eKoVy obhájili titul v Xboxweb lize, Cypové poslední dva zápasy skrečovali

Publikováno: 27.12.2020, 12:02

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

Hou, hou, hou! Šťastné a veselé, šťastné a veselé eKoVácké…, tak nějak by mohla začínat letošní neoblíbenější vánoční koleda všech fanoušků eKoVy FIFA Pro klubu. Poslední zápas sezóny přinesl konečné rozuzlení. Souboj eKoVy proti Želvám z UDG měl na Twitchi nebývale velkou sledovanost. Hráči eKoVy měli všechno ve svých rukou. Výhra, rovná se titul! A přesně to se podařilo. Po výsledku 2:0 slaví eKoVy obhajobu mistrovského titulu a navazují tak na předešlé úspěchy Viktorie Plzeň, které se rovněž podařilo získat a ihned obhájit titul v Xboxweb lize.

Začátek této sezóny však vyšel nejlépe mužstvu Xboxwebu. Po devíti zápasech získaných 27 bodů z 27 možný samozřejmě znamenalo první místo. Až dvě porážky ve čtvrtém hracím týdnu ukončili nadvládu Xboxweba a způsobily pokles tabulkou na třetí příčku, kde také sezónu Xboxweb dokončil. Pro tým manažera Emergeho je to samozřejmě úspěch a oproti předchozí sezóně vylepšení bodového zisku o jeden bod a stejně tak vylepšení konečné pozice v tabulce o jednu pozici. Tom mistr potřeboval na první místo vylepšit svůj bodový zisk, protože 68 bodů by jako v předchozí sezóně na titul nestačilo. Konečné číslo se tak zastavilo na cifře 71. Druhá Viktoria Plzeň vylepšila svůj bodový zisk, v porovnání s předchozí sezónou, dokonce o 11 bodů, ale jak se ukázalo, ještě dva body k titulu chyběly. Právě Viktoria byla jediným týmem soutěže, který dokázal mistra porazit, a bylo to hned v prvním hracím týdnu sezóny. Jaké týmy si rozdělí medailové pozice, bylo prakticky jasné už po třetím hracím týdnu, kdy měli eKoVy na třetím místě náskok na své pronásledovatele plných 11 bodů.

Některé týmy zažily v letošní sezóně výkonnostní vzestup, který se projevil nejen na jejich bodovém kontě, ale odrazil se i v jejich konečném umístění. Mezi tyto týmy patří rozhodně AFC Galacticos, kteří navýšili svůj bodový zisk o 7 bodů a vylepšili svoje umístění z předchozí sezóny o tři pozice. Konečné šesté místo je pro tento mladý klub historickým maximem. Podobně se dařilo Chemikům z Litvínova nebo Želvám z UDG. Oba tyto týmy vylepšili svoje umístění v konečné tabulce o tři, respektive o dvě pozice. Minimálně v případě Litvínova je však konečné 7. místo stále považováno za neúspěch, přesto to vypadá, že se tento severočeský klub zvedá k lepším zítřkům. Severka, druhý tým ze severu Čech,  naopak navázala na poslední sezónu, vylepšila svojí pozici o jednu příčku a opět patří do TOP 5. Spolu z Cypy poslední aktivní klubu ze zakladatelů Xbox komunity předvedl od porážky s Plzní spanilou jízdu a z osmi posledních zápasů jich hned 7 vyhrál. Severka tak nadále patří k užší české špičce, byť na ty nejlepší stále ztrácí.

Někdo prožil obrození, někdo naopak vystřízlivění. Za největší zklamáním sezóny může označit vystoupení tří týmů. Za prvé již zmíněných Cypů. Pokles ze 7. příčky na 13. je nejhorší bilancí ze všech klubů. Zmar Cypů završily dvě kontumační prohry v posledním hracím týdnu aktuální sezóny. Podobně, ne-li hůř si vedli i polští Destiny, kteří pro změnu nedohráli sezónu vůbec. Nad podobně neúspěšnými týmy se vždy vznášel otazník nad jejich účastí v další sezóně, ale minimálně v případě Cypů věříme, že jsou tyto obavy liché a Cypové opět povstanou do boje o lepší zítřky! Posledním propadákem sezóny jsou rozhodně Ziconi, kteří jsou v konečném vyúčtování chudší o plných 22 bodů! To se samozřejmě projevilo v konečném pořadí a poklesu o šest příček z druhého místa na osmé. Bude zajímavé sledovat, zda se v příští sezóně tento kádr nabitý zvučnými jmény vrátí opět do boje o nejvyšší příčky.

FC Travička, nováček letošní sezóny, si vedl rozhodně lépe než jeho předchůdce, nejen, že sezónu dohrál, ale získal slušných 25 bodů, což v konečném zúčtovaní stačí na slušné 10. místo Xboxweb ligy. Druhý nováček, polští Poland Crew 2, střídal lepší výsledky s horšími. Několikrát odešel ze hřiště s výpraskem rozdílem třídy. Spolu s Outsider měl nejhorší bilanci vstřelených a inkasovaných gólů, ta se zastavila na skóre -38 a v případě Outsider dokonce na -40.

Nejen týmové statistiky, ale i ty individuální hýbou světem. Nejlepším střelcem se stal Arek z AFC Galacticos s 27 góly. O druhé místo se dělí Pipo s UDG a Čára ze Severky s 21 góly. Ani jeden z medailistů tak nemá své zastoupení na stupni vítězů střelecké tabulky. Nejlepším je na čtvrtém místě Dano z Viktorie Plzeň s 19 góly. Nejlepšími nahrávači jsou pak Deekey z Viktorky (17 asistencí), Emerge z Xboxwebu (15 asistencí) a Nechyč z Litvínova (12 asistencí). (Zdroj: www.virtualprogaming.com)

První sezóna Xboxweb ligy ve FIFA 21 je nenávratně za námi. Někteří slaví, někteří smutní. Přesto všichni mají odhodlání se v příští sezóně poprat o ta nejlepší umístění! Vítězům patři naše gratulace!

Za redakci Xboxwebu si vám všem dovoluji poděkovat za podporu, popřát krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2021!

 

 

19. 07. 2021 • tonyskate0

Vyhrajte FIFA 21 Champions Edition pro Xbox!

Letošní ročník fotbalové série FIFA se nám už oficiálně představil, ale do jeho vydání stále ještě pár měsíců zbývá. Mezitím jsme v archivu narazily na kódy na loňskou FIFA 21 v edici Champions, která navíc obsahuje vzácné zlaté balíčky a další bonusy pro FIFA Ultimate Team. Kódy máme dva, takže o jeden budeme soutěžit tady a ten druhý si rozdáme na našem Facebooku a Instagramu.

»
30. 04. 2021 • tonyskate0

FIFA 21 příští týden v Game Pass Ultimate

Včera jsme psali, že některé ze starších ročníků FIFA budou vyřazeny z nabídky EA Play a teď tady máme přesné datum, kdy dorazí FIFA 21. Jelikož je EA Play součástí Xbox Game Pass Ultimate, tak už 6. května se předplatitelé na Xbox Series X|S a Xbox One mohou těšit na zatím nejnovější fotbal od EA. Čekání si můžete zkrátit nedávno přidaným hokejem NHL 21 či zbrusu novým baseballem MLB The Show...

»
06. 04. 2021 • tonyskate0

Další sportovní pecky pro Xbox Game Pass

Minulý týden jsme se dočkali zcela nečekané zprávy, a to že baseball MLB The Show 21, který vůbec poprvé vyjde na konzolích Xbox, hned v den vydání také zamíří do předplatného Xbox Game Pass. Dokonce budou dostupné obě verze, tedy jak pro Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Po Outriders nás tak čeká další velká AAA hra, na kterou ani nebudeme muset čekat. Tím ovšem sportovní žně nekončí. Už dříve...

»
30. 03. 2021 • Vory0

Viktoria Plzeň a XboxWeb Esport unikají v čele XBL, Severka drží třetí místo

Devět zápasů zbývá do konce šesté sezóny VPG XBL a zdá se, že aktuálně mají k titulu nejlépe nakročeny dva týmy. Plzeňská Viktoria patří tradičně k největším favoritům soutěže, v letošní sezóně se k ní přidává i nový tým XboxWeb Esport. Tato dvojice má na čele soutěže aktuálně náskok 6, respektive 8 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele, mužstvo Severky.

»
23. 03. 2021 • Vory0

Další změna v čele pořadí Xboxweb ligy, Severka poprvé za devět bodů

Šestá sezóna a šest hracích týdnů za námi. V řeči čísel to znamená 18 odehraných zápasů pro každé mužstvo. V minulých XBL ozvěnách jsme psali, že je poprvé v čele FC Viktoria Plzeň, tuto informaci si můžete již škrtnout. Po dalším hracím týdnu je v čele soutěže zas jiný tým a opět je to pro něj v současné sezóně premiéra. Po čtyřtýdenní nadvládě eKoVy a jednotýdenním panování FCVP je to tentokrát tým Xboxwebu Esport. Právě...

»
15. 03. 2021 • Vory0

Plzeň poprvé na čele, Outsider s plným bodovým ziskem

Kdo by to byl řekl, že se Plzeňská Viktoria podívá na úplné čelo Xboxweb ligy až po polovině soutěže? Vůbec nikdo! Každopádně v tento moment je to již skutečností. Viktoriáni sice v první polovině soutěže poztráceli 12 bodů, ale i tak jim zisk 33 bodů stačí na vedení v XBL. Na druhé místo se po mezinárodním úspěchu, postup z Championship do Premier Esport, prokousal tým Xboxweb Esport, který stejně jako Viktoria, získal tento týden...

»
09. 03. 2021 • Vory0

eKoVy ztratili náskok v čele Xboxweb ligy, Travička stále tápe na posledním místě

To je fofr! Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) překonala svojí první třetinu! Aktuálně mají všechny týmy odehráno dvanáct zápasů. Z šestatřiceti možný bodů získaly hned čtyři týmy stejný počet, a to 24. Před začátkem čtvrtého hracího týdne hřál eKoVy v čele soutěže čtyřbodový polštář. Ten se ale náhle rozplynul jak pára nad hrncem. Fanoušci eKoVáků jen trnou, co se to s jejich oblíbeným týmem děje. Jeden jediný bod ze tří zápasů...

»
23. 02. 2021 • Vory0

eKoVy v souboji gigantů nadělovali, Chemici ovládli severočeské derby

Další hrací týden XBL je za námi a všichni si můžeme odškrtnout další porci skvělých zápasů. Chtě nechtě musím dnešní reportáž začít zápasem z největších! Plzeňská Viktoria hostila lídra tabulky z eKoVy a Viktoriánům je již jasné, proč jsou právě eKoVáci na čele. Gólová smršť v jejich síti přinesla fanouškům Plzně vystřízlivění. Plzenští si dělali naději na vedoucí pozici, ale ta vzala rychle za své. Konečné skóre tohoto zápasu 5:1 pro eKoVy je...

»