Insideři už testují další aktualizaci Xboxu

Autor: chaosteoryczPublikováno: 13.7.2018, 14:15

Publikováno: 13.7.2018, 14:15

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2043 článků

Dokud nebude na trhu nová generace Xboxu, Microsoft nepřestane pracovat na vylepšování té stávající. Příští aktualizace ponese označení 1810 a vybraní insideři už ji můžou testovat. Technici do ní zanesli například nový formát HDR, který tentokrát obstarává technologie Dolby Vision. Konzole Xbox One X a Xbox One S dostanou podporu streamování videa s tímto formátem, a to pro vybrané typy televizorů. Kdo v Preview programu je a disponuje jednou ze zmíněných konzolí, může Dolby Vision využít v kombinaci s prémiovým předplatným služby Netflix.

Využíváte-li služeb komentátora (Narrator), může vás těšit jeho neustálé vylepšování. Zatím si můžeme nechat jen zdát o podpoře českého nebo slovenského jazyka. Nicméně pětice nových jazyků dává naději, že se na malé země uprostřed Evropy jednou možná dostane. Nyní se zkouší portugalština, španělština, polština, švédština a nizozemština. Zlepšení se dotkne i nově pridané funkce Search, která se učí hledat také v položkách Ready to Install a předplatných EA Access a Xbox Game Pass.

Pozadu nezůstávají ani noví avataři. Insideři objevují kouzlo nových postaviček prostřednictvím beta editoru, kde, jak jsme si ukázali v nedávném streamu, je už obstojný základ pro nová alter ega. Update 1810 plní sliby a dává avatarům prostor na dashboardu. Pokud novou postavičku přijmete za svého nového avatara, bude vás vítat na Home obrazovce nebo se jako společník objeví v komunitních postech, seznamu přátel a při porovnávání gamescore. To samé platí i pro avatara vašich přátel, pokud ho již budou mít aktivovaného. Zatím se nedá říct, že by nová alter ega do dashboardu zapadla jak pozadí na hrnec, ale je to spíše o zvyku. Přeci jen, dashboard Xboxu One má do Xboxu 360, zejména toho původního, hodně daleko.

 • Piro

  Klavesnice, mys porad nikde. Hodilo by se mi to do multimedialniho centra. Na hrani ne.

  • Chaosteory CZ

   Na avatary se čekalo zhruba rok od oznámení a stejně jsou zatím jen v betě. Některé věci Microsoftu trvají až nechutně dlouho.

   • Piro

    prave no

   • Martin Kvašsay

    Třeba čeština no. 😀

    • Cesky Turista

     Jo, to jo.

  • KoubecX

   Klávesnici pouzivat můžeš

 • Entoni El Rigo

  Kedy bude táto nová aktualizácia

 • Akronym

  Jsem v beta ringu a nemám možnost stáhnout tu novou aplikaci na avatary, co dělám špatně ?

  • Chaosteory CZ

   Avataři jsou tuším stále jen pro alpha okruh. Kontroluj si Insider Content položku v aplikaci.

   • Akronym

    Aha, no alpha je jen na pozvánku, tuším. Tu mi někdo pošle nebo se mám ještě někde registrovat a čekat ?

    • Chaosteory CZ

     Mě se možnost vstoupit do alfy objevila nedávno a nejsem si vědom toho, že by mě někdo zval (aspoň jsem nikomu neříkal). Vždy jsem jen odpovídal na dotazníky a kolem 550 bodů dala aplikace vědět, o možnosti přechodu.

     • Akronym

      Mám level 14, 1020 XP a jedině co můžu nastavit tak je Beta, Delta, Omega a ukončení. Tak nevím no, třeba časem 🙂

17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»
16. 04. 2019 • tonyskate0

Konference Xbox E3 2019 se uskuteční 9. června

Microsoft právě oznámil svou tiskovou konferenci pro letošní ročník veletrhu E3 a jak jsme správně předvídali, konference se uskuteční v neděli 9. června, a to opět ve 22:00. Do největší události roku tak zbývají necelé dva měsíce a Xbox bude mít na E3 doposud největší zastoupení vůbec. Hlavním tématem tiskovky samozřejmě budou hry, a to jak neoznámené, které vyjdou letos či v budoucnu, tak i už známé, ze kterých bychom měli spatřit...

»
12. 04. 2019 • tonyskate24

Jarní slevy na Xbox Live!

Venku to sice ještě na úplné jaro nevypadá, i když už tomu pár dní bylo, ale poslední dobou je samý vítr. Každopádně pokud už vás v nose šimrá, alergie vás neklamou, na Xbox Live právě začíná jarní výprodej! Ještě než se dostaneme k samotným hrám, je třeba zmínit, že pokud zrovna nemáte aktivní předplatné Xbox Game Pass, můžete využít speciální akce a získat 3 měsíce Xbox Game Pass jen za 25,90 Kč!...

»
11. 04. 2019 • tonyskate3

V květnu opustí Xbox Game Pass deset her

AKTUALIZACE! Tento měsíc jsme se zatím v předplatném Xbox Game Pass dočkali pouze Minecraftu, ale jistě budou brzy následovat další tituly. V březnu byla navíc nadílka dosti štědrá, ať už to byl Vampyr, Deus Ex: Mankind Divided či Operencia: The Stolen Sun. Jak už tomu ovšem bývá, každý měsíc nás pár her i opustí a tentokrát jich bude hned šest.

»
10. 04. 2019 • tonyskate0

Informace o E3 v příští epizodě Inside Xbox

Příští epizoda exkluzivního pořadu Inside Xbox se uskuteční příští úterý, tedy 16. dubna a jak prozrazuje přiložená upoutávka, bude to pěkně nabité. Stále sice nečekejte novinky o připravovaných exkluzivitách, na ty dojde až během E3, ale přece jen se dozvíme o RAGE 2. výroční aktualizaci Sea of Thieves či diablovce Warhammer Chaosbane.

»
08. 04. 2019 • tonyskate21

Získejte 6 měsíců Xbox Game Pass za poloviční cenu!

Místní pobočka Microsoftu spustila skvělou akci na předplatné Xbox Game Pass, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Když si totiž koupíte 3měsíční předplatné Xbox Game Pass, získáte naprosto zdarma další tři měsíce, a to jen za 749 Kč. Když si to propočítáte, předplatné vás přijde jen na pouhopouhých 125 Kč měsíčně. Můžete si tak udělat radost a zásobit se dopředu, abyste například byli připraveni na letošní exkluzivity jako Ori...

»
27. 03. 2019 • tonyskate3

První epizoda pořadu ID@Xbox Game Pass

Včera odpoledne měl premiéru nový pořad ID@Xbox Game Pass, jehož cílem je hráčům představit nadcházející nezávislé hry z programu ID@Xbox , které budou v den vydání dostupné v předplatném Xbox Game Pass. Tedy stejně jako exkluzivní hry od Microsoft, které si taktéž můžete díky předplatnému XGP zahrát jen co vyjdou. Představeny jsou zcela nové hry, neschází ani nové záběry z dříve oznámených titulů a některé hry doprovází i jejich vývojáři či návštěva studia.

»