Farm 51 zavede hráče k Černobylu

Autor: chaosteoryczPublikováno: 9.2.2019, 15:25

Publikováno: 9.2.2019, 15:25

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2230 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Polské studio Farm 51 se naposledy připomnělo před dvěma léty, když vydalo sci-fi akci Get Even. Šlo o zajímavý mix několika žánrů, kdy se hráč snažil objasnit únos a následný výbuch bomby, zatímco byl připoután na lůžko. Titul se nám zapsal do paměti zejména díky lokacím, které byly zobrazeny za pomocí trojrozměrného skenu. Bohužel se studiu nepodařila jejich implementace v celé šířce. Teď dostane příležitost na reparát, protože stejná technologie bude použita také v projektu Chernobylite.

Živíte se jako fyzik a patříte mezi jedny z těch, kterým výbuch jaderné elektrárny navěky změnil život, když jim sebral nejbližší. Po třiceti letech se nicméně na místo havárie vracíte. V oblasti jaderného spadu se dějí nevysvětlitelné jevy a lidé, kteří v okolí elektrárny zůstali, jsou nějací divní. Aby toho nebylo málo, do pustiny byla unesena vaše přítelkyně a mysl se propadá do démonů minulosti. Jak můžete vidět v upoutávce, autoři atmosféru vyždímají na maximum a nic vám nedají zadarmo.

O tom svědčí i výrazný příklon k přežití. Aby se z nebezpečné cesty nestala ta poslední, stane se ústřední postava tichým stínem, který v přítmí shromažďuje předměty a důležité zásoby. Vývojáři chtějí nabídnout velký svět a k němu volnost při průzkumu. Jeden ze sloganů dokonce zní: „Hrajte podle vašich pravidel“. O hře se dozvíme mnohem víc v blízké budoucnosti, protože vydání je plánované na letošní rok.

  • VencaF

    togle bude stejnej luxus jako ta nase hra Someday you will return