Dead Space Remake přidá spoustu novinek

Autor: p.a.c.oPublikováno: 29.9.2022, 18:19

Publikováno: 29.9.2022, 18:19

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2798 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Vývojáři z Motive Studio nám představují další novinky, které chtějí zakomponovat do remaku hororové klasiky Dead Space. Budou se týkat nejen grafické stránky hry, ale také příběhu samotného, více vedlejších úkolů, postav nebo možnosti procházet lodí. To všechny však s důrazem na originál, ke kterému chovají vývojáři velkou úctu. Remake by podle jejich slov měl být schopný oslovit jak milovníky originálu, kteří si všechno prošli, tak nováčky, jež se do série budou teprve snažit ponořit. Ti by mělo dostat nejen co nejlepší Dead Space zážitek, ale zároveň také moderní hru.

V rámci příběhu se dočkáme odkazů na další díly, což podtrhne fakt, že Isac se v remaku bude hlasově projevovat stejně, jako to dělal ve druhém a třetím dílu. Do popředí se také více dostane jeho vztah k Nicole, kdy jeden z vedlejších úkolů dokonce odhalí, co se stalo Nicole během vypuknutí epidemie na palubě USG Ishimura. Místo slov do děje fyzicky zasáhnou i postavy, které si hráči pamatují ze zvukových nahrávek, jako třeba doktorka Elizabeth Cross.

Nový engine pak umožní, že celou hrou budeme procházet bez jediného loadingu, samozřejmě mimo smrti. Příjemnou novinkou pro všechny sběratele bude možnost volně procházet celou lodí a tedy se vracet i do míst, kde jsme byli, ale něco jsme zapomněli nebo nestihli sebrat. Stejně tak nás potvory překvapí plynulými pohyby bez zaškobrtnutí, včetně věrnějšího chování jejich končetin. Musíme přiznat, že všechno to zní opravdu hodně dobře a jsme moc zvědaví na výsledek, který se našich obrazovkách objeví 27. ledna.