George R. R. Martin se podílel na hře japonského studia

Autor: tonyskatePublikováno: 21.5.2019, 12:30

Publikováno: 21.5.2019, 12:30

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4955 článků

Tento týden byla odvysílána poslední epizoda velkolepého seriálu Hra o trůny, jež je inspirován zatím nedokončenou knižní sérií Píseň ledu a ohně od George R. R. Martina. Možná všichni nejsou úplně spokojeni se závěrem seriálu, protože celá poslední série je hodně uspěchaná a vývoj postav hozen do koše, ale to nic nemění na skutečnosti, že nejdůležitější části se nejspíše shodují s vizí autora a lépe nám to pak bude naservírováno, až dokončí zbývající dvě knihy.

Nicméně dnešním tématem je už starší spekulace, a to že japonské studio FromSoftware, tvůrci Dark Souls a Sekiro, pracují na hře, na níž se podílel právě i zmíněný spisovatel. Zdá se, že tato spekulace je pravdivá. Martin totiž ve svém blogu uvedl, že se jako konzultant podílel na hře z Japonska. Dejme tedy tomu, že titul skutečně vzniká a shrňme si proto, co o něm víme. Hra je ve vývoji poslední tři roky, má otevřený svět s různými královstvími a dovednostmi, které získáte za zabití vůdce zmíněných království.

Na hře se podílí nejen George R. R. Martin, ale samozřejmě také uznávaný vývojář Hidetaka Miyazaki. Celý projekt má pak zaštítit vydavatelství Bandai Namco a k oznámení má dojít na E3 konferenci Microsoftu (Xbox), tedy už 9. června. Je téměř jisté, že se bude jednat o akční RPG a zbývá tak jen otázka, jestli se jedná o zcela nový projekt anebo vychází ze světa knih známého spisovatele. Že bychom se konečně dočkali řádné hry ze Západozemí? Pokud ano, snad nebude mít přehnaně vysokou obtížnou, jak je u vývojářů FromSoftware zvykem.