Halo: The Master Chief Collection v Xbox Game Pass

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 22.8.2018, 11:52

Publikováno: 22.8.2018, 11:52

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2704 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Microsoft na gamescomu oslavil úspěch služby Xbox Game Pass, která chrlí další tituly měsíc, co měsíc. Poté, co se základní nabídka začínala rozrůstat i o exkluzivní hry a velké AAA tituly třetích stran, se dá digitální půjčovna považovat za významný bod nynější generace konzolí. A od 1. září se bude chlubit kompletní sérií Halo, protože do předplatného vejde The Master Chief Collection. Sada, která měla na Xboxu One nechat ožít staré díly, prošla další renovací a teď plně podporuje Xbox One X. Rozlišení se zvýšilo na hodnotu 4K a počet snímků za sekundu stoupl na 60. Všechny díly prošly dodatečným vyladěním. To má zajistit lepší matchmaking a rychlejší načítání.

Abyste byli nabídce služby ještě blíže, vytvořil Microsoft mobilní aplikaci Xbox Game Pass. Na chytrých telefonech se systémy Android a iOS můžete stahovat betaverzi, v níž najdete kompletní nabídku předplatného. Vybraný titul pak můžete nechat stahovat přímo do konzole. Jelikož nejde o finální podobu aplikace, zpětná vazba se bude tvůrcům určitě hodit.

 • Milan

  Tak to je paráda! Už se těším, až si na to udělám čas.

 • Jaroslav Houdek

  Halo: MCC je jedna z těch her, co do Game Pass podle mého nepatří. Vyjde levněji ji koupit, třeba fyzickou kopii, než si po celou dobu hraní platit členství v Passu. GP má výhodu u krátkých her, na jeden nebo dva večery. Ne u titulů které spolykají stovky hodin jako tohle nebo Sea of thieves.

  • KoubecX

   Pokud nebudeš hrát MP ale půjdeš čistě po příběhu, tak ti to stovky hodin rozhodně nezabere.
   A SoT si právě díky GP máš možnost vyzkoušet a pak si ho můžeš koupit.
   Mít možnost volby je fajn 🙂

  • Danoid

   Já už si tuto kolekci koupil dávno a tak mě trošku mrzí, že jí teď dávají do Game Passu, ale jinak si myslím, že sem patří dokonale. Pro Microsoft je to právě titul, u kterého může udržet u hráčů předplatné po dlouhou dobu. Samozřejmě, čím více se bude této službě dařit, tím lépe pro nás. Já si předplatné platím dlouhodobě a rozhodně nemám tendenci jí do budoucna rušit.

   • Vlastimil Smolík

    Přesně, nepřemýšlím o tom že si koupím game pass na jednu hru která mě zajímá a pak to odhlásím. Platím si to dlouhodobe stejně jako HBO a Netflix v podobné ceně a kromě jasných hitů jako gearsy halo 5 nebo dočasně tam byl metal gear sem tam objevil spousty malejch her ke kterým bych se asi jinak nedostal a jsem z ní h nadsenej. Budoucnost je podle mě v tom že to bude stát třeba litr ale bude tam vsechno a bude se to nějak dělit mezi vydavatele podle zájmu o jejich hry něco jako je Spotify s písničkami.

11. 06. 2020 • tonyskate1

Halo 3: ODST Firefight už brzy v kolekci Halo

Kolekce Halo: The Master Chief Collection se s přidáním Halo: Reach stala skutečně kompletní. Hráči ovšem byli trochu zklamaní při doplnění Halo 3: ODST, protože doplněk zahrnoval pouze kampaň a oblíbený kooperativní režim Firefight scházel. Studio 343 Industries teď ovšem oznámilo, že režim do kolekce přidá, a to už během léta, takže snad se v následujících týdnech dočkáme, aby mohli pokračovat přípravy na letošní Halo Infinite. Níže můžete zhlédnout krátký teaser.

»
15. 11. 2019 • tonyskate2

X019: Halo: Reach už brzy v kolekci Halo

Jak se proslýchalo ještě před vysíláním Inside Xbox z akce X019, k vydání Halo: Reach na Xbox One dojde ještě letos. Stane se tak už 3. prosince a správně tušíte, že samozřejmě bude hra součástí kolekce Halo: The Master Chief Collection. Za pár týdnů si tak připomeneme rozhodující bitvu o planetu Reach v roli jednotky Noble, abyste zachránili poslední pevnost lidstva. Jelikož je kolekce součástí předplatného Xbox Game Pass, můžete si už dnes...

»
13. 03. 2019 • tonyskate9

Kolekce Halo MCC dostane Halo: Reach

Studio 343 Industries vyslyšelo volání fanoušků a během včerejší epizody Inside Xbox bylo potvrzeno, že Halo: Reach bude přidáno do kolekce Halo: The Master Chief Collection. V současnosti kolekce obsahuje Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (kampaň) a Halo 4. Později tento rok tak můžeme očekávat Halo: Reach, samozřejmě ve vylepšené podobě díky 4K, HDR a 60 fps.

»
07. 03. 2019 • tonyskate0

Další epizoda Inside Xbox příští týden

Už příští úterý, tedy 12. března, dorazí další epizoda exkluzivního pořadu Inside Xbox. Živý přenos započne ve 22:00, což už pro nás není úplně ideální čas, zvláště ne během pracovního týdne, ale další den ráno se všechno v klidu dozvíme. Objevit se má exkluzivita Halo: The Master Chief Collection. Slíbena je velká novina, ovšem o doplnění Halo: Reach do kolekce se asi jednat nebude.

»
08. 02. 2019 • tonyskate0

Zahrajte si o víkendu Halo MCC, The Sims 4 či rybaření

Microsoft to letos s akcí Free Play Days pro zlaté členy služby Xbox Live rozjel naplno. O různých víkendech jsme si tak mohli zahrát Metro Redux, Forza Horizon 3, Dragon Ball FighterZ či třeba Gears of War 4. A ani tento víkend tomu nebude jinak. Tentokrát je řadě kolekce Halo: The Master Chief Collection (561 Kč, také v Xbox Game Pass) obsahující první čtyři hry této ságy, simulace života The...

»
20. 01. 2019 • Lukáš Urban10

Dorazila aktualizace pro Halo: Master Chief Collection

Vývojáři s kolekcí starých vylepšených dílů série Halo zdaleka neskončili. Pro komplet poslední měsíce vycházejí pravidelné aktualizace, které přinášejí jak opravy dosud nevyřešených problémů, tak například nové výzvy, menu či upravené rozhraní. Na podzim se tak hlavní nabídka ponořila do vody, zatímco zima přeje mrazivé tematice.

»
30. 08. 2018 • tonyskate18

Halo MCC, Onrush, Quantum Break a další v Xbox Game Pass

Microsoft právě představil zářijovou nabídku her pro předplatné Xbox Game Pass a musíme uznat, že je moc pěkná a určitě vám vynahradí slabší Games with Gold. Jak už jsme delší dobu věděli, hlavní hvězdou je exkluzivní kolekce Halo: The Master Chief Collection, která se konečně dočkala řádných oprav a tak už vám teď snad nebude nic bránit v tom, abyste si zahráli kompletní ságu Master Chiefa. V předplatném se totiž nachází už...

»
28. 08. 2018 • tonyskate6

Aktualizace pro kolekci Halo včetně Xbox One X

Studio 343 Industries poslední rok tvrdě pracovalo na kolekci Halo: The Master Chief Collection, která bohužel tehdy vyšla v poměrně špatném stavu, zvláště co se multiplayeru týče. Ale dát dohromady tak velkou kolekci s kampaněmi, funkčními multiplayery, playlisty a dalšími režimy, zkrátka není žádná sranda a Microsoft tehdy hru nechtěl odložit, aby neměl prázdný podzim. Nebo možná spíše nepočítal s tím, že to dopadne až tak špatně, ale jak je práce rozdělena...

»