Fotografická soutěž s Forza Horizon 4 #3

Publikováno: 8.4.2019, 9:51

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2051 článků

Máme za sebou druhé kolo fotografické soutěže, se kterou se počet účastníků rozšířil. Pokud bychom vyhlašovali podkategorii o nejoblíbenější auto, soupeřily by spolu modely Ferrari F40 a Lamborghini Countach. Za všechny příspěvky do soutěže děkujeme. Na hodnocení se můžete podívat do tabulky níže. Zatím ji vedou monstermordy 123, elhocid a MikeBoris22. Body se rozdávaly opět na základě společného posouzení celé redakce. Jak už připomněl obrázek článku, třetí kolo patří americkým autům, a to bez omezení ročníku.

Celá soutěž má čtyři kola, ve kterých si rozdáme drobné ceny. V závěru se samozřejmě dočkáme finálního rozuzlení. V každém kole dostanou autoři body, a ty se na konci akce sečtou. Držíme všem kreativcům palce.

Soutěžní období

 • 25. – 31. 3. 2019 – Japonské káry -UZAVŘENO-
  Všechny obrázky k vidění ZDE (včetně těch, které nesplnily podmínky)
 • 1. – 7. 4. 2019 – Evropa s auty s rokem výroby do 1989 -UZAVŘENO-
  Všechny obrázky k vidění ZDE (včetně těch, které nesplnily podmínky)
 • 8. – 14. 4. 2019 – USA
  Všechny postnuté obrázky k vidění ZDE
 • 15. – 21. 4. 2019 – Evropa s auty s rokem výroby od 1990
 • Vyhlášení 23. 4. 2019

Jak na to?

 • Pořiďte fotku (POUZE JEDNU PRO DANÝ SOUTĚŽNÍ TÝDEN!) ve hře Forza Horizon 4 a dle možností hry upravte.
 • Snímek si uložte a zasdílejte do hry.
 • Přihlaste se na stránky forzamotorsport.net a v sekci Community -> Gallery najděte svoji fotku. Tu si stáhněte, nijak neupravujte a neořezávejte. Následně se s ní pochlubte na vlastním Instagramu. Ujistěte se, že je váš účet/snímek veřejný.
 • V příspěvku na Instagramu je nutné splnit tyto podmínky (pozor, změnili jsme jeden z hashtagů): Označit @xboxczsk + @xboxweb a přidat hashtagy #xboxczsk #forzahorizon4 #fh4fotosoutez3 + hashtag s vaším gamertagem.
 • Zkontrolujte si na vašem mobilu, že Instagram skutečně váš post pod hashtagem #fh4fotosoutez3 najde.
 • Následně si náš tým prohlédne fotky a vybere podle sebe ty nejlepší výtvory.

Co za to získají ti nejlepší??

 1. Herní ovladač Xbox One + klíčenka FH4 + Mikina FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 2. 12měsíční členství Xbox Live Gold + Mikina FH4 + klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 3. 6měšíční Xbox Game Pass + Tričko FH4 + Klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 4. 3měšíční Xbox Game Pass + Tričko FH4 + Klíčenka FH4 + náhodný DLC obsah do hry FH4
 5. 300kč do obchodu Xbox Store + Tričko FH4 + Klíčenka FH4
 6. 150kč do obchodu Xbox Store + náhodný DLC obsah do hry FH4

Bodování
Bodovat budeme v tomu duchu: 20/16/12/10/8/6/5/4/3/2/1
Průběžné výsledky naleznete zde*, link bude aktivní po prvním kole.

Dodatečná pravidla:

 • Soutěž je určena pouze pro Česko a Slovensko
 • Hmotné ceny jsou zasílány jen do České republiky (na Slovensko pouze Digitální obsah)

Ceny do soutěže věnovala spolčenost comm4u s. r. o. a Xbox Česko

Nezapomeňte se přidat do klubů a komunit, které se věnují Forze Horizon 4 a hrám jako takovým.

Soutěž spadá do soutěžního bloku na www.xboxweb.cz který oficiálně startuje 1. 4. 2019 a aktuálně se budete dozvídat podporované hry. Více jsme psali v úvodním článku.

 

 

 

 

 

 • Marry B

  Ahoj, ahoj, zdravím do redakce. Můžu jenom poprosit o upřesnění parametrů fotky, které porota hodnotí? 😌 U spousty fotek mi totiž připadá, že věci jako expozice, kontrast, barva, teplota atd. vůbec neexistují.
  Nechci působit jako uplakánek, šanci na vítězství už asi nemám, ale pravidelně sleduju soutěž Photocomp přímo od Playgroud Games a výherní fotky tam se diametrálně liší od těch tady. Takže je to čistě jen ze zvědavosti a třeba se pro příště přizpůsobím😄

  PS: Jestli bude reagovat Chaos, tak smekám před tvými designy!

  • Chaosteory CZ

   Výsledné bodování je založené na průměru celé redakce. A těžko říct, na jakých kritériích to kolegové hodnotí. Na jaký typ fotek jsem zatížený třeba já, může prozradit koláž z fotek, které dělám na grafiku soutěže. Čímž neříkám, aby to ostatní podle toho dělali, protože by si stejně moc nepomohli 🙂
   Soutěž na FM foru je určitě někde jinde, ale zase vybíráme z toho, co je.

   A ohledně designů děkuju. Už se k nim asi budu muset vrátit nebo moje „sláva“ úplně upadne 🙂

   • Maladava

    Tak to je dobře, že se k nim vrátíš. Mohl bys mi udělat to logo, které si mi jednou tak napůl slíbil 😀

  • Jaroslav Houdek

   Je to asi subjektivní, expozice, kontrast a barva je u screenshotu trochu divný pojem. Kompozice ale samozřejmě a asi hraje roli i nápad, nebo vztah ke konkrétnímu autu. Já byl trochu překvapený, jak můj obrázek v druhém kole uspěl, konkurence byla velká. S velkou radostí jsem si prohlíd všechny soutěžní snímky a těším se na další.

   • Marry B

    Screenshot to úplně není. Když ve hře při focení napálíš šílený kontrast a špatnou světlost (jako to u některých fotek, kde skoro není vidět auto, je), tak to určitě uvidíš na originál fotce i na tom screenshotu.
    Naopak tvoje fotka mě svým vítězstvím skoro vůbec nepřekvapila, protože co se týče těch parametrů, co jsem říkal, je to jedna z těch nejlepších. Spíš mě překvapilo jaké fotky bodovaly a jaké docela dobře udělané fotky skončili bez bodů. Ale tady se asi projevuje ten faktor vztahu k určitým autům. Jak ale říkáš je to samozřejmě subjektivní.
    Možná jestli bude nějaká další soutěž (a já doufám že bude😄), tak by bylo zajímavý aby se zvolilo jedno auto pro všechny a všichni by tak fotili stejný auto…

    • Jaroslav Houdek

     To by byla trochu škoda, když jsou ve hře stovky aut. Já se v minulosti pár soutěží fotek už zúčastnil a něco málo i vyhrál (ale vždy šlo o skutečné fotky) a taky mě jednou naštvalo, že porota neocenila můj východ slunce v Dolomitech, kvůli kterému jsem vstával v půl čtvrté a přes hodinu dusal sněhem, ale vyhrála fotka roztomilého jezevčíka, navíc z mobilu a bez světla. Ale takový je život, kdyby se kreativita dala hodnotit objektivně, tak by vlastně neexistovala.

     • Marry B

      Tak to úplně vím jak se cítíš😄
      Zase kdyby se fotilo jedno konkrétní auto, tak by pak vynikla práce toho fotografa, jak je schopný to auto vyfotit.
      Ale ve skutečnosti je to úplně jedno. Buďme rádi, že to lidi z redakce vůbec dělají, protože z toho nemají vůbec nic a myslim, že mají důležitější věci na práci než detailně zkoumat nějaký fotky😌

 • ZdBu74

  Tak už jsem si taky splnil povinnost 🙂

25. 04. 2019 • chaosteorycz3

Resumé fotografické soutěže s Forza Horizon 4

Měsíc utekl jako nic a my tady máme závěrečný souhrn naší fotografické soutěže. Jednak bychom rádi všem poděkovali, protože udržet si optimismus asi nebylo lehké. Krása se v očích naší redakce stala dosti diskutabilním termínem, a tak výsledky mohly postrádat logiku a notnou dávku dobrého vkusu. Pokud jste náhodou nebyli hodnoceni, ačkoliv byly fotky bez debat pěkné, možná jste nesplnili všechna kritéria. V každém kole bylo postaveno mimo hodnocení hned několik příspěvků.

»
16. 04. 2019 • chaosteorycz6

Poslední díl Forza Monthly hodně navnadil a trochu zklamal

Pokud každý měsíc věnujete pozornost streamu Forza Monthly, vlastně si můžete jen odškrtnout a jít dál. Studia Turn 10 a Playground Games přímé přenosy využívají k prezentaci novinek, které buď aktuálně dorazily nebo dorazí v blízké budoucnosti. Občas se také dočkáme pár zajímavostí nebo nakouknutí za oponu. A včera bylo od všeho něco.

»
15. 04. 2019 • chaosteorycz9

Fotografická soutěž s Forza Horizon 4 #4

Tak už jdeme do finále a za to vám vážně dík. Možná přijde i automechanik. Pozměněnou znělkou známé show připomínáme závěr fotografické soutěže, která opustila americká vozy, aby se vrátila do moderní Evropy. Předmětem čtvrtého kola jsou vozy od roku 1990, které snad najdou stejný počet fanoušků, jako auta v minulých kolech. Jak si vedete v celkovém žebříčku zjistíte z tabulky níže (účastníci řazeni sestupně dle celkového počtu bodů), zatímco všechny soutěžní fotky...

»
09. 04. 2019 • chaosteorycz1

Osmý update hry Forza Horizon 4 čerpá od starší sestry

Tento týden nás čeká další aktualizace arkádové královny závodního žánru a jelikož prezentační stream vývojářů už proběhl, hodí se hrubě shrnout očekávané novinky. I když. Pokud hrajete Forzu Motorsport 7, některé inovace už dobře znáte. Jde především o volitelnou driftovací kameru, která se veze na režimu Drift Adventure. Nový online mód tvoří driftovací šampionát, ve kterém nerozhodují nejrychleji projeté zatáčky, ale nejlépe zvládnutá jízda bokem.

»
01. 04. 2019 • chaosteorycz15

Fotografická soutěž s Forza Horizon 4 #2

První kolo fotografické soutěže máme za sebou. Děkujeme všem, kteří nechali vyniknout krásu japonských vozů a prostřednictvím Instagramu se zapojili. Jak naše redakce ohodnotila první kolo můžete vidět níže, kde jsou také detaily k druhé části, zaměřující se na evropská auta do roku 1989 (včetně). Jelikož je Ford primárně veden jako americký výrobce, pro případné fotky prosím volte tyto evropské modely: Escort, Sierra, RS200, Fiesta, Capri a Anglia. Vše pouze ročníky...

»
25. 03. 2019 • chaosteorycz4

Fotografická soutěž s Forza Horizon 4

I když je série Forza především o závodění, díky editoru potisků nebo fotografickému režimu udělá radost i těm, kteří potřebují vyjádřit vlastní kreativitu. A jelikož se minule osvědčila foto soutěž, je tu její pokračování. Tentokrát ale máme drobné omezení, a tím je původ aut. Snímky pořiďte dle vašeho vědomí a svědomí, nicméně musí jít o káru JAPONSKÉ PRODUKCE (pro první kolo).

»
14. 03. 2019 • chaosteorycz2

Očekávané novinky zavítaly do závodní Británie

Motorsport není jediný, který se těší z nové várky obsahu a úprav. Také Horizon si odbyl další generálku, po níž hru navštívily playlisty, další achievementy a časově omezené události Showcase. Pod nabídkou Playlist najdete kompletní nabídku všech závodů sedmé série. Od Forzathonu, po výzvy, komunitní události až po rivalské závody. Kdy, kde, s čím a co za to. Motivací by měla být auta za splnění poloviny akcí a za dojetí celého playlistu.

»
10. 03. 2019 • chaosteorycz6

Playlisty a další výzvy rozšíří Forzu Horizon 4

Jak ten čas příšerně letí, nám příští týden připomene sedmá aktualizace arkády Forza Horizon 4. Všechny důležité novinky byly představeny během posledního streamu Forza Monthly. Ještě, než pořádně začal, fanoušci obsadili chat voláním po novém modelu Toyoty Supry. Bohužel automobilka dává přednost konkurenční platformě, a tak Playground Games sáhly po evropské obdobě, kterou je letošní BMW Z4. Než se rozčílíte, co to plácáme za pitomosti, tak připomeneme důležitá fakta. Oba...

»