Jak vypadá Forza Motorsport 7 po dalším updatu?

Autor: chaosteoryczPublikováno: 5.12.2018, 15:55

Publikováno: 5.12.2018, 15:55

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2180 článků

Z poslední okruhové Forzy se stává další titul, který ztrácí tvář původně vydané hry a nabírá fazónu, kterou si hráči přáli už více jak před rokem. Diskuze o marnosti moderní herní produkce si tentokrát odpustíme, protože prosincový update pokračuje ve sprintu, který započal po ohlášení, že příští rok nedorazí další díl. Začněme tím, že Forza Motorsport 7 upravila řadu grafických prvků, včetně úvodní obrazovky a hlavního menu. Závodníkovo Porsche nově mokne na okruhu a ústřední nabídka dostala ploché, barevné ikony. Kvůli tomu se závodník posunul na druhý konec obrazovky. Nové rozhraní nejenom, že lépe vypadá, ale také mnohem rychleji reaguje na vaše pokyny.

Vizuální změny se nedotkly jen rozcestníku nabídek. Přepracované jsou nyní štítky hráčů v multiplayeru, tzv. Opponent Labels. Štítky vidíte nad hráči během závodu a v tuto chvíli podávají informace ve třech různých podobách. O nejbližším jezdci se dozvíte, kolikátý je, jaký má náskok, případně kolik nadriftoval bodů. Soupeř o pozici vzdálenější ukazuje pouze gamertag a pozici. Všichni ostatní jsou pak ocejchováni jen pozicí v závodě. Duch úprav se projevuje i v HUD nabídce během závodu, kde si určitě všimnete jiného času na kolo nebo přesunutého ukazatele počtu kol.

Barvičky a grafika ovšem nejsou tím jediným, co na nové aktualizaci zaujme. Labužníky rochnící si v simulaci dozajista zaujme, že hra má kompletně přepracovaný force feedback, který do volantu promítá kinematiku a stav pneumatik. Vývojáři tak docílili mnohem reálnějšího pocitu z řízení. Jelikož nový systém zcela nahrazuje ten původní, majitele volantů čeká nové ladění nastavení, a to od základu. Studio Turn 10 pro tento případ aktualizoval návod k nastavení volantu, který je samozřejmě anglicky.

Z pravidelných obměn připomeňme novou ligovou sezónu, další Forzathon nebo updatované rivalské závody. I když vám to hra při spuštění připomene sama, nezapomeňte vyzkoušet nové auto zdarma. Je jím závodní BMW M Motorsport M8 GTE pro rok 2018. Snad si novinky brzy oblíbíte a s Forzou strávíte další desítky spokojených hodin.

 • Vilda

  Mohli by predelat vistu na volnejsi prochazeni a udelat prochazeni cele cele garaze tak jak to bylo ve videich na zacatku 😁

  • Jaroslav Houdek

   Jo a taky uvolnit limit na 900 aut v garáži. Už jsem musel prodávat. Horizon je super na vyblbnutí, ale tohle je skutečná Forza. Jen by to chtělo nějaké DLC s novými Achievementy.

 • Rado Dračí Bojovník

  A kde je sľubovaný nový jazdný model ?

  • JoohnCZ

   To slibovali? Nevis kde? zajimalo by me to…

   • Jaroslav Houdek

    Neslibovali nic, jen na redditu se v říjnu objevilo něco o novém způsobu výpočtu přilnavosti gum. Doufám, že se nebudou pouštět do nějakých experimentů, současná FM7 není rozbitá a není na ní moc co spravovat. Snad jen přidávat tratě bych uvítal.

 • JoohnCZ

  Nový force feedback se hodí, uz na me pod stromkem totiž čeká nový volant Thrustmaster ts-xw!😄 tak to aspon otestuju 24.12.

27. 05. 2019 • chaosteorycz0

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #13

Hned v úvodu bychom rádi ujistili naše fanoušky, že dlouhé díly už se blíží ke konci. Rekapitulace celých let byly bohužel takové, nicméně teď už váš čeká dvouhodinovka poslední. Od příště se délka dílu zredukuje. Nicméně, než k tomu dojde, je tu další vzpomínka, tentokrát na rok 2017. Rok, kdy Škorpion zasekl jedovatý bodec do konkurence a ukázal, kdo má nejsilnější klepeta. Co dál? Byly tu exkluzivní hry, nebylo jich málo a...

»
20. 05. 2019 • DandyCZE26

Forza Motorsport 7 Hot Lap Championship

Vítáme všechny závodníky a jsme rádi, že se nám do našich soutěží přidávají i závodní hry. Prozradíme, že HOT LAP je úvod a věříme, že start online závodů přijde v září! Díky crossplay se mohou šampionátu účastnit jak hráči na Xboxu, tak PC hráči! Celkově se pojede šest soutěžních kol a končíme na konci června.

»
08. 05. 2019 • chaosteorycz0

Forza Motorsport 7 oslavuje IndyCar

Pravidelná dávka údržbářských prací opět dostihla Forzu Motorsport 7. Včerejší update udělal další krok v systému Forza Race Regulations, který je nyní dostupný i v soukromých lobby. Prozatím není možné měnit pravidla penalizací, tudíž buď je systém aktivní nebo nikoliv. Dotčený vůz se nově na několik vteřin stává duchem, přičemž trestný čas narůstá po čtvrt vteřinách.

»
03. 04. 2019 • chaosteorycz0

Forza Motorsport 7 zpřístupnila exkluzivní auta

Máme za sebou další aktualizaci okruhového závodění. Tento měsíc se nekonala velká oznámení, a to samé se dá říct o začleněných novinkách. Studio Turn 10 nadále pracuje na systému Forza Race Regulation, s nímž do hry vstoupily penalizace. Po měsíci, kdy se trestné minuty zkoušely v uzavřené betě, připravují vývojáři veřejnou část. Na její oznámení zatím čekáme, neboť je zapotřebí začlenit nasbíranou zpětnou vazbu. Jisté je, že penalizace se už začnou promítat...

»
14. 03. 2019 • chaosteorycz0

Update sedmého Motorsportu s testováním penalizací

O víkendu bylo možné nahlédnout do nových aktualizací posledních dílů značky Forza. Změny hry Forza Motorsport 7 by se daly shrnout jako soubor novinek pro ty z vás, kteří od okruhových závodů očekávají notnou dávku simulace. Nebo alespoň co největší naklonění tímto směrem. Proto se do oběhu pomalu dostávají Forza Race Regulations, které jsou obdobou penalizací. Včerejším dnem započala uzavřená beta, do níž byli pozvání vybrání hráči. Ti společně s vývojáři vytvoří...

»
10. 03. 2019 • chaosteorycz1

Turn 10 zapojí hráče do vývoje příští Forzy

Gears of War, Halo a Forza. Značky, které jsou synonymem konzole Xbox. Bez nich si jen těžko dokážeme představit podzimy, natož vydání nových generací herních systémů. Přesto se tento rok musíme bez nového Motorsportu obejít, protože jak bylo již dříve potvrzeno, studio Turn 10 na novém dílu nepracuje, tedy zatím. Více světla do budoucnosti značky vnesl Dan Greenawalt v posledním podcastu Forza Monthly.

»
06. 02. 2019 • chaosteorycz6

Forza Motorsport 7 aktualizovala lakovnu

Únor je nejskromnějším měsícem roku a zdá se, že někteří vývojáři na ně připravili i skromné změny. Lakovna, kde si vašeho čtyřkolového mazlíčka pomalujete k obrazu svému, je svatyní kreativních hráčů, kteří v ní neváhají strávit stovky hodin. Právě jim je zasvěcena únorová aktualizace. Prostor lakovny má nově čtveřici volitelného nasvícení. Konkrétně Ambient Light, Ambient Dark, Sunny a Sunset. Se světlem se změní i schéma prostoru, takže okamžitě vidíte, jak vaše malůvky...

»
05. 02. 2019 • waggon5

Xbox Weeks Deals – 5.2. až 12.2.2019

Velký počet zlevněných položek se nám už pomalu stáva standartem. Tentokrát značné množství položek tvoří hry od EA a zde je na zamyšlenou, zda se není vhodnejší si předplatit EA Access členství. Jeden primát si však zaslouží Horse Racing 2016, protože pokud mě má paměť neklame, jedná se o nejlevnější hru, co kdy byla na ONE (29Kč). Mým osobním favoritem je pak Chess Ultra. Xbox ONE 3On3 Freestyle – Carter...

»