Horor Routine se vrací mezi živé

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 10.6.2022, 7:08

Publikováno: 10.6.2022, 7:08

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3205 článků

Když je projekt oznámen před deseti léty a dodnes nevyšel, jeho stav se dá označit maximálně za vegetativní. To ještě včera platilo pro sci-fi survival horor Routine, jehož děj se odehrává na měsíční základně a jak to tak bývá, ústřední postava je sama a kolem ní podivné události. V tomto případě jde o androidy s umělou inteligencí jejichž přihlášky do Menzy asi nedopadly nejlépe. A nejlépe nešel ani vývoj hry, který byl restartován a teď se pokusí znova o finální vydání.

Jak potvrdili sami autoři ze studia Lunar Software, přestože původní myšlenka hry byla už téměř hotová, postupem času se objevovaly překážky ve vydání. Technologie tvůrcům ubíhaly rychleji než práce na hře a oni začali zjišťovat, že jejich projekt není ani zdaleka dokonalý. Přestali řešit vydání, protože nebylo jisté, že projekt vůbec dokončí. Finance, rodiny, tlak okolí, špatných podnětů bylo až příliš mnoho.

Nakonec tedy došlo na restart výroby a teď snad, už, konečně, osud měsíční základny bude vyprávěn všem. Datum vydání samozřejmě stále nevíme, ale vydání je oznámeno také pro Xbox Game Pass, což by znamenalo, že si, třebaže zdlouhavé, vydání Microsoft ohlídá. Držíme palce a opatrně se těšíme.