Dolby Atmos pro veškerý obsah konzole Xbox One

Autor: chaosteoryczPublikováno: 3.3.2019, 16:34

Publikováno: 3.3.2019, 16:34

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2101 článků

Reprodukce zvuku se neustále vyvíjí a jedním z průkopníků nových prvků je společnost Dolby. Ta propůjčila technologii Atmos konzoli Xbox One v roce 2017, s možností rozšíření také na PC prostřednictvím aplikace Dolby Access a jednorázového poplatku. Hráči s odpovídajícími přístroji jistě potvrdí, že rozdíl mezi původním zvukem a prostorovým Atmosem je skutečně znatelný. Nicméně ještě dnes platí, že hra, popřípadě film, musí technologii podporovat.

Změna přijde brzy, neboť konzole nabídne možnost upravit i „obyčejný“ zvuk do režimu Dolby Atmos. Systém zvukové zdroje namixuje tak, aby co nejvěrohodněji napodobil výstup určený primárně pro Atmos. Steven Wilssens, mající na starost technologii zvuku na konzoli Xbox One, potvrdil, že výsledek sice nebude dokonalý, ale rozhodně znatelný. V tuto chvíli je novinka v okruhu Alpha insiderů, kteří už poctivě testují. A co vy, využíváte při hraní prostorový zvuk?

 • KoubecX

  V alfě to nemám, asi to zatím bude ve Skip ahead alfě nebo jen někdo to dostal.

 • Petr J.

  Mohu potvrdit,že je tam rozdíl mít prostorový zvuk Dolby Atmos a nemít zapnuté Dolby Atmos.
  Testoval jsem ho v konzoli Xbox One X v 30 denní zkušební lhůtě.Na hrách GEARS OF WAR 4, FORZA HORIZON 4 atd.
  Jelikož jsem se rozmlsal na kvalitní zvuk, tak si budu pořizovat kvalitní sluchátka s podporou Dolby Atmos. 🙂
  Jak je psané v článku hra nebo video musí mít podporu prostorového zvuku,Dolby Atmos.Ovšem pak to stojí za to 🙂
  Jinak jsem rád,že hry a videa bez této podpory budou mít jakýsi mix do podoby Dolby Atmos,jen doufám,že se jim to povede a nebude to nějaký paskvil, který by, tak mohl poškodit dobré jméno prostorového zvuku Doby Atmos.
  Každému je jasné,že to nebude ani napodobenina Dolby Atmos .Pokud to ovšem zlepší původní zvuk o 50% – 60%,tak to
  bude senzace.Poté se rozhodně vyplatí zainvestovat do nějakého lepšího poslechového Hardware 🙂

 • Piro

  super, pred mesicem jsem si koupil atmos sluchatka pro xo 🙂

  • Jaroslav Houdek

   Jaký? Atmos bude pro všechny sluchátka, není třeba kupovat žádné speciální.

   • Piro

    Mas to i v clanku napsany, ze musis mit odpovidajici zarizeni – sluchatka, nebo soustavu a aplikaci dolby atmos. Staci dat do googlu sluchatka atmos xbox….Treba tyhle nejsou ani moc drahy: https://www.plantronics.com/cz/cs/support/product/rig-400hx-dolby-atmos

    • Peterek82

     Jojo. Tesim se tesim jak male decko! Prinesl jsem si dneska domu osmistovky ale test az zitra. 4,5 hodiny do plneho nabiti looool. Jake mas ty?

    • Jaroslav Houdek

     Jestli jsem to správně pochopil, tak ten update má simulaci prostorového zvuku Atmos zpřístupnit pro všechny stereo headsety.

     • Piro

      Ja to pochopil tak, ze hry a dalsi obsah, ktere nemaji atmos vystup, tak konzole prave atmos zvuk nasimuluje, ale samozrejme do odpovidajiciho zarizeni. Aneb ted mam atmos sluchatka, ale atmos umi jen velmi malo her, no a po updatu ho budou umet vsechny, otazka v jake kvalite…

     • Peterek82

      Jo i ne. Upmixing je jen SW zalezitost. Sluchatka/DK, ktera nativne nepodporuji DA, budou jen reprodukovat simulaci prostoroveho zvuku skrze dva kanaly (stereo). DA certified sluchatka/DK vyuziji naplno potencialu dekodovani od Dolby. Rozdil mezi DA a neDA ale asi bude znatelny. I kdyz pro nekoho vice a pro nekoho mene. Btw, DA upmixing je pro DA sluchatka/DK dostupny uz dlouho a je defaultne Xboxem zapnuty pro veskery obsah.

 • Ondrej Colon

  Ja používam stereo aj na filmy a nijak mi nejaké Atmos nechýba. Keď chcete kvalitný zvuk tak treba ísť na živý koncert vážnej hudby 😎

 • Peterek82

  Až nebude aplikace pro sluchátka nesmyslně zpoplatněná, budu využívat DA. Do té doby si vystačím se 7.1.

  • Piro

   Ja jsem ke sluchatkum dolby atmos dostal kod na tu aplikaci zdarma! A neni jen pro sluchatka.

   • Peterek82

    Jo, tuhle informaci o těch voucherech jsem se právě (náhodou) dočetl taky, tak jsem si DA sluchátka hned koupil 😀 jsem na ně zvědavý.

 • Jaroslav Houdek

  Mám zvuk z Xboxu přes Denon Receiver kompatibilní s Atmos, tak uvidíme, jak to půjde. Už teď s „obyčejným“ Dolby digital si na prostorový zvuk nemůžu stěžovat. Stojím si za tím, že film z DVD s kvalitním prostorovým zvukem je lepší zážitek, než nějaké Ultra HD, ale s mizernými repráčky v TV.

 • Valis1cz

  Stereo je stereo

  • Jaroslav Houdek

   Na muziku určitě – pokud jsou to CD nebo MP3 nahrávané ve stereo. Koneckonců člověk má dvě uši. Ale nesnáším když je film, nota bene nový film s krásným prostorovým zvukem, downmixovaný do sterea. Většinou je to udělaný blbě, úplně nejhorší alternativa je nechat to udělat TV automaticky. Dialogům pak není rozumět a efekty se mlátí s hudbou.

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
09. 05. 2019 • tonyskate10

Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite...

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»