Hledání dcery v českém hororu Someday You’ll Return

Autor: tonyskatePublikováno: 23.5.2018, 10:25

Publikováno: 23.5.2018, 10:25

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3866 článků

Už je tomu přes dva roky, kdy jsme psali o české hře Someday You’ll Return studia CBE Software. Tvůrci na hře potají stále pracovali a dnes došlo k jejímu opětovnému představení. A zdá se, že krapet přitvrdili, protože už tehdy hra naznačovala temnou atmosféru a teď se z toho vyklubal psychologický horor, což by se v českém podání mohlo pěkně vydařit. I nadále plátí jakýsi slogan hry: „Co byste udělali, kdyby se vaše dcera nevrátila domů, ale mohli byste ji vysledovat?“

Bohužel to není poprvé, co Stela utekla. Ale vy jako její otec Daniel máte špatný pocit, protože tentokrát se zdá býti jiné. Zmizela totiž na místě, kam jste přísahali, že se nikdy nevrátíte, ale teď jste vtažení zpět. Vyhledávání vás zavede hluboko do starých moravských lesů a odhalíte tajemství, která měla zůstat pohřbena. Zatímco zkušenosti a důvtip vám pomohou při hledání, postaví se proti nám nenávistná síla. Vezme na sebe podobu nočních můr, které nedokážete překonat a zvítězit. Některé z nich navíc mohou být vaše. V lese vás tak budou čekat strašlivé věci, ale také pochopíte skutečný důvod k tomu, proč Stela pořád utíká.

Co se týče hratelnosti, připravte se na nejen na tajemné pátrání, ale také výrobu a opravdu předmětů, sbírání bylinek, interakci s prostředím, použití chytrého telefonu (GPS, volání, SMS či světlo), cyklus dne a noci, šplhání, plížení, sledování podle stop apod. Nejedná se tedy o tradiční chodící simulátor, ale k zajímavému příběhu získáte i pořádnou dávku akce a hraní.

Someday You’ll Return zkrátka vypadá úžasně a nepíše to jen proto, že se jedná o českou tvorbu. O kvalitách vizuálního a hudebního doprovodu jsme se mohli přisvědčit už minule. K tomu si vezměte poměrně jednoduchý, ale současně poutavý příběh, který bude stále temnější a temnější. A jestli nám nevěříte, tak se prostě mrkněte na přiložený trailer. Navíc oceňujeme, že je hra zasazena do skutečného prostředí Moravy, což je dosti nevídané. O to méně pak u právě českých vývojářů, ačkoliv je Česko zrovna v kurzu, viz Kingdom Come: Deliverance.

Horor Someday You’ll Return od českého studia CBE Software vyjde během příštího roku.

 • Maladava

  To vypadá hooodně dobře …

 • Roman LW Kočí

  česká hra bez českého dabingu, kdy tenhle nešvar skončí…

  • Navíc ten „hereckej“ výkon mě teda nijak neoslnil :-/

  • p.a.c.o

   Až se ty hry budou schopné zaplatit, což se asi hned tak nestane, vzhledem k velikosti našeho trhu a hlavně kupní síle…

 • StriderCZ

  Bude čeština? Titulky, nebo i dabing?

  • tonyskate

   Titulky nejspíše budou, ale s dabingem bychom nepočítali. I dle ostatních komentářů soudím, že si lidi neuvědomují, že se jedná o nezávislých titul malého českého studia, na který nemuseli vybírat finance skrze Kickstarter či IndieGogo, protože se jim dle webu podařilo část financování získat z fondu Creative Europe Media.

   • StriderCZ

    Když budou české titulky, tak hru koupím…už z principu podpory malých indie projektů.

 • klidas

  vyzera to dobre 🙂

13. 03. 2019 • tonyskate1

Nový trailer na český horor Someday You’ll Return

O psychologickém hororu Someday You’ll Return od brněnských CBE Software jsme se už párkrát zmínili. Jak si snad pamatujete, hlavní hrdina Daniel zavítá do starých moravských lesů, kam se zapřísahal nikdy nevrátit, ale když se ztratí jeho dcera Stela a stopy vedou právě na toto místo, nic jiného mu nezbývá. Díky dnešní upoutávce jsme se alespoň náznakem dozvěděli, proč se Daniel těchto lesů tak děsí.

»
14. 01. 2019 • tonyskate5

Český horor Someday You’ll Return se připomíná

Brněnské studio CBE Software nadále pilně pracuje na svém hororovém dobrodružství Someday You’ll Return, což nám připomínají i nedávno vydanými obrázky, které najdete v přiložené galerii. Jako Daniel vydáte najít svou ztracenou dceru Stelu. Stopy vás zavedou hluboko do moravských lesů, a to konkrétně na místa, kam se Daniel zapřísahal nikdy nevrátit. Český titul vypadá velmi nadějně a kromě toho, že budeme čelit nočním můrám, dojde i na výrobu a opravdu...

»
14. 01. 2016 • tonyskate1

Hledání dcery v moravských lesích v české hře Someday You’ll Return

Brněnské studio CBE Software můžete znát především díky adventurám J.U.L.I.A. či Ghost in the Sheet, ovšem nyní oznámili svůj první projekt pro konzole, a to psychologický horor Someday You’ll Return. Na stránkách projektu se tvůrci ptají na jednoduchou otázku. „Co kdyby se vaše dcera nikdy nevrátila domů, ale přitom byste ji mohli tajně sledovat, šli byste?“

»