Horor Close to the Sun se ukáže na gamescomu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 23.7.2018, 16:50

Publikováno: 23.7.2018, 16:50

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2503 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Na okamžik se zkuste oprostit od reality a přeneste se na konec 19 století. Do éry, které myšlenkami vládl Nikola Tesla a v níž průmyslová revoluce přepisovala dějiny takřka každý den. Jde ale o trochu netradiční historii. V této alternativě existuje tajemná loď, jejíž paluby obývají ty největší myslitelé tehdejší doby. Vědecké objevy vycházející z ní mají obrovský dopad na celý svět, ale něco je špatně. V rozsáhlém komplexu se dějí podivné události, jejichž svědky je mladá novinářka Rose. Místenku jí nezajistily vědecké znalosti, nýbrž touha nalézt ztracenou sestru. Bez sebemenších informací o lodi, bez jakýchkoliv zbraní.

Za Close to the Sun stojí italské studio Storm in a Teacup. Tímto projektem chce hráčům představit vlastní vizi hororového žánru, který nebude postavený na zakořeněných klišé. Carlo Ivo Alimo, kreativní ředitel studia, označuje kolegy za velké milovníky hororu. Za svou osobu pak říká, že Nikola Tesla ho fascinuje celý život. Close to the Sun má využívat nejen jeho poznatků, ale také celé řady dobových vynálezů a myšlenek. Na závěr oznámení hry podává otázku: „Co se stane, když lidé v honbě za tvorbou dokonalého světa zjistí, že jejich výtvory nejsou nejsou přesto dokonalé?“

Design lodi byl nejvíce inspirován směry Art Deco, Art Nouveau a velkou měrou se na něm podepsal steampunk. Dystopický survival horor z první osoby je plánován na první čtvrtletí příštího roku, avšak kdo plánuje cestu na gamescom, může na titul narazit u stánku Italian Trade Stand.

  • klidas

    trailer ma zaujal 🙂