Diablo ohlašuje nové pokračování

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 2.11.2019, 14:42

Publikováno: 2.11.2019, 14:42

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2408 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

RPG značka Diablo patří k té minoritní části her, kterou znají takřka všichni. Možná ji nehráli, třeba o ní jen slyšeli, ale rozhodně vědí, že hrdinské velkolepé dobrodružství existuje. A protože není dobré, nechávat kult dlouho v klidu, bylo na BlizzConu 2019 oficiálně oznámeno pokračování. Tedy Diablo IV. V něm půjde o osud světa Sanctuary, který mají na bedrech noví hrdinové. Jelikož je na zmíněné herní akci i hratelná ukázka, návštěvníci si mohou okamžitě vyzkoušet hraní za barbara, čarodějku a druida. Každá postava více či méně odkazuje na kořeny série, i když se chlubí něčím novým. Například barbar má nový bojový systém Arsenal. Ženština ovládající magii poroučí přírodním elementům a druid ukrývá sílu v převtělení za vlkodlaka a další běsnící šelmy.

Smyslem příběhu je zastavit Burning Hells, které Sanctuary ničí až do základů. Vývojáři slibují svět, jehož velikost předčí jakýkoliv z předešlých dílů. Nebudou chybět nebezpečné dungeony, jejichž hledání zavede hráče do nejrůznější biomů. Scosglen hrdiny potrápí hustými lesy, Dry Steppes suchou pustinou s nebezpečnými obyvateli a Kehjistan má připravený pořádný zástup démonů. Ani Fractured Peaks nebo Hawezar nenechají poutníky v klidu. Pokračování Diabla se neobejde bez nových nepřátel, pro které je zlo rodná kojná. Aby byl boj s nimi jednodušší, bude nezbytné plně využít rozšířený strom dovedností, legendární výzbroj či runy.

Diablo IV nehodlá vodit za ručičku. Jako otevřená hra umožní volný průzkum a plnění úkolů dle vlastní libosti. Jako vždy v režimu pro jednoho hráče nebo společné kooperaci v partě. Připraven bude i PvP multiplayer, jehož místo by měla obstarat mapa mimo běžný příběh. Tudíž bude jen na vás, zda se peklem probijete sami, s přáteli nebo s reálnými hráči v patách. Opět má jít o hru plnou nekonečného vylepšování a zdokonalování. Což je jedna z věcí, kterou fandové berou jako samozřejmost. I když byl titul oznámen na tuto generaci konzolí, přesné datum vydání neznáme.

06. 11. 2019 • Lukáš Urban1

Záznam z dema Diabla IV

Nejspíš jste na Blizzconu nebyli, tudíž jste na vlastní oči nemohli vidět představení Overwatch 2 a nového dílu Diabla. Tím pádem jste ale také přišli o možnost zkusit demoverzi, která nabízí poměrně dobrý pohled na hru. Dostupní jsou tři hrdinové, malý kus obrovské mapy a hned několik úkolů. Pro lepší představu se můžete podívat na záznam přímo z herní akce. Posouzení schopností hráče necháme na vás, nicméně společníka mu dělá David...

»
04. 11. 2019 • tonyskate0

Diablo IV bude vyžadovat připojení k internetu

O víkendu jsme se dočkali nejen oznámení týmové střílečky Overwatch 2, ale taktéž pokračování ságy Diablo. Po únicích se bohužel nejednalo o takové překvapení, ale přesto se na Diablo IV těšíme. Blizzard teď přispěchal s dalšími podrobnostmi. Sice stále neznáme datum vydání a dříve jak v roce 2021 to nejspíše nebude, nicméně už teď se můžete připravovat na skutečnost, že si nové Diablo bez neustálého připojení k internetu nezahrajete. Třetí díl sice...

»