Disco Elysium zamíří na konzole příští rok

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 1.11.2019, 12:02

Publikováno: 1.11.2019, 12:02

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2925 článků

Za názvem Disco Elysium se neskrývá nové album zapomenuté kapely ze sedmdesátých let, ale název RPG, která si už stačila získat hodně velkou základnu fanoušků. Na první pohled obyčejná hra v otevřeném světě. Vlastně v jedné malé čtvrti, kde se dějí nepřístojnosti nejhrubšího zrna. Do novodobého doupěte hříchu zavítá detektiv, aby si dělal svou práci. Tedy řešil vraždy, vyšetřoval zločiny anebo zpíval. Opravdu. Zde totiž pomíjí obyčejná hra a začíná alternativní život, kde se hlavní hrdina může stát téměř čímkoliv.

Vývojáři primárně nabízí detektivku. To znamená desítky možností, vyšetřovacích metod a nástrojů, včetně zbraní. Ty jsou potřeba, protože herní svět je plný pokušení, klamu, zločinu a bezpráví. A sklouznout na druhou stranu není zase tak moc těžké. Navíc, když můžete dělat cokoliv jiného. Klábosit, psát poezie, dělat randál či chodit do barů. Z prodloužené ruky zákona se tak klidně může stát ten, jehož má ona pracka chytat.

Pokud vám titul zní dobře, počkejte do příštího roku. Studio ZA/UM chce Disco Elysium vydat na konzolích co nejdříve. Zároveň však nechce najímat další tým, aby mu s prací pomohl. Především z toho důvodu, aby neztratilo přehled nad prací. A tak si pár měsíců počkáme.