Fotografická soutěž s Forza Horizon 4 #3

Publikováno: 8.4.2019, 9:51

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2348 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Máme za sebou druhé kolo fotografické soutěže, se kterou se počet účastníků rozšířil. Pokud bychom vyhlašovali podkategorii o nejoblíbenější auto, soupeřily by spolu modely Ferrari F40 a Lamborghini Countach. Za všechny příspěvky do soutěže děkujeme. Na hodnocení se můžete podívat do tabulky níže. Zatím ji vedou monstermordy 123, elhocid a MikeBoris22. Body se rozdávaly opět na základě společného posouzení celé redakce. Jak už připomněl obrázek článku, třetí kolo patří americkým autům, a to bez omezení ročníku.

Celá soutěž má čtyři kola, ve kterých si rozdáme drobné ceny. V závěru se samozřejmě dočkáme finálního rozuzlení. V každém kole dostanou autoři body, a ty se na konci akce sečtou. Držíme všem kreativcům palce.

Soutěžní období

 • 25. – 31. 3. 2019 – Japonské káry -UZAVŘENO-
  Všechny obrázky k vidění ZDE (včetně těch, které nesplnily podmínky)
 • 1. – 7. 4. 2019 – Evropa s auty s rokem výroby do 1989 -UZAVŘENO-
  Všechny obrázky k vidění ZDE (včetně těch, které nesplnily podmínky)
 • 8. – 14. 4. 2019 – USA
  Všechny postnuté obrázky k vidění ZDE
 • 15. – 21. 4. 2019 – Evropa s auty s rokem výroby od 1990
 • Vyhlášení 23. 4. 2019

Jak na to?

 • Pořiďte fotku (POUZE JEDNU PRO DANÝ SOUTĚŽNÍ TÝDEN!) ve hře Forza Horizon 4 a dle možností hry upravte.
 • Snímek si uložte a zasdílejte do hry.
 • Přihlaste se na stránky forzamotorsport.net a v sekci Community -> Gallery najděte svoji fotku. Tu si stáhněte, nijak neupravujte a neořezávejte. Následně se s ní pochlubte na vlastním Instagramu. Ujistěte se, že je váš účet/snímek veřejný.
 • V příspěvku na Instagramu je nutné splnit tyto podmínky (pozor, změnili jsme jeden z hashtagů): Označit @xboxczsk + @xboxweb a přidat hashtagy #xboxczsk #forzahorizon4 #fh4fotosoutez3 + hashtag s vaším gamertagem.
 • Zkontrolujte si na vašem mobilu, že Instagram skutečně váš post pod hashtagem #fh4fotosoutez3 najde.
 • Následně si náš tým prohlédne fotky a vybere podle sebe ty nejlepší výtvory.

Co za to získají ti nejlepší??

 1. Herní ovladač Xbox One + klíčenka FH4 + Mikina FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 2. 12měsíční členství Xbox Live Gold + Mikina FH4 + klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 3. 6měšíční Xbox Game Pass + Tričko FH4 + Klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 4. 3měšíční Xbox Game Pass + Tričko FH4 + Klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 5. 300kč do obchodu Xbox Store + Tričko FH4 + Klíčenka FH4
 6. 150kč do obchodu Xbox Store + náhodný DLC obsah do hry FH4

Bodování
Bodovat budeme v tomu duchu: 20/16/12/10/8/6/5/4/3/2/1
Průběžné výsledky naleznete zde*, link bude aktivní po prvním kole.

Dodatečná pravidla:

 • Soutěž je určena pouze pro Česko a Slovensko
 • Hmotné ceny jsou zasílány jen do České republiky (na Slovensko pouze Digitální obsah)

Ceny do soutěže věnovala spolčenost comm4u s. r. o. a Xbox Česko

Nezapomeňte se přidat do klubů a komunit, které se věnují Forze Horizon 4 a hrám jako takovým.

Soutěž spadá do soutěžního bloku na www.xboxweb.cz který oficiálně startuje 1. 4. 2019 a aktuálně se budete dozvídat podporované hry. Více jsme psali v úvodním článku.

 

 

 

 

 

 • Marry B

  Ahoj, ahoj, zdravím do redakce. Můžu jenom poprosit o upřesnění parametrů fotky, které porota hodnotí? 😌 U spousty fotek mi totiž připadá, že věci jako expozice, kontrast, barva, teplota atd. vůbec neexistují.
  Nechci působit jako uplakánek, šanci na vítězství už asi nemám, ale pravidelně sleduju soutěž Photocomp přímo od Playgroud Games a výherní fotky tam se diametrálně liší od těch tady. Takže je to čistě jen ze zvědavosti a třeba se pro příště přizpůsobím😄

  PS: Jestli bude reagovat Chaos, tak smekám před tvými designy!

  • Chaosteory CZ

   Výsledné bodování je založené na průměru celé redakce. A těžko říct, na jakých kritériích to kolegové hodnotí. Na jaký typ fotek jsem zatížený třeba já, může prozradit koláž z fotek, které dělám na grafiku soutěže. Čímž neříkám, aby to ostatní podle toho dělali, protože by si stejně moc nepomohli 🙂
   Soutěž na FM foru je určitě někde jinde, ale zase vybíráme z toho, co je.

   A ohledně designů děkuju. Už se k nim asi budu muset vrátit nebo moje „sláva“ úplně upadne 🙂

   • Maladava

    Tak to je dobře, že se k nim vrátíš. Mohl bys mi udělat to logo, které si mi jednou tak napůl slíbil 😀

  • Jaroslav Houdek

   Je to asi subjektivní, expozice, kontrast a barva je u screenshotu trochu divný pojem. Kompozice ale samozřejmě a asi hraje roli i nápad, nebo vztah ke konkrétnímu autu. Já byl trochu překvapený, jak můj obrázek v druhém kole uspěl, konkurence byla velká. S velkou radostí jsem si prohlíd všechny soutěžní snímky a těším se na další.

   • Marry B

    Screenshot to úplně není. Když ve hře při focení napálíš šílený kontrast a špatnou světlost (jako to u některých fotek, kde skoro není vidět auto, je), tak to určitě uvidíš na originál fotce i na tom screenshotu.
    Naopak tvoje fotka mě svým vítězstvím skoro vůbec nepřekvapila, protože co se týče těch parametrů, co jsem říkal, je to jedna z těch nejlepších. Spíš mě překvapilo jaké fotky bodovaly a jaké docela dobře udělané fotky skončili bez bodů. Ale tady se asi projevuje ten faktor vztahu k určitým autům. Jak ale říkáš je to samozřejmě subjektivní.
    Možná jestli bude nějaká další soutěž (a já doufám že bude😄), tak by bylo zajímavý aby se zvolilo jedno auto pro všechny a všichni by tak fotili stejný auto…

    • Jaroslav Houdek

     To by byla trochu škoda, když jsou ve hře stovky aut. Já se v minulosti pár soutěží fotek už zúčastnil a něco málo i vyhrál (ale vždy šlo o skutečné fotky) a taky mě jednou naštvalo, že porota neocenila můj východ slunce v Dolomitech, kvůli kterému jsem vstával v půl čtvrté a přes hodinu dusal sněhem, ale vyhrála fotka roztomilého jezevčíka, navíc z mobilu a bez světla. Ale takový je život, kdyby se kreativita dala hodnotit objektivně, tak by vlastně neexistovala.

     • Marry B

      Tak to úplně vím jak se cítíš😄
      Zase kdyby se fotilo jedno konkrétní auto, tak by pak vynikla práce toho fotografa, jak je schopný to auto vyfotit.
      Ale ve skutečnosti je to úplně jedno. Buďme rádi, že to lidi z redakce vůbec dělají, protože z toho nemají vůbec nic a myslim, že mají důležitější věci na práci než detailně zkoumat nějaký fotky😌

 • ZdBu74

  Tak už jsem si taky splnil povinnost 🙂

29. 08. 2019 • Lukáš Urban2

Forza Horizon 4 pod nadvládou značky Porsche

V minulých dnech dostaly arkádové závody další dávku aktualizačních dat. Nic velkého. Žádný balíček aut, žádné rozšíření. Přesto je třináctý update hodně zajímavý, protože herní Anglie doslova zaprodává silnice sportovním vozům Porsche. V rámci přehledu Playlist je možné získat až třináct modelů této úspěšné automobilky. Navíc hned pět se ve Forze objevuje poprvé. Jde o #46 356 SL Gmünd Coupe, 906 Carrera 6, #3 917 LH, 718 Cayman GTS a Macan Turbo....

»
06. 08. 2019 • waggon5

Xbox Weeks Deals – 6.8. až 13.8.2019

Opět tu máme slevy, které jsou cílené hlavně na virtuální závodníky. Jak už bývá pravidlem, doplňuje to spousta inde her a tentokrát dokonce i jedna hra na Kinect. Slevy jsou platné do ranních hodin 13.srpna a jak často upozorňujeme, není na škodu se podívat na cenu i do jiného regionu.   Xbox ONE Adventures of Pip – 149Kč Anima: Gate Of Memories – The Nameless Chronicles– 199Kč Boom Ball for...

»
31. 07. 2019 • Lukáš Urban1

Forza Horizon 4 přidává updatem další LEGO auto

Dvanáctá velká aktualizace Forzy Horizon 4 zase nebyla tak velká. Tentokrát žádné příběhové závody, ba ani vozy z nich plynoucí. Vlastně jeden ano, nicméně týká se LEGO rozšíření, kterému chyběl jeden vrak ze stodoly. V případě kostičkované klasiky z dob dávno minulých se jedná o Porsche 911 Turbo 3.0. Kde se nachází místo posledního odpočinku německého sporťáku určitě zjistíte sami. Autíčko každopádně vypadá stejně dobře, jako jeho předchůdci.

»
23. 07. 2019 • DandyCZE3

XW Forza Horizon 4 Hot Lap Championship

Zdravíme všechny závodníky. Jak jsme avizovali, tak pro vás máme další závodní sérii a to v HOT LAP ve Forze Horizon 4. Možná víte, že hra je hratelné i skrze platformy PC a Xbox, takže turnaj není omezen pouze na Xbox verzi. Podobně, jako ve FM7 jsme pro vás připravili sérii závodů, kterých bude celkem 5 a postupně se vám budou započítávat body a na konci získáme prvního šampiona! Věříme,...

»
02. 07. 2019 • Lukáš Urban3

Forza Horizon 4 zlanařila Stiga

Kdo jiný by měl testovat vehikly všeho druhu než maskovaný jezdec s nejasným původem. Osoba Stiga je jediná, která odolává náladám a změnám v pořadu Top Gear. A jelikož je britský pořad o autech tématem nových příběhových závodů, oblékneme si bílou kombinézu právě my. A to už dnes, protože jedenáctá aktualizace pro hru Forza Horizon 4, je naplánována přesně na 2. července. A má toho zase víc než dost.

»
17. 06. 2019 • Lukáš Urban4

Zazvonil zvonec a…

Za pár dní je tu oficiálně léto, ačkoliv počasí už na něm jede nějakou dobu. Tento malebný čas se sebou přináší dovolené, prázdniny a všeobecnou nechuť do práce. Pro nás, kteří vám připravujeme video obsah v rámci streamů a pravidelnou debatní tvorbu, jde o závěr jedné dlouhodobé činnosti. V příštích dnech skončí jak první sezóna pořadu XKO MAG, tak streamy.

»
09. 06. 2019 • Lukáš Urban20

E3 2019: LEGO Speed Champions druhým rozšířením Forza Horizon 4

Lego je všude a teď bude i v jedné z nejoblíbenějších závodních her. Druhou expanzí se stává kostičkovaný svět LEGO, který přinese zcela novou mapu. Na té nebude chybět kaskadérský polygon, závodní dráha, město a spousta prostoru pro dovádění. Za všechny zmiňme letiště, lesy, pirátskou zátoku nebo oblast s UFO.

»
06. 06. 2019 • Lukáš Urban1

Skromné updaty obou značek Forza

Pravidelná údržba opět dorazila do obou sérií značky Forza. A jde tentokrát spíše o dílčí úpravy než velké změny. Zejména v případě posledního Motorsportu se aktualizace zaměřila na penalizační systém Forza Race Regulations. Celkové pořadí na konci závodu odteď zohledňuje i nabrané penalizace. Systém také nově počítá několikanásobné zkrácení trati, a to až do doby, než se vůz vrátí na silnici. Zároveň lze vypnout upozorňovací HUD.

»