GamiFlux – stream emulátorů a her z PC do Xbox ONE

Publikováno: 11.11.2017, 19:44

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 363 článků

Málokdy na Xbox vznikne něco, čemu se hodně lidí diví proč to vzniklo, ale přesto se najde skupinka hráčů, které to potěší, ačkoliv na provoz je to trochu komplikované. A přesně taková kritéria splňuje aplikace GamiFlux, která streamuje emulátory a hry z PC do Xbox ONE. Asi si na tomto místě říkáte proč? Minimálně jednu výhodu to má, můžeme na Xbox ONE hrát i emulátory, které mají menší šanci, že je uvidíme na Xboxu (například v RETRIX emulátoru) v plně plynulé podobě. Jedná se o emulaci Nintenda GameCube, Wii, WiiU, Sony Playstation 2 a Playstation 3! Zjednodušeně se tedy dá říct, že od nynějška si na ONE zahrajeme i hry z PS2, PS3 (což je celkem pikantní za situace, kdy PS4 nemá zpětnou kompatibilitu se svými předchůdci) a WiiU. Je to sice krkolomné, ale jde to.

Jak na to?
Nejprve si stáhněte Gamiflux Server z oficiálních stránek. Ten si nainstalujte na PC, kde máte nainstalované i emulátory. Přes možnost Add Emulator/ Add game nastavte cestu k požadovaným hrám a potvrďte. Dále si opište IP adresu. V naší testované verzi musí server bežet jako hlavní program, ale dle autorů se již pracuje na update, který umožní streamovat i při „minimalizovaném“ serveru, tedy za situace, kdy PC bude používáno někým z rodiny například na práci ve Wordu.

Doporučená konfigurace (zde platí, že čím výkonnější PC, tím lépe neboť část výkonu si vezme Server):

 • OS: Windows 8.1, 10
 • Processor: 2.0 GHz Intel i7 or equivalent
 • Memory: 4 GB RAM
 • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660, AMD HD7870, 2 GB VRAM or above
 • Storage: 1 GB available space
 • Doporučený router 5GHz

 

V Xbox si stáhněte a nainstalujte aplikaci s názvem GamiFlux (můžete tak učinit i na této adrese nebo na Steamu. Stinnou stránkou je, že se jedná o placenou aplikaci. Mimochodem do 18.11.2017 ve slevě). Zde nejprve zadejte onu IP adresu opsanou ze serveru a potvrďte synchronizaci přes ikonu „Sync games“. Nyní se vám zobrazí všechny hry, kterým jste v serveru povolili stream a můžete začít hrát.

Co emulovat v PC? 

PS2 stažení emulátoru a zde seznam kompatibilních her

PS3 stažení emulátoru a zde seznam kompatibilních her 

GC a Wii stažení emulátoru a zde seznam kompatibilních her

WiiU stažení emulátoru a zde seznam kompatibilních her

U emulátorů platí, že čím máte silnější PC, tím hry pojedou plynuleji. Jsou totiž obecně hodně náročné na výkon, obzvláště ten procesorový. U novějších systému, jako je například PS3, není zatím možné emulovat všechny hry, ovšem jejich počet se neustále zvětšuje, proto sledujte aktuální seznamy kompatibilních her. Některé hry jsou díky grafickému vylepšení v emulátoru na míle před svou originální verzí. Například The Legend of Zelda lze pustit ve 4K při 60fps.

 

Trocha historie

 

Sony PS2 

Obrovský úspěch prvního Playstationu připravil vynikající startovní pozici pro svého následovníka a dlužno podotknout, že PS2 svého předchůdce překonala.
Prodávat se začala v březnu 2000 v Japonsku a spravila do té doby nejlepší lounch, když za 2 dny zmizelo z pultů milion kusů (překonat ji dokázali až PS4 a Xbox ONE). Své na tom měl jistě fakt, že se tehdy jednalo o nejlevnější DVD přehrávač (proto také byl poměr prodaných her a konzoli 1:1). Pozitivem byla zpětná kompatibilita s PSX.
Nejenom hráče (ale i akcionáře) nepotěšila absence harddisku, proto bylo nutné dokoupit si ke konzoli i 8MB paměťovou kartu, mimochodem nešla použít na PSX hry. Stejně jako bylo nutné dokoupit multitap pro hraní 4 hráčů.
Po ukončení produkce Dreamcastu se PS2 stala jedinou dostupnou konzolí 6té generace po celých 18 měsíců, tedy do příchodu Xboxu a GameCube, což dokázala náležitě využít.

V listopadu 2004 Sony vydává Slim verzi, která podobně jako dnes Xbox ONE S, měla mírně vyšší výkon, než prvotní verze.
Stáhněte si: Kingdom Hearts 1 a 2, Extermination, Shadow of the Colossus , Ico, Final Fantasy X a XII, Jak 3 , Ratchet and Clank, Okami , God Of War 1 a 2, Jak and Daxter: The Precursor Legacy, SOCOM: US Navy Seals atd.

CPU: MIPS R5900 „Emotion Engine“@ 294.912 MHz (Slim verze 299 MHz)
GPU: 550 MHz NVIDIA/SCEI RSX Reality Synthesizer
Paměť: 256 MB systémová RAM and 256 MB GDDR3 video RAM
Rozlišení: až 640 × 480 pixelů

 

 

Sony PS3 

Následovník veleúspešné PS2 a přímý konkurent Xbox 360. Konzole měla plnou zpětnou kompatibilitu se svými předchůdci, jako první byla vybavena HDMI konektorem a šlo na ni oficiálně spustit Linux. Hlavním trumfem byla Blu-ray mechanika (mimochodem ze začátku byla PS3 nejlevnějším blu-ray přehrávačem). Cenou za to byla vysoká cena, jenom rozdíl při uvedení činil 180dolarů oproti Xbox 360. Aby toho nebylo málo, tak nedostatek laserových diod do Blu-ray mechaniky zapříčinil odklad startu prodeje z března 2006 na listopad 2006 a to pouze v USA a Japonsku. Evropští fanoušci si museli počkat až do března 2007.
Cell procesor sice poskytoval vysoký výkon, ale byl velmi složitý, což paradoxně vyústilo v situaci, že většina her běžela na Xboxu lépe. Navíc ze začátku musela každá hra prodat půlmilionu kusů, aby se vrátily náklady na vývoj. Dalším negativem bylo zpoždění mnoha her, kvůli složitému programování.
Z finančních důvodů neměly joypady vibrace, ty dostaly až po kritice hráčů. Hrozný byl také design samotné konzole, který mnozí posměšně nazývali „grill“. Ani tato konzole se nevyhnula výrobním problémům a známá YOLD chyba potrápila nejednoho hráče. Na druhé straně nikdy nedosáhla tak vyhrocené situace jako RROD u Xbox 360.
Horší bylo ale odpadávání funkcí. Nejprve zmizely sloty na paměťové karty, které následovala zpětná kompatibilita a Linux (jako obvykle Sonyultras za to ještě poděkovali). Už jenom drobností bylo znemožnění Boinc projektů.
I na PS3 se dostává pohybové ovládání v podobě PS Move a v září 2010, ale to propadá v konkurenci Kinectu. Postupně Sony vydala zmenšené verze konzole – Slim a Super Slim.
V roce 2017 dochází k ukončení výroby, ale to je již nějaký ten pátek v provozu služba PSN Now (u nás stále není oficiálně dostupná) umožňující stream vybraných PS3 her z jejich serverů, ovšem s brutálním lagem joypadu (170ms) a vše maximálně v rozlišení 720p. Osobně si myslím, že je to naprosto zbytečné, když se úspěšně rozjíždí emulátor, který vám nabízí lepší grafické možnosti (rozlišení až 4K), bez lagu a navíc zadarmo.

Mezi top hry patří: Uncharted 1 až 3, The last of Us, God of War3, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Resistance: Fall of Man, Killzone 2, Infamous, Little big planet atd.

CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine with 1 PPE and 8 SPEs
GPU: 550 MHz NVIDIA/SCEI RSX Reality Synthesizer
Paměť: 256 MB systémová RAM and 256 MB video RAM
Rozlišení: až 1080p (drtivá většina her 720p)

 

Nintendo GameCube 

Ačkoliv měla N64 spoustu pěkných her a jedna se o úspěšnou konzoli, tak její prodeje nebyly takové, jaké Nintendo očekávalo, a proto je v roce 1999 na E3 ohlášen její nástupce s kódovým názvem Doplhine. Tentokrát již není jako medium použita kartridž, ale speciálně upravené 8 cm DVD vyvinuté ve spolupráci s Panasonicem. Tím ovšem byla omezena kapacita disku na pouhé na 1,5 GB a navíc konzole nemohla přehrávat DVD filmy. Trošku odbočím a zmíním Panasonic Q, což byl upravený GameCube s možností přehravání DVD filmů, ovšem tato verze se prodávala jenom v Japonsku po omezenou dobu. Nintendo se při návrhu konzole spojilo s IBM na vytvoření procesoru (CPU). Na grafickém procesoru (GPU) kolaborovala společnost ArtX (tu později koupila ATI). Vytvořily tak našlápnutou konzoli, jež ve výkonu překonávala Playstation 2, ale zaostávala za prvním Xboxem.
Svoji premiéru na veřejnosti si konzole odbyla v srpnu 2000, kdy byl zveřejněn i její název – Gamecube, česky „herní kostka“. A ona to kostka skutečně byla, jen vzadu to trošku kazila rukojeť na přenášení. Plusem byla také možnost připojení 4 joypadů, které, na rozdíl od N64, už vypadaly k světu a dalo se s nimi i hrát.

Problém však byla velká orientace na first-party hry (ty ale vždy patřily ke špičce) a současně velké restrikce v podobě tradiční přísné kontroly kvality pro ostatní vydavatele. To sice na jedné straně zaručovalo kvalitní hry, no na druhé straně znamenalo, že multiplatformátovek zde vycházelo poskromnu a kvůli politice Nintenda se zde nikdy neobjevilo GTA. Navíc hry musely být kvůli kapacitě disku ochuzeny například o bonusy atd. oproti konkurenci. Vydavatelství Eidos dokonce přestalo své hry vydávat na GameCube. Dalším negativem byla mizerná online služba To vše gradovalo v nízké prodeje, které dosáhly mety 21milionů kusů.

Vaší pozornosti neměly uniknout tituly: Eternal Darkness: Sanity’s Requiem, The Legend of Zelda: The Wind Waker, Super Smash Bros. Melee, Metroid Prime 1 a 2, Resident Evil 0 až 4, Super Mario Sunshine, Pikmin 1 a 2, Killer 7, Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader, Paper Mario: The Thousand-Year Door atd.

CPU: IBM PowerPC Gekko @ 486 MHz
GPU: 147.456 MHz „Graphics Synthesizer“
Paměť: 32 MB RAM, 4MB video RAM
Rozlišení: až 640 × 480 pixelů

 

Nintendo Wii 

Konzole, která přitáhla i důchodce k hraní. Tak by se dalo charakterizovat Wii. Nintendo na tom, co se týče financí nebylo zrovna nejlépe a nemohlo si dovolit vývoj a distribuci výkonných konzolí. Snažilo se tedy přijít s něčím novým, s něčím revolučním a tím bylo pohybové ovládání, kdy Odtud i kodové označení Revolution.
Nejdivnější byl ovšem netradiční ovladač (Wii Remote), připomínající dálkové ovládání k televizi. Ten se také okamžitě se stal terčem posměšků, ty ale vzali za své po vydání konzole v listopadu 2006, jelikož vysoké prodeje překvapili všechny a nakonec to bylo právě Nintendo, kdo v sedmé generaci videoher prodal nejvíce konzolí. Prakticky až na konci své dráhy přichází zmenšená verze v podobě Wii Mini. Příjemným faktem byla plná zpětná kompatibilita s GameCube a to včetně možnosti připojit joypady.

Konzole hned od začátku nabízela možnost zakoupení her ze starších konzolí od Nintenda, Segy atd. pomocí služby Virtua Console. Vlastně se jednalo o legální emulaci. Ovšem pouze některé tituly a to ještě za relativně velké peníze. A pokud uvážíme, že je na ONE a PC máme zadarmo… asi zbytečné to dále rozvádět.
Jak je u Nintenda obvyklé, i k Wii šlo připojit jejich handheld, konkrétně DS. Výkonnostně byl Wii na úrovni prvního Xboxu a nemohl se tedy měřit s Xbox 360 nebo PS3, ale přinášel něco nového a tím bylo pohybové hraní, které se okamžitě stalo hitem, hlavně mezi širokou veřejností. Hráč už nemačkal jenom tlačítka, ale hrál celým tělem. Pro hardcore hráče to byl hlavně doplněk k Xbox360. Úspěch Wii měl za následek příchod Kinectu na Xbox 360.

Mezi top hry patří: Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Skyward Sword, Metroid Prime Trilogy, Last Story, Tatsunoko vs. Capcom, Donkey Kong Country Returns, Super Paper Mario, No More Heroes 2, Xenoblade Chronicles, Monster Hunter Tri, Wii Sports, Wario Ware: Smooth Moves, Fire Emblem atd.

CPU: IBM PowerPC „Broadway“ @ 729 MHz
GPU: ATI Hollywood @ 243 MHz
Paměť: 88 MB RAM, 3 MB embedded GPU RAM
Rozlišení: až 576i

 

Nintendo WiiU 

Jak už název napovídá, jedná se o následovníka Wii, který opět přinesl něco nového a to ovladač s vlastní obrazovkou, na které šlo částečně hrát i nezávisle na TV. Našlápnuto k úspěchu měl dobře, ale ne pokaždé věci vyjdou, jak mají. Paradoxně jeho problém bylo už jméno, které u většiny příležitostných hráčů evokovalo, že se jedná pouze o novou verzi Wii. Výkonnostně na tom bylo WiiU velmi slabě a nedokázalo překonat ani mnohem starší Xbox 360. Tedy stejná situace jako u jeho předchůdce. Navíc se blížila další generace videoher.
Aby toho nebylo málo, tak velcí softwarový vydavatelé omezily vydávání svých her na tuto konzoli. To vše se projevilo na relativně slabých prodejích této konzole. zastavení výroby přišlo na začátku roku 2017. I zde najdeme zpětnou kompatibilitu a to s Wii, ovšem už ne s GameCube.

Rozhodně věnujte pozornost titulům: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario 3D World, The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, Pikmin 3, Gunman Clive HD Collection, Mario Kart 8, Super Mario Maker, ZombiU, Splatoon, Nintendo Land atd.

CPU: tři jádrový IBM PowerPC „Espresso“ @ 1,24 GHz
GPU: AMD Radeon „Latte“ @ 550 MHz
Paměť: 2 GB DDR3 RAM (ale pouze 1GB bylo vyhrazeno hrám)
Rozlišení: až 1080p

Co říkáte na tuto aplikaci? A tradiční otázka – vlastnili jste některou z těchto konzolí? Pokud byste se některé z nich chtěli zbavit, kontaktujte mě.

 

 • Jurgen Thor Cachtzehn

  Tak škoda že mám Win 7 ale nebudu kvůli tomu přecházet na jiný Winy.
  I když by to byla paráda.

  • Jirka Waggon

   Ono je na to stejne potřeba vykonnější PC

   • Jurgen Thor Cachtzehn

    i7, 8GB RAm mám.

  • Jaroslav Houdek

   Do konce roku je možné desítky nainstalovat i s použítím sériového čísla sedmiček. Žádný problém.

   • Jurgen Thor Cachtzehn

    Nechci takhle desítky, vyhovují mi Win 7. Win 10 ani pořádně nefunguje každý z mého okolí už je dávno odinstaloval a nainstaloval znovu 7. Mám 1 TB interní HDD a instalovat Win 10 jako druhý systém no nevím nevím, jelikož Win 7 chci v PC taky. A nevím jestli ty Win 10 jen přeinstalovávaji Win 7 nebo jde udělat i čistá instalace zadarmo. Kdybych mohl stáhnout ISO instalačky a použít do ní serial z Win 7 bylo by to fajn.

    • KoubecX

     Pokud se už jednou aktivují W10 na MS účtu, jde potom udělat čistá instalace z ISO. Dělám to tak už od začátku a jiný systém už bych nechtěl 🙂

     • Jurgen Thor Cachtzehn

      Takže jako je stačí jednou nainstalovat a pak už se klíč dávat nemusí? nebo jak to mám chápat?

     • KoubecX

      Aspoň já to tak mám. Při instalaci přeskočím zadávání klíče, pak se jen přihlásím na svůj účet a systém je aktivovaný 🙂

     • Jurgen Thor Cachtzehn

      Tak moment 😀 Krok za krokem, pač mi to nejde do hlavy. Stáhnul jsi někde klasický ISO s Win 10. Předtím si někde z Win 7 přešel na Win 10, což nevím jak se dělá. A takhle se ti aktivoval.
      Při čistý instalaci Win 10, jsi přeskočil zadávání klíče a HDD jsi měl úplně zformátovaný na čistou instalačku. A když ses přihlásil MS účtem tak si měl Win 10 aktivovaný i tak? Jestli je to tak že ten klíč je k MS účtu a stačí to k aktivaci Win 10. Tak fajn.

      Jinak tedy jak mohu přejít na Win 10 ihned?

     • KoubecX

      Z W7 na W10 jsem přešel v rámci upgradu zdarma ( nevím, jestli to ještě je možné ). Tím se mi na MS účtu vygeneroval instalační klíč na W10, takže při čisté instalaci nemusím vyplňovat klíč, ale stačí tento krok přeskočit a W10 se ti po přihlášení k MS účtu aktivují.

      Tady máš odkaz přímo na support, kde je popsaný postup, včetně stažení programu na vytvoření instalačního média 🙂 https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download//windows10

     • Jurgen Thor Cachtzehn

      Teď stahuju soubor ISO s Win 10 přímo ze stránek MS ať si ho dám na Flashku nebo DVD.
      A nabízelo mi to i v té instalaci jestli chci upgradovat tento počítač přímo.
      Tak pak asi zadám ten klíč z WIN 7, fakt vůbec nevím takhle jsem Winy nikdy nedělal 😀 Tak sorry že vypadám jak blbec. Pak bych měl províst přeinstalaci přes win 7 nějakou aktualizací, asi nebo čím. Aktivovat s přihlášeným MS účtem ty Widle a pak tedy bych teoreticky měl mít v účtě uložený klíč a takto vždy aktivuju po tom příhlášení ty winy 10 když je nainstaluju?

    • Jaroslav Houdek

     Mám desítky doma a v práci jsem bohužel nucený používat pořád sedmičky. Když si člověk zvykne na rozšířené možnosti nového systému (víc ploch, klávesové zkratky, lepší podpora multi monitorů, lepší kontrola nad systémem vůbec) už se nechce vracet.

 • Jurgen Thor Cachtzehn

  Win 10 už mám ode dneška, funguje to jak chlapi poradili. A teď ten Gamiflux je placená appka jak tak koukám a není moc levná. Takže emulovat hry z PS2 aPS3 do xboxu není tak jednoduchý jako u retrixu.

25. 06. 2019 • tonyskate7

Spekulace: Microsoft upustil od levnější next-gen konzole Lockhart

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že příští generace konzolí by měla nabídnout Xbox ve dvou variantách. Pod kódovým označením Lockhart měla vzniknout levnější varianta pro tradiční uživatele a jako Anaconda měla být velmi výkonná prémiová konzole především pro hardcore hráče, samozřejmě za odpovídající cenu. Nicméně po letošním E3 to vypadá, že Microsoft od tohoto plánu upustil a pro next-gen Xbox známý už oficiálně jako Project Scarlett se počítá...

»
24. 06. 2019 • tonyskate19

Screenshoty i videa s ovladačem Xbox Elite 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 se svého představení konečně dočkal na letošním E3 a přinese řadu novinek. Mezi nimi nebudou chybět páčky s nastavitelnou tuhostí, kratší zámky spouští, tři přepínací režimy či třeba nabíjecí baterie s výdrží až 40 hodin. Tlačítka, páčky i pádla si samozřejmě budete moci přizpůsobit a pak přepínat už mezi zmíněnými režimy.

»
19. 06. 2019 • tonyskate11

Staňte se předplatiteli Xbox Game Pass Ultimate!

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate, které umožňuje sjednotit členství Xbox Live Gold a předplatné Xbox Game Pass bylo uvedeno do prodeje během E3. Samotné předplatné stojí 339 Kč měsíčně, ovšem jeho součástí je nejen členství Xbox Live Gold, tedy hraní online a hry zdarma, ale také předplatné Xbox Game Pass, a to jak pro konzole, tak i PC, takže získáte více než 100 skvělých her pro Xbox One (v budoucnu...

»
18. 06. 2019 • tonyskate9

V červenci opustí Xbox Game Pass 6 her

Minulý týden nám kromě E3 přinesl také spuštění předplatného Xbox Game Pass Ultimate, které je opravdu výhodné, zvláště tento měsíc, o čemž se můžete dočíst ZDE. Taktéž bylo do nabídky předplatného Xbox Game Pass pro konzole doplněno 26 her včetně Metro Exodus, Batman: Arkham Knight, Hollow Knight či Borderlands The Handsome Collection. Zkrátka se o nás Microsoft opravdu pěkně stará a přístup k více než 100 skvělým hrám máme v podstatě jen...

»
14. 06. 2019 • tonyskate0

E3 2019: Přehlídka her pro Xbox a Xbox One X

Microsoft nějakou dobu po skončení své konference Xbox E3 už tradičně vydává dvojici videí, v němž se nachází shrnutí těch nejlepších her, které se chystají na konzole Xbox One a případně i Xbox Scarlett. V záběrech tak neschází Gears 5, Cyberpunk 2077, Halo Infinite, The Outer Worlds, Ori and the Will of the Wisps, Star Wars Jedi: Fallen Order, Ghost Recon Breakpoint, DOOM Eternal a nespočet dalších. Však se podívejte sami. Druhé...

»
14. 06. 2019 • tonyskate4

Xbox Scarlett a kompletní zpětná kompatibilita

Už dříve v týdnu jsme vás informovali, že Xbox One dostal poslední várku zpětně kompatibilních her a rozhodně bylo o co stát. Z původního Xboxu dorazila série Splinter Cell či třeba Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, byla vylepšena většina her studia Rare pro Xbox One X a z Xboxu 360 jsme se dočkali řady oblíbených klasik včetně Too Human, Skate, Enslaved či třeba Infinite Undiscovery.

»
12. 06. 2019 • tonyskate4

Phil Spencer: Xbox Scarlett bude mít mechaniku

Spousta hráčů byla s vydáním konzole Xbox One S All-Digital Edition trochu zmatena a především nesvá, protože se následně domnívali, že next-gen Xbox nebo Project Scarlett, taktéž nebude mít mechaniku. Všichni si mohou oddechnout, protože Phil Spencer v rozhovoru potvrdil, že Xbox Scarlett bude mít mechaniku a nadále v budoucnu počítají s fyzickými disky. Jeho slova pak stvrdil Matt Booty v jiném rozhovoru.

»
11. 06. 2019 • tonyskate0

Listopadové X019 v Londýně

Microsoft svou oddanost hraní stvrdil už loni, když oznámil návrat vlastní propagační akce X0. Loni to sice nebyla žádná hitparáda a ještě je třeba na formátu zapracovat, ale snad se to letos zlepší. I tento rok se X019 uskuteční v listopadu, ovšem změní zasazení a zavítáme do Londýna, který se mimochodem stal místem dění i pro Watch Dogs Legion. Více se dozvíme během srpnového gamescomu a nejspíše X019 spatříme připravované novinky...

»