Descenders nabídnou freeride v náhodně generovaném světě

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 30.7.2017, 8:24

Publikováno: 30.7.2017, 8:24

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Líbí se vám myšlenka adrenalinové jízdy z kopce, kdy jsou vaší jedinou jistotou obratné schopnosti? Máte rádi extrémní sporty plné výzev, ale zimně laděný Steep není nic pro vás? Pak věnujte pozornost novince, kterou oznámilo malé nizozemské studio RageSquid. To vzniklo v roce 2012 a jeho jediným příspěvkem do herní kroniky jsou prozatím akční závody, nebo jak to nazvat, pojmenované Action Henk, kde hráči museli s jednou z postav absolvovat spletité dráhy plné překážek, přičemž součástí hry byl editor tratí. Descenders jsou z jiného ranku a míří na milovníky sjezdu volným terénem, který se označuje jako freeride.

Titul, jenž byl oznámen také pro konzole, chce těžit zejména z náhodně generovaného prostředí, díky kterému budou vytyčené úseky vždy originální a jedinečné. Dočkat bychom se přitom měli rozmanitých lokací zasazených do lesů, hor nebo vyprahlejších koutů naší planety. Velký důraz klade tvůrčí celek také na fyziku. Pokročilý systém by měl umožnit jemné, ale zároveň realistické chování jak kola, tak samotného cyklisty. Záměrně píšeme „měl by“, protože soudě dle prvního traileru mají autoři ještě co vylepšovat. Ani v takto malé hře nebude chybět začlenění sociálních funkcí, které podpoří, globální žebříčky, online systém reputace a 3 týmy. Budoucí obyvatelé chirurgických ambulancí tak ponesou barvy týmu Enemy, Arboreal nebo Kinectic, do něhož přispějí svými úspěchy a pomohou mu stanout na čele hodnocení.

Pro Descenders je plánována i betaverze, nicméně bude-li také na konzole, není zatím jisté. Všichni, kterým se adrenalinový projekt líbí, mají možnost se připojit ke komunitě, čímž si zajistí přístup k případné betě. Nizozemský celek však zvolil stále trochu netradiční komunikační kanál, a tím je Discord. Datum vydání je v tuto chvíli ve hvězdách, nicméně pokud plánujete návštěvu gamescomu, dostanete příležitost si hru vyzkoušet.