. Ovšem teď se tématu chopilo studio stojící za terénní značkou MudRunner/SnowRunner a ohlašuje Dakar Desert Rally.

»