E3 2017: Program ID@Xbox rozšíří další skvělé hry

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.6.2017, 14:58

Publikováno: 12.6.2017, 14:58

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2370 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Nezávislí vývojáři mají u Xboxu své místo a na konferencích je jim pravidelně věnován blok, v němž se v kostce představí ty nejzajímavější tituly ID@Xbox. Ponechme teď stranou ty opravdu velkolepé, jenž mají na našich stránkách vlastní příspěvek a pojďme se podívat na ty ostatní, jímž patřilo několik sekund v kolektivním spotu.

Osiris: New Dawn
Vesmírná záležitost o kolonizování planet, která spojí dohromady prvky o přežití a multiplayer s dalšími hráči. Přestože Osiris umožní hrát i sólo hráčům, okupování a bádání na neznámé planetě bude mnohem jednoduší v kolektivu. Cílem není jen přežít a osvojit si podmínky vzdáleného světa, ale vybudovat fungující kolonii, jejíž rozkvět umožní cestovat i na ostatní planety v dané sluneční soustavě.

Paladins
Free to play titul už na konzoli Xbox One nějaký čas vegetí, přestože zpočátku šlo pouze o zkušební testovací verzi. Fantasy svět plný akce a strategických prvků nabízí přizpůsobování postavy a unikátní systém sběratelských karet, jejímž prostřednictvím se rozšiřují základní prvky hry. Hra má samozřejmě dodatečné nákupy, ale to u F2P kategorie není nic neobvyklého.

Raiders of the Broken Planet
Hra pro více hráčů od MercurySteam spadá do žánru akční adventury. Na Saturnových měsících je zdroj neznámé síly, která dává vlastníkovi nekonečnou moc a téměř neomezené možnosti. Po takovém daru ovšem pase nejedna osoba a Aleph se tak stává vysněním cílem všech zúčastněných hráčů. Pro úspěch je třeba potlačit frakce toho, co kdysi bývalo obyvatelstvo a využít strategické možnosti pro svou potřebu. Do hry je plánována také kampaň, ta ale vyjde později a epizodicky.

Fortnite
Společná hra celků Epic Games a People Can Fly sází na kooperační zábavu v sandboxovém prostředí, kde je nejdůležitější přežít a nakřečkovat co jen lze. Ze získaných zdrojů se vytvářejí nové zbraně a vybavení, přičemž nejlepší obranu přinesou pevnosti, udržující monstra daleko od vás. Mapy jsou ve hře generovány náhodně a důležitou roli sehrává zvolená třída postavy, protože každá jedna má speciální zaměření.

Battlerite
Arénovka Battlerite zastupuje PVP tituly a hrdě se hlásí jako následovník Bloodline Championship. Adrenalinové souboje probíhají buď 2na2 nebo 3na3, a to za speciálních sil každé postavy. Ty se dají dále rozvíjet za pomoci obřadů, čímž se profiluje jedinečný válečník.

Surviving Mars
Budovatelský survival od Haemimont Games nedorazí dříve než příští rok, nicméně i tak se na Mars podíváme dříve než první lidská posádka. V zásadě půjde o další budovatelskou hru, jen posazenou na vzdálené prostředí. Průzkum prostředí, budování kolonií, zakládání nových ostrůvků lidské rasy, a to vše s nejmodernějšími prostředky a důmyslnou simulací prostředí.

Robocraft
Stovky kostiček a tisíce možností, jak si vytvořit to nejšílenější vozítko. MMO kombinuje strategii, tvořivost a akci do jednoho konceptu, který je momentálně ve vývoji. Pokud vám hra přijde jako adept na F2P titul, tak jste se trefili. Skládání nových a lepších útočných prostředků se neobejde bez nových dílů, které se buď kupují nebo získávají ze zničených soupeřů.

The Artful Escape
Projekt vzešlý z komunitního financování představí malebný svět, po němž se hlavní hrdina pohybuje pomocí hudby. Za námětem hry stojí bývalý australský hudebník Johnny Galvatron, a budoucí majitelé Xbox One X se mohou těšit na vylepšené verzi pro jejich mazlíka. I když, tento typ hříčky by měl být přitažlivý i na stolní kalkulačce.

Astroneer
Další budovatelské survival sci-fi, které už nějaký čas sbírá finanční podporu v programu Game Preview. Hra podporující jak sólo, tak multiplayerové hraní dává hráčům postavičku kosmonauta, který se v záchranném modulu dostal na neznámou planetu. Úkol je pak jasný, pomocí těžebních a formovacích nástrojů založit samostatnou kolonii a pokusit se dostat na nedaleké planety. Astroneer má nejen dobrý potenciál, ale také příjemný nepodbízivý vizuál.

Observer
Cyberpunkový survival horor od tvůrců Layers of Fear dorazí v půli příštího roku a zaujmout se pokusí futuristickým Polskem roku 2084. Hlavním hrdinou bude detektiv Daniel Lazarski, který patří do jednotky hackující lidské vzpomínky. Prvek umožňující vstupovat do lidské mysli má ovšem vedlejší účinky a policista postupně propadá šílenství potírajícímu skutečnou realitu.

We Happy Few
Další zástupce Game Preview titulů, který před vydáním dlouho připomínal BioShock. V našich dojmech ovšem zjistíte, že zajímavý nezávislý kousek je spíše sondou do podivné společnosti, kde být jiný se nevyplácí. Na finální podobu se těšíme a doufáme, že autoři udrží laťku prvotní verze.

Fable Fortune
Vítejte zpět v Albionu, i když trochu jinak, než čekáte. Karetní strategická hra využívající prostředí známého univerza zatím vyšla v placené verzi, avšak v následujících měsících přejde na free to play systém s tím, že balíčky karet budou dostupné za herní nebo skutečnou měnu. Poslední dobou se obdobné hry houfují jak ovce, tak bude zajímavé sledovat, zda Fable Fortune uspěje.

Minion Masters
Další multiplayerová řežba, ve které sbíráte postavy zvané Mighty Minions a Sparkling Spells, abyste mohli na malé mapce vyrazit proti soupeři. Strategická hra přeje rychlému rozhodování a hbitým reflexům, protože malé válečníky nelze vypouštět postupně, ale jen naráz. Aktuálně je hra v předběžném přístupu na PC a kdy dorazí na Xbox One se včas dozvíte.

Brawlout
Bojovka s prvky plošinovky? Proč ne. Spousta bojovníků, jedinečná prostředí a důmyslné bojové styly. Řežba Brawlout si bere ze svých klasických bojovných předobrazů i některé prvky, jakými je třeba Rage. Po nabití ukazatele je možné aplikovat speciální komba, čímž se zvrátí chod zápasu. Injustice a Tekkena už máme, tak se s tím.

Ooblets
S traktorem umí farmařit každý, ale zkuste to v magickém světě, kde moderní technologie nehraje zrovna prim. Zajímavá hříčka dorazí až příští rok a dá nám zpočátku rozpadlou farmu, lán k obdělávání a magické prostředky. Vylepšit přitom půjde úplně vše, od herní postavičky a jejího vzhledu, až po farmu a prostředí. Ve hře se bude i bojovat, a to za přispění RPG a tahových prvků.

The Last Night
Jste Charlie, druhořadý občan, který na rozdíl od ostatních nemůže žít v určité alternativní realitě jako ostatní, kvůli nehodě v dětství. Vidíte tak neskutečně morbidní svět, v němž nic nedává smysl a vy jste jediní, kteří s tím mohou něco udělat. K vydání dojde až příští, tudíž se cyberpunková hra ještě určitě přihlásí s více informacemi.

Black Desert Online
Máte málo MMORPG titulů? Pak počkejte na BDO, která přinese více než jen bezduché bojování s ostatními. Otevřený svět na bázi sandboxu se pochlubí rychlím bojem, různorodými nepřáteli a obrovskými bossy, Chybět nebude crafting, zakládání cechů, celá řada dovedností, které bude možné v průběhu hraní vylepšovat.

Hello Neighbor
O téhle hře už jsme psali v souvislosti s umělou inteligencí, která se od hráče neustále učí, díky čemuž dokáže předpovídat jeho činy a klást mu nástrahy. Principem je dostat se do sklepení sousedova domu, kde je ukryto bůhví co. Jenže čím častěji to zkoušíte, tím obtížnější to je, až se z průniku stane doslova Mission Impossible.

Path of Exile
Další RPG, tentokrát temná jako zakopaná hrobka. Jako vyhnanec musíte nejen přežít v dosti nebezpečném světě, ale také získat potřebný vliv a moc, abyste mohli svůj hněv otočit proti těm, kteří za nuceným exilem stojí. I v tomto případě se jedná o F2P hru s hlubokou úpravou a adrenalinovými souboji.

Riverbond
Akční adventura pro jednoho až čtyři hráče staví na neustále se měnícím světě, v němž bude zapotřebí zjistit pravdu o hroutícím se prostředí. Řešení problémů nastane v reálném čase, a to v plně zničitelném prostředí. Hra možná nezaujme grafikou, nicméně sázka na hrdinský epos ji může vynahradit.

Dark and Light
Že už těch MMO erpégéček bylo moc, tak si do seznamu přihoďte další. Dark and Light je kompletním remakem 13 let staré hry, připravující pro hráče obrovský otevřený svět, který je ovládaný přírodními silami. Mezi širokou paletou mýtických tvorů bude možné získat až 100 schopností, a to jak klasickým odemknutím, tak craftováním.

The Darwin Project
Exkluzivní titul určený pouze na Xbox a Windows 10 se odehrává v kanadských horách, kde se skuteční hráči střetávají na život a na smrt. Přestože v ukázce se to řeže zejména primitivními zbraněmi, zneviditelnění jedné z postav ukazuje na moderní prvky. Multiplayerové souboje vyjdou nejprve pro Xbox One a později dostanou vylepšující aktualizaci na Xbox One X.

Strange Brigade
Na kooperativní akci z 30. let pracují autoři série Sniper Elite a hrdinové se v ní postaví proti tajemným bytostem ovládaným egyptskou čarodějnicí. O různých třídách, zbraních a speciálních vlastnostech pro každou postavu asi nemá cenu mluvit, každopádně bude zajímavé, jak si Rebellion poradí s žánrem, zaměřeným převážně na kolektivní hraní.

Pokud jsem o nějakém titulu z traileru nepsali, je to proto, že buď dnes již samostatný článek má nebo o něm na webu průběžně informujeme. Drobné procento zastupují hry, o niž aktuálně téměř nic nevíme, tudíž se jim pověnujeme v budoucnu, až se autoři více rozpovídají.

  • Jirka Waggon

    pekny seznam a vyborny clanek!