Herní streamování xCloud jako další možnost hraní

Publikováno: 15.3.2019, 14:43

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3776 článků

Loni v říjnu Microsoft oficiálně představil projekt xCloud, tedy jejich vizi pro technologii herního streamování, která doplní naše herní konzole a dá hráčům více možností v tom, jak a kde hrají. Tento týden jsme během živého vysílání pořadu Inside Xbox mohli vidět krátkou ukázku, v níž moderátorka dostala ovladač s připevněným telefonem (operační systém Android), na kterém hrála hru Forza Horizon 4.

Jak je řečeno v přiloženém videu, hra běží na hardwaru xCloud v serverovně Microsoftu, odkud je streamována do telefonu. Jak můžete vidět, hra na telefonu vypadá skvěle, i když hraní moderátorky je trochu kostrbaté, až to působí trochu zvláštně :-). Jelikož ale chce Microsoft vypustit xCloud k veřejnému testování ještě tento rok, určitě už má funkční základ a snad si brzy budete moci herní streamování osahat na vlastí telefon.

Určitě stojí za zmínku také skutečnost, že projekt xCloud není vyvíjen jako náhrada za herní konzole, ale jako způsob, jak poskytnout stejné možnosti, kterým se dostává i fanouškům hudby a videa. Jsou tím samozřejmě myšleny služby jako Spotify či Netflix, takže xCloud opravdu berte pouze jako možnost a rozhodně ne jako náhradu za hraní na konzoli, kterou máte připojenou ke 4K televizi s HDR a prostorovým zvukem.

S takovýmto hraním na telefonech, tabletech či jiných připojených zařízeních, jsou možnosti opravdu neomezené. Určitě se vám někdy stalo, že jste nestihli dokončit úroveň nebo splnit nějakou výzvu a v budoucnu byste takto mohli pokračovat například v autobuse do práce či školy. Nicméně je to právě ještě hudba budoucnosti, i když nepříliš vzdálené, což ovšem nemusí platit v naší banánové republice a uvidíme, jak si s xCloud poradí místní mobilní připojení. Přes Wi-Fi by to ovšem neměl být problém.

 • VencaF

  No je to neco noveho, ale za me osobne toto nema budoucnost. Konzole mam doma a doma je taky kde chci hrat hry.Par set tisic geeku si to ale sto pro zamiluje

  • jirkawaggon

   Spis bych řekl par desitek milionu. Smartphone ma dnes snad každý a dokoupit joypad je vyrazne levnejsi reseni, nez kupovat konzoli.
   Je to jak s hranim na mobilech. Tradicni hraci nad tim pomalu ohrnuji nos, ale počet lidi, co denne hrava na mobilech je obrovsky (a osobne myslim ze i vetsi nez na všech konzolich dohromady).

  • p.a.c.o

   Rozhodně tohle není zábava pro pár geeků, ale mobily jsou větší výdělek, než PC a konzole dohromady 😉 takže tohle je rozhodně budoucnost hraní, ať se to někomu líbí, nebo ne. Pro představu koláč podílů jednotlivých platforem za loňský rok https://uploads.disquscdn.com/images/9084ea431ccb5c0cc4b4d17ed489fac471fe873f06ff8f5a439222e112114cf4.png

 • Jaroslav Houdek

  Mě připadalo, že to moderátorce krapet lagovalo. Asi je to budoucnost, ale pro mě nikterak blízká. Jenže Microsoft tohle musí udělat co nejdřív, protože jinak ho ve hrách převálcuje konkurence. A tím nemyslím ani tak Sony, ale spíš Google a Apple.

  • Podle mě jde vidět, že na tom telefonu běží jen video.

   • Jaroslav Houdek

    Kdyby to bylo video pod kickstarterovou kampaní neznámé firmy, tak řeknu že jo. Ale Microsoft xbox streamovat dovede přinejmenším po lokální síti dobře už dávno. Blamáž s videem nemají zapotřebí. Je to jen otázka zpoždění a šířky pásma. A protože streamovat fullHD video není až takové mistrovství, jediné, co museli řešit z techniky je ten lag.

 • klidas

  to fakt porovnava pocuvanie hudby a hranie hier? srandista…ved to je uplny rozdiel 🙂

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
09. 05. 2019 • tonyskate10

Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite...

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»