Jak si vedl veletrh E3 v médiích?

Autor: CryLineTPublikováno: 24.6.2018, 12:49

Publikováno: 24.6.2018, 12:49

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

CryLineT

CryLineT

Je autorem 68 článků

V herním průmyslu platí stejná pravidla, jako v kterémkoliv jiném. Není důležité, co prodáváte, ale jak to prodáváte. Média jsou v tomto směru pomocníkem k nezaplacení a dobře reflektují úspěšnost toho či onoho. Mediálním pokrytím herního veletrhu se od roku 2015 zabývá společnost ICO Partners, která monitoruje zmínění klíčových slov během herního svátku.

Letošní statistika ukázala, že pokles, naznačený v minulém roce, pokračuje. E3 jako celek skončil na hodnotě 25 900, což je oproti minulému roku o 1 500 článků méně. Výsledek je přičítán minimu technologických novinek. Nové generace konzolí zůstaly pouhými zmínkami a virtuální realita hrála druhé housle. Z trojice platforem PlayStation-Nintendo-Xbox byla nejzmiňovanější ta první (loni vyhrál Xbox), nicméně stejně jako Xbox, se musí smířit s poklesem. V historii pětiletého monitorování jde dokonce o nejhorší výsledek japonské konzole, zatímco ta redmondská se vrátila na její průměr. Za výherce tak můžeme označit Nintendo, které sice mělo menší počet článků než konkurence, ale jako jediné více než minulý rok.

Mezi modely konzolí se nejčastěji skloňovala slova „PlayStation 4“, „Xbox One“ a „Nintendo Switch“. Virtuální realitu zajímalo na 1 200 článků, a to počítáme dohromady PS VR, HTC Vive a Oculus Rift. Jen pro zajímavost, na E3 2017 měla virtuální realita od Sony sama o sobě 1 600 mediálních zmínění.

V oblasti her se nejvíce psalo o titulech Fortnite, Fallout 76, Cyberpunk 2077, Anthem a Kingdom Hearts 3. U vydavatelů jsou počty také zajímavé. Přestože konferenci EA považujeme za jednu z nejhorších, pouhé tři hry jí stačily, aby se stala mediálně nejpropíranější. Anthem, Battlefield V a FIFA 19 za sebou nechaly Bethesdu a Ubisoft, u nichž excelovala jména Fallout 76, Rage 2, TES VI a Assassin’s Creed Odyssey, The Division 2 spolu s Beyond Good and Evil 2.

V komentářích nám můžete sdělit, jaká událost vás nejvíce zaujala na proběhlém veletrhu E3. Ať už v dobrém nebo špatné.