Dolmen je žánrový mix z vesmíru

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 6.5.2018, 15:16

Publikováno: 6.5.2018, 15:16

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3218 článků

Víkendové zprávy se vždy snažíme odlehčit méně známými hrami nebo projekty, které o přízeň teprve bojují v komunitních programech. Z tohoto ranku pochází projekt celku Massive Work Studio, který sám sebe prezentuje jako bohatý mix žánrů. Představujeme vám Dolmen. Hororové akční RPG naroubované na sci-fi tematiku, u něhož po zhlédnutí traileru zavzpomínáte na Mass Effect, The Surge, Dead Space nebo Dark Souls. Hra, která se může pochlubit vývojem v pokročilé fázi, velkým množstvím propagačních materiálů a demoverzí na Steamu, má zálusk vyjít i na konzoli Xbox One, a to na podzim příštího roku. Je ale otázkou, zda ji k tomu pomůže Kickstarter, kde má za cíl 90 000 $. Do konce kampaně zbývají necelé tři dny a v měšci chybí zhruba 20 % požadované částky.

I tak se nechalo jedenáct set přispěvatelů zlákat na podporou cesty do vesmíru, kterou přežívá jen jeden člen posádky. Ten se z neznámých důvodů ocitá ve světě Revion Prime, ovládaném nepřátelskými emzáky. Nikdo neví, co tato rasa (Nikiderma) dělá, jak žije a co jsou její plány. Všechny planety, které s ní měly tu čest, skončily totálním vyhlazením. Zdá se, že ústřední postava je poslední spojkou lidského druhu, ale kde se nachází? Neznámá planeta má jednu hvězdu, čtyři plynné obry ve své blízkosti a tím se informace vyčerpaly. V cestě tak vedle mimozemšťanů stojí i zástup otázek.

Temná planeta je určena k boji a průzkumu. Designéři se při navrhování Revion Prime nechali inspirovat díly H. R. Gigera a H. P Lovecrafta (my bychom přidali ještě Hvězdnou pěchotu), takže nečekejte ráj s barevnými papoušky a čirou vodou. Soubojový systém je založený na taktice a dobrém načasování. Bezduché bubnování do gamepadu nikam nepovede, místo něho nastupuje blokování, úskoky a boj na blízko. Nápomocný je bohatý craftovací systém. Neznámá planeta je plná nových zdrojů a materiálů, takže o zbraně osamocený kosmonaut nouzi mít nebude.

Jak to nakonec s hrou dopadne, ukáže budoucnost. Vývojáři byli připraveni přidat i multiplayer, kooperaci nebo ženskou hrdinku. To by ovšem zájem hráčů musel být větší, mnohem větší. Dolmen zkouší upoutat pozornost i v programu Square Enix Collective, kde se pro něj vyslovilo 94 % hlasujících.