Letní liga Forza Horizon 4 zná ty nejrychlejší

Autor: DandyCZEPublikováno: 1.9.2020, 9:28

Publikováno: 1.9.2020, 9:28

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 123 článků

Virtuální jezdci mají za sebou další šampionát. Tentokrát se jezdila letní liga ve hře Forza Horizon 4.


Velmi nás potěšil zájem jezdců. Přes 50 registrací dávalo slušný základ pro velký šampionát, kde se v prvních pěti kolech museli jezdci poprat o nejlepší čas na tratích, které jsme vlastnoručně pro šampionát připravili. Věřím, že autorovi tratí Lukášovi zvonilo hodně v uších a škytavku měl permanentní.
Postupně se pole krystalizovalo a začali se jasně objevovat favorité šampionátu. Jsem hrozně rád, že jezdci bez šance na úspěch to nevzdali a většina dokončila celý šampionát, protože našli důvod, proč závod odjet. Jelikož to nebyl náš první turnaj ve Forze Horizon 4, měli jsme už dopředu nějaké favority a ty se také do čela šampionátu protlačili. Po odjetí pěti offline závodů bylo jasné, že mezi největší favority patří Radas59, Freevillake82 a MomoDca. Do samotného finále postoupilo 10 jezdců.

Kompletní pořadí Xboxweb Challenge Forza Horizon Summer league 

Velké finále se odehrávalo online. Celkově jezdci odjeli během večera 5 tratí, které se jeli v kvalifikaci. Nebyl prostor na chyby a adrenalin stoupl strmě vzhůru. Vše ještě doplnil stream, který bohužel díky absenci jakékoliv režie a náhledu na závod byl spíše informační a organizační, jelikož naše admini viděli závodníky pouze na startu 😊 Velké drama nastalo už v první závodě, kdy jeden z favoritů MomoDca netrefil checkpoint a probojovával se z chvostu pole. S trochou nadsázky řekneme, že hra sice neumí přímo zajistit vliv počasí na jízdní vlastnosti, ale vyšší level AI do hry přinesl vliv skutečného počasí, když bouřka toho večera odřízla jednoho z favoritů MomoDcu a po takzvané blackoutu elektřiny bylo celé město bez proudu, od třetího závodu tak pokračovalo už jenom devět jezdců.

Když už jsme si mysleli, že vše máme jasné a pořadí před posledním závodem mluvilo také jasně, tak si svoji chvilku vybral druhý v průběžném pořadí Freevillake82, když minul checkpoint a když ho admini viděli v pozici na konci pole, bylo o drama postaráno. Aby si udržel svoji pozici musel dojet aspoň pátý. Bohužel naše tratě chyby moc neodpouští, a tak poslední místo znamenalo nakonec třetí pozici v celkovém pořadí. MasterWhisper99 využil nabídnuté možnosti a s radostí si vyskočil na stupních vítězů na druhé místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat komunitním skupinám kolem hry Forza, že o šampionátu skvěle informovali. Partnerům XboxCZ a Comm4u za podporu a vám jezdcům za nasazení a snažení, ikdyž to na ceny nebylo. Těšíme se na vás v podzimních měších, kdy je na programu další šampionát.

Vítězové si odnesou ceny od partnerů:
Do finálového online závodu se probojuje 10 nejlepších jezdců
1. místo: Xbox Game Pass Ultimate na 12 měsíců v hodnotě 3000 Kč + Forza merchandise + Pohár
(S předplatným Xbox Game Pass Ultimate získáte neomezený přístup k více než 100 hrám pro Xbox včetně nových exkluzivit v den vydání)
2. místo: 1500 Kč do Xbox Store + Forza merchandise
3. místo: 300 Kč do Xbox Store + Forza merchandise

Záznam závodů

 

  • Sajmon79

    Díky za pěkné závody. Příště zase budu na startu a jistit to zezadu 🙂

  • ZdBu74

    Díky za super závody a ačkoli jsem neměl šanci na přední příčky, tak mě to nepustilo a s chutí jsem odjel všechna kola.

29. 07. 2020 • Lukáš Urban3

Forza Horizon 4 povolává australské káry

Takové pěkné kulaté číslo nás potkalo s novou aktualizací arkády Forza Horizon 4. Pětadvacet změn ve hře už nás potěšilo a ta poslední se zaměřuje na oslavu australského automobilismu. Nejde přitom o žádná očekávaná žihadla, neboť modely pochází z předešlého dílu. Ale lepší něco než nic. V rámci odměn tak můžete nově získat HSV GTS, HSV GTSR a Holden VL Group A. Na protinožce pak míří i dva pozměněné remixy. Krátkodobou novinkou jsou...

»
24. 07. 2020 • tonyskate4

Hity z Xbox One optimalizovány pro Xbox Series X

Už dříve Microsoft potvrdil, že některé ze svých posledních exkluzivit vylepší, tedy optimalizuje pro next-gen konzoli Xbox Series X. Samozřejmě můžete počítat s loňskou akční peckou Gears 5, která přinese snížené nahrávací časy, okamžité obnovení a 4K HDR za doprovodu nastavení Ultra. Mluví se také o 120 FPS pro multiplayer. Takto vysoký počet snímků nabídne i letošní Ori and the Will of the Wisps, který za doprovodu 120 FPS poběží ve...

»
21. 07. 2020 • waggon21

Xbox Weeks Deals – 21.7. až 28.7.2020

Asi nebudu daleko od pravdy, když tu napíši, že se všichni těšíme na čtvrteční odpoledne, kdy v 18 hodin našeho času začíná dlouho očekávané představení her od Microsoft studií. To odsunuje pravidelné slevy na Live někam na vedlejší kolej. Přitom v seznamu zlevněných her nacházíme spoustu zajímavých kousků a při pohledu na Mortal Kombat, LEGO sérii, Middle-earth a Batmana mě napadá myšlenka, zda už Microsoft nekoupil Warner Bros studio, když o se...

»
20. 07. 2020 • DandyCZE5

Forza Horizon 4 Letní liga – START

Zdravíme všechny závodníky a jsem rád, že vám můžeme představit další pokračování komunitních letních lig, a to s hrou Forza Horizon 4, kterou pořídíte za par kaček skrze Xbox Game Pass.

»
02. 07. 2020 • Lukáš Urban2

Update Forzy Horizon 4 přiváží Zenvo TSR-S

Stále věříme, že by arkádová Forza mohla překvapit nějakým utajeným dodatkem. Ale s každou aktualizací věříme méně a méně, protože poslední měsíce se pravidelná údržba skutečně věnuje pouze drobnostem. Proto vás asi nepřekvapí, že největší novinkou Series 24 jsou týdenní fotografické výzvy. Za specifických podmínek musíte pořídit snímek určitého vozu, za což dostanete drobné ohodnocení. Jestli patříte spíše ke sběratelům aut, tak v příštích čtyřech týdnech máte příležitost získat hned čtyři zajímavé...

»
29. 06. 2020 • DandyCZE13

Xbox Challenge Letní ligy NHL, FIFA, PES a Forza Horizon

Na léto jsme pro vás připravili letní ligu, a to v několika modech a hrách. Ligy zkoušíme pod hlavičkou Xbox Web Challenge poprvé, takže uvidíme, jaký budou mít ohlas!

»
27. 06. 2020 • Lukáš Urban16

Opatrně s čím jezdíte v Motorsportu a Horizonu

Obě značky Forzy nepatří jen mezi oblíbené závodní hry, ale také mezi časté útočiště kreativců. Podobně jako Minecraft. Díky obsáhlému grafickému editoru lze auta potisknout téměř čímkoliv, od závodních replik, fotorealistických grafik až po variace na filmová a seriálová auta. Samozřejmě to nesmíte přehánět a dodržovat pravidla. Mezi jinými netvořit nahatice, vulgární obsah či jinak závadné grafiky jako potisky vyjadřující podporu nacismu apod. A právě tady se mějte na pozoru,...

»
10. 05. 2020 • Lukáš Urban3

Forza Horizon 4 v obležení devadesátek

Inside Xbox trochu zastínil fakt, že v první polovině týdne proběhla další aktualizace oblíbené závodní arkády. Série s číslem dvacet dva nejspíš nevyvolává vášnivé reakce, protože toho vlastně moc nepřináší. Pokud tedy koukáte na nové prvky, do nich se zařadila jen funkce Promo Quickshot. Díky ní si vyfotíte auta v okolí pomocí tlačítka RB a přitom nemusíte zapínat fotografický režim a čekat na zpracování. Což je rozhodně vítané vylepšení.

»