Halo Infinite spouští technické testování

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 29.7.2021, 12:36

Publikováno: 29.7.2021, 12:36

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3095 článků

Konzolový Microsoft Flight Simulator máme už vydaný a teď je třeba koukat kupředu na další exkluzivní tvorbu. Blízká budoucnost přitom smrdí benzínem, střelným prachem a prázdnými energetickými články, přičemž na přetřes přichází právě ta munice, a to směrem od Halo Infinite. Dvorní FPS akce pořád šetří příběh na vhodnou dobu a místo toho se zaměřuje na multiplayer, který má být výstavní skříní jak celé značky, tak svého žánru. Porazit hráči oblíbené tituly určitě nebude lehké, ale jak ukázal stream před víkendovým testováním, autoři mají velké ambice a ten správný směr.

Proč se vůbec stream uskutečnil? Aby připomněl a upozornil na Technical Preview, který probíhá od 29. července do 1. srpna. Pozvána do něj byla pouze úzká skupina hráčů, která je členy Insider programu. Dá se tedy říct, že následující dny jsou pro vyvolené. Nicméně těmi se můžete stát i vy, protože vám nic nebrání se do programu zapojit. Pak už záleží, zda budete mít štěstí, protože jak autoři sami řekli, nejde o největší a jediný test. Podobných testů je tedy v plánu víc. Sam Hanshaw, člen 343 Industries, nastínil, že jak se budou rozšiřovat příští buildy her, budou přidávány další funkce a také další hráči.

A teď k obsahu streamu. Hodně se debatovalo, možná na stopáž záznamu až moc, ale byl k tomu důvod. Více informací padlo o tréninkovém režimu Academy, který má nováčky zasvětit do atmosféry multiplayeru a trochu je připravit na střety s ostatními hráči. Zmínky padly také o možnostech v nastavení, kdy i konzoloví hráči dostanou volby jako jejich PC kolegové, a to včetně úpravy zorného pole. Nějaký čas zabrala ukázka vybavení. Od zbrojí, jejichž vzhled byl inspirován historickými vzhledy bojovníků, až po zbraně nebo bitevní prostředky. Poté následoval náhled do Battle Passu a jeho odměn a výzev.

Pokud však prahnete po ukázce z aktuální podoby multiplayeru, pak pro vás je určena poslední část záznamu. V ní lze vidět, že se hra od minulého dílu některých herních mechanik zbavila a jiné naopak přidala nebo vrátila. Ze zbraní zmiňme třeba MK50 Sidekick a VK78 Commando a například možnost zahodit kus vybavení a pokračovat bez něj. Tradičně jsme totiž byli zvyklí měnit zbraň za zbraň. Mimochodem prostředí bitvy je nová mapa Live Fire.

Pod záznamem pak naleznete to nejzajímavější z celého vysílání, a to včetně herních záběrů z obou generací konzol. Halo Infinite vyjde letos pro obě generace Xboxů a v den vydání i do nabídky Xbox Game Pass.

27. 08. 2021 • tonyskate0

Kampaň Halo Infinite spatříme později

Pro některé z vás jistě bylo překvapením, že navzdory silné přítomnosti Halo Infinite na gamescomu, jsme nespatřili ukázku z příběhové kampaně. Došlo sice na představení konzole Xbox Series  X i ovladače Xbox Elite Series 2 v limitované edici, ovšem jinak jsme spatřili jen úvodní filmeček první sezóny bezplatného multiplayeru Halo Infinite.

»
25. 08. 2021 • tonyskate0

Halo Infinite vyjde 8. prosince + ovladač a konzole

Už se nám tomu ani nechtělo věřit, ale Halo Infinite skutečně vyjde ještě tento rok. Microsoft během gamescom Opening Night Live oznámil, že Halo Infinite vyjde 8. prosince pro Xbox Series X|S a Xbox One a pochopitelně bude ode dne vydání v předplatném Xbox Game Pass. Jak už jsme psali dříve, aby tvůrci stihli letošní vydání, nebude v den vydání dostupná kooperace v kampani a tvůrčí režim Forge. Plnohodnotná příběhová kampaň a kompletní...

»
23. 08. 2021 • tonyskate0

Halo Infinite při vydání bez kooperace

Vývoj Halo Infinite je velmi zdlouhavý a jistě i nesnadný, zvláště po loňském koronaviru, který komplikuje situaci dodnes a ještě nějakou dobu bude. Microsoft sice hru odložil o celý rok, ale současně teď vývojáři z 343 Industries přiznávají, že potřebují více času a proto až Halo Infinite tento rok vyjde, nenabídne při vydání kooperaci v kampani a tvůrčí režim Forge.

»
09. 08. 2021 • tonyskate0

Xbox bude mít na gamescomu konferenci

Microsoft právě oznámil, že v rámci veletrhu gamescom 2021 bude mít speciální stream, který se uskuteční 24. srpna v 19:00 našeho času. Během tohoto vysílání se dozvíme novinky o již oznámených hrách od Xbox Game Studios a dojde i na tituly partnerů včetně podzimních hitů či her, které se chystají do předplatného Xbox Game Pass. Stejně jako E3 konference, i tento přenos bude mít české titulky! O den později, tedy 25. srpna...

»
05. 08. 2021 • DandyCZE0

Master Chief a Waze

Máme zde léto a s ním i hodně cestování. Pokud vládnete anglicky, tak vám jistě udělá radost spojení značky Halo a cestovní navigace Waze. Na cestách vás nebude provázet nikdo jiný než Master Chief! Chápu, že né každý chce mít navigaci v angličtině, ale i za vyzkoušení to stojí. Pokud neznáte aplikaci Waze, tak kromě navigace má díky velké skupině uživatelů i velmi aktuální informace o provozu a situacích na vaší cestě, což...

»
13. 06. 2021 • Lukáš Urban0

E3 2021: Halo Infinite láká hrou pro více hráčů

Tentokrát se jde na to z druhé strany a singl střídá multiplayer. Na konferenci plné her se samozřejmě slavný ochránce vesmíru ukázal, ale tentokrát trochu ustoupil, aby se mohl blýsknout komunita. Právě o té je multiplayer Halo Infinite, jehož obsah má shrnout dvacetiletou historii značky a zároveň nabídnout širokou přístupnost, aby se základna hráčů nevyčerpala a stále rozšiřovala. Proto bude připravena akademie, která nováčky seznámí s mapami, zbraněmi a principy jednotlivých režimů....

»
30. 04. 2021 • tonyskate0

Cross-play a zorné pole v Halo Infinite

343 Industries pokračuje v pravidelném přísunu informací o vývoji Halo Infinite. Ten nejnovější se sice zaměřuje na PC verzi a představuje například podporu ultra širokých rozlišení, která jsou výhradou právě počítačů, ale přesto jsme se dozvěděli pár drobností, které se týkají i nás hráčů na konzolích.

»
26. 02. 2021 • tonyskate0

Nové screenshoty z Halo Inifinite

343 Industries vydali další pravidelný blog, jež se pochopitelně věnován chystané exkluzivní střílečce Halo Infinite. Primárně se zaměřuje na Zeta Halo, tedy jeden ze sedmi prstenců na Mléčné dráze, který jsme mohli spatřit v traileru, ovšem daleko zajímavější jsou tři zbrusu nové screenshoty. Nové obrázky sice pochází z PC verze, ale je jasné, že verze pro Xbox Series X bude vypadat prakticky shodně. Je vidět, že vývojáři na vizuální podobě hry tvrdě...

»