Dojmy z hraní: Bus Simulator Official map extension

Autor: p.a.c.oPublikováno: 20.5.2020, 15:48

Publikováno: 20.5.2020, 15:48

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2051 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Práce s kulatou lopatou rozhodně není pro každého. Musíme umět nejen řídit, ale také prokázat jistou dávku psychické odolnosti. Kolem našeho autobusu to je jeden silniční pirát vedle druhého, pustit nás ze zastávky vůbec nechtějí a když už ano, doprovází to gesta, která dětem vysvětlovat nechcete. Výhodnější než toto všechno prožívat na vlastní kůži, je stát se řidičem autobusu alespoň virtuálně a maximálně nadávat na to, jak to ten trouba vývojář zase blbě vymyslel.

Když vyšel Bus Simulator na konzole, měl jsem z toho radost, protože přesně tenhle typ her mám rád. Hned jsem se proto vydal do zdejšího smyšleného světa, abych propojil zastávky, vydělal peníze, ale hlavně si pořádně zajezdil s celou řadou autobusů. Ti z vás, kdo četli mou recenzi jistě vědí, že to žádný zázrak rozhodně nebyl a jednalo se spíš o průměrnou hru. Tu se vývojáři pokusili znovu nakopnout vydáním docela velkého rozšíření, které ovšem stojí další peníze navíc.

Abyste věděli, do čeho jdete, jsou tu následující řádky s dojmy z tohoto rozšíření. Nový kus mapy najdeme v její jižní části, kde se objevily dva nové okrsky. Prvním z nich je část univerzita a její kampus, druhým, což zní ještě lépe, je letiště. Každý přece chceme MHD v Praze ukázat, že lidé se z a na letiště dají vozit v podstatně lepších podmínkách a kvalitě ne? Když už se tam člověk teda náhodou musí plahočit autobusem.

Dohromady bylo připraveno 20 nových zastávek, jejichž propojení si můžeme vymyslet buď sami nebo se ho chopit v rámci jedné z devíti nových misí. Díky tomu se naše působiště značně rozšíří, takže kdo v rámci základní hry nastřádal kapitál a už nemá co za něj kupovat, svoje uplatnění v DLC najde. Mimo zastávek se můžeme těšit také na nové silnice, kdy tou nejzajímavější částí jsou serpentýny, po nichž se dostaneme do Sonnsteinu. Škoda jenom, že se hra ovládá pořád stejně divně. Serpentýny by byly výzva tak jako tak, ale díky zdejší fyzice je to obtížnost krát dva. Nicméně kdo hledá výzvu, bude spokojen.

Upoutávky také zmiňují, že se máme připravit na dechberoucí výhledy z vrcholu nebo se kochat letištěm a okolím ve stylu „Silicon Valley“. No nevím, ale grafika rozhodně není něco, co bych na hře vyzvedával nejvíce. Výhledu tu jsou, ale raději nechám na vkusu každého hráče, zda mu přijdou úchvatné či nikoliv. To samé bych řekl o nových hláškách cestujících. Ano, jsou tady a je jich docela dost, ale beztak jsem raději řídil bez zvuku se zapnutou muzikou, ostatně tak u nás ve městě jezdí většina řidičů.

Takže za necelé čtyři stovky dostaneme slušnou nálož obsahu navíc. Komu nevadila základní hra, rozšíření by si měl pořídit, aby se zabavil na další desítky hodin. Kdo dostal hru zadarmo, asi by si investici taky mohl dovolit. Ostatní, co si hru koupili, a nakonec nedostali to, co hledali si ani s DLC nepolepší. A pro dokončení sbírky radši počkejte na slevu.

  • FABIOOZO

    Rozhodne vyzkousim, protoze jsem jeden z tech blbecku (dle redakce – ale brano s humorem) co si hru koupili. Stridam ji s Truck driver a jsem spokojen je to na odreagovani. Chtel bych ale aby se autobusy a nakladaky dostaly do Forzy (jak byla jedna mise ve FH4 s nakladakem a vezl se ten 6×6 terenak). Dovezte ke me studio a klidne to budu streamovat i celou noc 😀

06. 10. 2019 • p.a.c.o3

Herní Pacárna #6

S dalším týdnem je tady také další várka zaručených a ověřených zpráv, které se nám opět podařilo vyškrábnout z herního průmyslu. Tentokráte máme něco pozitivního, překvapivého a milého, takže nám chybí snad už jenom zvířátko. I těch je herní svět plný, tak třeba si příště na Lukášové připraví něco i z tohoto ranku. Přejeme příjemné a snad i trochu zábavné čtení.

»
21. 09. 2019 • p.a.c.o9

RECENZE: Bus Simulator

Každý z nás potřebuje k výkonu svého zaměstnání (žáky nevyjímaje) nějaké věci, bez nichž by nebylo možné ho vykonávat. Kancelářské krysy se neobejdou bez notebooku nebo PC, automechanik bez nářadí a paní učitelka bez knížek. Máme tu také pracovníky, kteří pro výkon práce potřebují i větší a těžší věci, jako třeba kulatou lopatu. Ano, myslím na řidiče všeho druhu a všech možných povozů. V tomto konkrétním případě se podíváme na řidiče autobusů, jimž...

»
23. 07. 2019 • p.a.c.o8

Bus Simulator s novým trailerem

Od oznámení Bus Simulatoru na konzole uplynul bezmála rok, kdy o hře moc slyšet nebylo. O to víc potěší dnešní zpráva, která přináší nový trailer a informace. Bus Simulator nabídne 8 licencovaných autobusů (klasické i s kloubem od čtyř značek), otevřený herní svět rozdělený na 12 okrsků a multiplayer až pro 4 hráče. Hra dorazí ještě letos, byť konkrétní termín oznámen zatím stále nebyl. Je fajn, že Bus Simulator se...

»
16. 08. 2018 • DandyCZE7

Bus simulátor míří na Xbox

Dlouho jsme volali po simulátorech dopravních prostředků. A v poslední době se to na nás doslova valí. Vývojáři a hlavně menší studia začínají využívat naplno i konzolové prostředí a svoje již dříve vydané hry se snaží předělat i do konzolové verze.

»