Filmová série Resident Evil míří do finále

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 14.8.2016, 14:15

Publikováno: 14.8.2016, 14:15

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3054 článků

A trvalo jí to 14 let. Přesně tak dlouho režisér, scénárista a producent Paul W. S. Anderson vedl adaptaci herní značky, která vlastně už s předlohou nemá příliš společného. Ačkoliv tu najdeme zombíky, smrtelný T-Virus, známé postavy a čas od času i podobné koncepty, filmy jsou vždy postavené na Alice a jejím boji s Umbrella Corporation. Konečný střet nás čeká v lednu, s podtitulem The Final Chapter.

Zápletka není vůbec důležitá. Kdo viděl předchozí díly, nám dá za pravdu, že Anderson používá až „céčkové“ dějové linky jen pro to, aby vynikla jeho žena Milla Jovovich a až nezdravá záliba v akčních scénách, které lemují zpomalené záběry, kde se dá. Ostatně trailer nám dává za pravdu. Pomalý úvod otevřený návratem do Raccoon City a nestárnoucí vypalovačkou Paradise City z dílny Guns N’ Roses, rychle vystřídají hbité ruce střihače a akce se valí ze všech stran.

Jestli půjde opravdu o cílovou rovinku filmové série nebo se jednou vrátí jako remake, reborn či sequel těžko odhadnout. Filmy s rozpočty kolem 60 miliónů $ si vždy na pokračování vydělaly a na Millu Jovovich se dobře kouká i po dosažení čtyřicítky. A jak jste na tom vy? Dopřáváte si raději Resident Evil v podobě hry nebo filmu?