Hry s českou lokalizací které vás možná minuly

Autor: HusekDPublikováno: 6.2.2021, 17:01

Publikováno: 6.2.2021, 17:01

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 215 článků

Když jsem viděl, jaký byl velký zájem o článek ohledně české lokalizaci Divinity: Original Sin 2, tak jsem se rozhodl, že pro vás připravím menší seznam her, které si můžete zahrát na Xboxu v češtině. Herních žánrů je velké množství a každý má rád něco jiného, proto se pokusím pokrýt všechny žánry alespoň jedním titulem, aby si každý mohl vybrat právě to, o co se zajímá. Také do seznamu nezahrnu žádné velké hry od studií jako je například Ubisoft a radši vám představím hry, které vás mohli minout.

……

Ancestors Legacy: je real-time strategie ve které budete prožívat historicky přesné události středověku. Hra kombinuje správu zdrojů a budování základny s rozsáhlými bitvami na velkých bojištích.  Pustíte se do velkého tažení s jedním ze čtyř národů, mezi kterými najdete Vikingy, Anglosasy, Germány a Slovany. Vaším hlavním úkolem bude dobývání, drancování a napadání nepřátelských táborů, vesnic či měst. Ve hře budete mít k dispozici i kinematografickou kameru, díky které se můžete dostat přímo doprostřed válečné vřavy.

Darkest Dungeon: je náročná, tahová RPG hra s gotickou tématikou ve stylu roqulike. Vaším hlavním úkolem bude vycvičit partu dobrodruhů s pokřivenými vlastnostmi, se kterými se vrhnete do temných lesů, tunelů a polorozpadlých krypt. Nečekejte ale, že budete mít k dispozici skupinu neohrožených hrdinů, protože vaši členové budou věčně trpět strachem, hladem, depresemi, nemocemi a dalšími negativními vlastnostmi, které vám budou znepříjemňovat výpravu. Tento titul doporučuji jen opravdu klidným hráčům, protože se může lehce stát, že během X desítek hodin, které na vás v Darkest Dungeon čekají, zlikvidujete nejeden ovladač.

Call of Cthulhu: je temná adentura inspirovaná děsivým světem H. P. Lovecrafta. Jakožto soukromý detektiv Pierce budete poslán na izolovaný ostrov Darkwater, abyste vyšetřil tragickou smrt rodiny Hawkinsových. Brzy ovšem zjistíte, že se na tomto bohem zapomenutém místě děje něco mnohem děsivějšího, než na co jste byli připraveni. Budete stát před hrozivým spiknutím, postavíte se místnímu kultu a věcem, které nepochází z tohoto světa. Pokud patříte mezi milovníky tohoto žánru, tak by vás tento psychologický titul rozhodně neměl minout.

Trine 4: je logická, akční plošinovka, která se vrací do 2.5D světa ve které jí to sluší nejvíc. Vydáte se na dobrodružnou výpravu se třemi hrdiny. Čaroděj Amadeus, rytíř Pontius a zlodějka Zoya se znovu spojili v napínavém pátrání uprostřed kouzelného pohádkového světa plného nebezpečí. Princ Selius trpí intenzivními nočními můrami, které jsou díky jeho magickým talentům schopny proklouznout do reality a způsobit zmatek ve světě. Záchrana světa bude jen na vás a na vašich hrdinech.

Subnautica: je podvodní survival hra, která vás zavede do mimozemského oceánu. Čeká na vás obrovský otevřený svět plný tajemství a nebezpečí. Budete se starat o výstavbu podvodní základny, shromažďování důležitých surovin pro přežití, ale také se budete muset střetnout s nebezpečnými tvory, kteří žijí v hlubinách oceánu.

Pure Farming 2018:  Jedná se o komplexní farmářský simulátor, ve kterém budete moct využívat nespočet licencovaných strojů, a věnovat se farmaření po celém světě. Můžete si vybrat mezi Evropou, Asií i Severní či Jižní Amerikou a pěstovat tam místní plodiny. Vývojáři si pro vás připravili tři různé herní režimy, tudíž je hra připravená pro naprosté nováčky, ale i pro ostřílené znalce farmaření.

Sniper Ghost Warrior Contracts: jedná se o čistokrevnou akční hru, ve které se vžijete do role elitního odstřelovače. Budete se pohybovat v nehostinných podmínkách zasněžené Sibiře. Čeká na vás velké množství kontraktů, které budete muset zlikvidovat a bude záležet jen na vás, jestli se rozhodnete ke svému cíli proplížit a eliminovat ho z malé vzdálenosti, nebo se rozhodnete o likvidaci na několik set metrů. Hra nabízí velké množství znovuhratelnosti, díky které budete mít dostatečné finance na vylepšování vašeho vybavení.  K dispozici vám bude i online multiplayer, tudíž se budete moct poměřovat i s ostatními hráči, kdo z vás je mazanější zabiják.

Mody: Na Xboxu ale nenajdete jen oficiální lokalizace. Například společnost Bethesda umožňuje stažení fanouškovské češtiny skrze mody. Můžete si tak zahrát v češtině jak The Elder Scrolls Skyrim tak i Fallout 4. Jedinou nevýhodou je, že kvůli použití modu příjdete o možnost získání achievmentů, což je na jednu stranu mrzuté, ale alespoň si můžete vychutnat tyto velké a propracované světy ve vaší mateřštině.

 

Xbox 360: České lokalizace fungují i ve zpětné kompatibilitě, tudíž si můžete v češtině zahrát například i kompletní sérii Crysis, nebo Fable 2, 3.

  • Kompletní seznam všech lokalizovaných her pro vás připravujeme a bude k dispozici s příchodem nového webu.