Discord hlasový chat propojený s Xboxem

Autor: lindros88czePublikováno: 20.7.2022, 21:28

Publikováno: 20.7.2022, 21:28

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 150 článků

Konečně jsme se dočkali a máme tady další možnost hlasového chatu pro online hraní, ale také třeba společné streamování. Kromě toho vše bude fungovat i na mobilech, což ocení především hráči, kteří využívají cloud gamingu.
Nicméně největší výhodou bude propojení hráčů skrze platformy, už žádné složité propojování, ikdyž v poslední době komunikace skrze Xbox aplikaci fungovala dobře. Rozšíření Discordu a jeho obliba je ovšem jiná výzva a je super, že to již brzo budeme moci vyzkoušet. Náš Discord stále nabírá nové uživatele a rubriky se naplňují, takže pokud nejsi ještě členem, tak je ideální čas, se do toho pustit.

Návod je přebrán ze stránek Discordu

Takže: jak to bude fungovat?

Nejprve připojte svůj účet Xbox k Discord
Jakmile budete mít to štěstí, že budete mít přístup, budete muset propojit svůj účet Xbox s účtem Discord. Pokud jste své účty Xbox a Discord již propojili, budete je muset znovu připojit, abyste udělili nová oprávnění potřebná pro přístup k aplikaci Voice na konzoli Xbox.

Možnost propojení účtů najdete v Uživatelská nastavení > Připojení na počítači, webu nebo mobilu. Vyberte logo Xbox v nabídce Připojení a postupujte podle pokynů pro nastavení!

Discord. Pro Discord Voice na Xboxu, který vyžaduje schválení, aby fungoval, je zobrazeno několik požadavků na oprávnění účtu. Pod tímto seznamem je rozmazané tlačítko „Autorizovat a pokračovat“.
Aktualizovaná autorizační obrazovka, včetně udělení oprávnění k připojení k Voice.
Propojení účtů Xbox a Discord vám umožní zobrazit vaši jmenovku hráče, aktuální herní aktivitu a dobu, kterou hru hrajete, ve svém uživatelském profilu. Brzy také budete moci hlasový chat přímo na vaší konzoli.

Dále přeneste svůj Discord Voice Call do Xboxu
Discord Voice chat na Xbox funguje tak, že se váš hlasový hovor přenese z Discordu do vašeho Xboxu. K tomu budete potřebovat na svém mobilním zařízení nainstalovanou mobilní aplikaci Xbox, takže se ujistěte, že ji máte staženou! Mobilní aplikace Xbox je k dispozici na stejných platformách jako mobilní aplikace Discord: iOS a Android.

Nejprve přejděte na hlasový kanál, ve kterém chcete mluvit, pomocí aplikace Discord na mobilu nebo počítači, stejně jako obvykle. Odtud uvidíte novou možnost přesměrování hovoru do vašeho Xboxu.

Discord zobrazuje v hovoru tlačítko „Připojit se na Xbox“ a jeho stisknutím se dostanete do aplikace Xbox, kde si vyberete, na které konzoli chcete mluvit. Jakmile je vybráno, Discord zobrazí pod vaším hlasovým hovorem „Připojeno k Xboxu“.
Postupujte podle tohoto postupu a během okamžiku budete mluvit se svými přáteli Discord na konzoli Xbox!
Spusťte proces přenosu a automaticky se otevře mobilní aplikace Xbox a dá vám vědět, že je připravena připojit váš Xbox k hlasovému kanálu Discord. Nakonec v mobilní aplikaci Xbox stiskněte tlačítko Potvrdit. Nyní můžete jít! Nyní připojte k Xboxu náhlavní soupravu dle vlastního výběru a můžete chatovat.

 

04. 12. 2022 • tonyskate0

Vánoční soutěž od Xbox CZ

Tým Xbox CZ prvního prosince spustil svou každoroční vánoční soutěž pro fanoušky Xboxu v podobě Adventního kalendáře. Každý den až do Vánoc tak soutěží o zajímavé ceny, konkrétně o různé hry či předplatná Xbox Game Pass Ultimate, ovšem kdo ví, co mají nachystáno na předvánoční dny či samotné Vánoce. Každopádně soutěžit můžete na jejich Facebooku XboxCZ nebo Instagramu XboxCZSK, takže držíme palce a snad vám tento speciální adventní kalendář zpestří letošní...

»
24. 11. 2022 • tonyskate0

Game Pass má téměř 30 miliónů předplatitelů

Kauza týkající se prošetřování akvizice Activision Blizzard společností Microsoft, které se Sony zuby nehty stačí zabránit do takové míry, až v podstatě pomlouvá vlastní praktiky anebo třeba tvrdí, že PS Plus zaostává za Game Passem, ačkoliv to není pravda. Potíž je v tom, že britský antimonopolní úřad postrádá jakoukoli objektivitu, natož řádné porozumění hernímu průmyslu. Doufejme ale, že právníci Microsoftu nakonec vše obhájí a třeba už příští Call of Duty najdeme v našem...

»
24. 11. 2022 • lindros88cze0

Slevy a black friday v česku

Tento týden se na nás hrnou „slevy“ ze všech stran, takže buďte hlavně pozorní, ať jde opravdu o slevu. Pokud můžu doporučit, tak jsem našel zajímavou slevu na Alze. Budu rád, když ovšem čtenářům a návštěvníkům doporučíte v komentářích a reakcích na sociálních sítích další zajímavé slevy. Akční nabídka zde: Konzole Xbox Series S – 5999.- Jednobarevné ovladače Xbox Series – 1049.-

»
21. 11. 2022 • tonyskate0

Next-gen konzole Xbox Series S jen za 5990 Kč!

Černý pátek, tedy ten skutečný Černý pátek počínaje dneškem odstartoval, ovšem slevy na hry už běží, jak jsme vás ostatně informovali. Přesto je tady ještě několik nabídek, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Microsoft totiž nezlevnil jen hry, ale také next-gen konzoli Xbox Series S, kterou tak teď můžete pořídit za pouhých 5990 Kč. Níže cena konzole určitě alespoň rok nespadne. Takže pokud nemusíte hrát zrovna ve 4K a...

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Snad už jste stihli strávit všechny novinky z předchozí systémové aktualizace, protože je tady další. Většinu hráčů jistě potěší lepší integrace hlasových kanálů Discordu, protože na tom ještě bylo třeba zapracovat, ovšem potěší i vylepšení seznamu přání, nová aplikace pro vaše herní záznamy či další možnosti streamování přímo z Xboxu.

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox pro loňské televize Samsung

Microsoft letos dostal cloudové hraní Xbox i na chytré televize od Samsungu, ovšem pouze v případě modelové řady 2022. Určitě vás proto potěší, že ještě tento rok bude podpora aplikace Xbox, a tak i cloudového hraní rozšířena na vybrané televize Samsung modelové řady 2021, jejichž seznam najdete níže. S předplatným Xbox Game Pass Ultimate si tak zahrajete aktuální novinky jako A Plague Tale: Requiem, Pentiment a Grounded či stálice typu Sea of...

»
10. 11. 2022 • tonyskate0

Novinky v systémové aktualizaci Xboxu

Během října došlo k poměrně větší systémové aktualizaci konzolí Xbox, kdy v některých případech šlo pouze o vhodnější pojmenování stálých funkcí, ale došlo i na několik novinek. Například jistě oceníte možnost ovládat hlasitost přímo v konzoli díky HDMI-CEC. Potěší i vypnutí startovního zvuku, ačkoliv to už bylo možné delší dobu, jen na jiném místě v nastavení. Především ale mrkněte na nastavení napájení, ať v těchto bídných časech ušetříte drahocenné koruny.

»
05. 11. 2022 • tonyskate0

Online festival 2022 už příští týden!

Český tým Xboxu příští týden odstartuje už třetí ročník Online festivalu, během kterého spatříme celou řadu zajímavých hostů a každý večer tak budeme mít na co koukat. Tento rok festival potrvá pět dní, což nám přijde naprosto ideální a večery tak budou o to nabitější. Hned první den nás čeká lokální zastoupení Xboxu a další hosté, a v úterý potom dorazí skutečné hvězdy v podobě dvou tygrů ze show Tři tygři, kterými...

»