Karetní hra Fable Fortune pro Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 31.5.2016, 7:47

Publikováno: 31.5.2016, 7:47

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3930 článků

Ačkoliv bylo studio Lionhead uzavřeno a vývoj hry Fable Legends zrušen, Microsoft nadále počítá s touto značkou, což dokazuje i odhalení karetní hry Fable Fortune pro Xbox One a PC. Není to ovšem tak jednoduché, o čem vás hned přesvědčíme. Tato free-to-play hra byla tajně ve vývoji v Lionheadu po dobu 18 měsíců, ovšem ještě než byla dokončena, studio muselo zavřít krám. Proto veteráni uzavřeného studia (Craig Oman, Mike West a Marcus Lynn) založili nezávislou společnost Flaming Fowl Studios a rozhodli se Fable Fortune dokončit.

Microsoft jim tento záměr posvětil a umožnil jim nadále využívat licenci značky Fable, ovšem finance na dokončení hry už si musí získat sami. Proto půjdou s kůží na trh, tedy na Kickstarter a pokusí se vybrat částku 250 tisíc liber. Samozřejmě mají připraveny tzv. „stretch goals“, takže pokud se vybere více peněz, vše půjde do dalšího vývoje hry. Pokud kampaň uspěje, v rámci několika týdnů po jejím skončení se uskuteční uzavřená beta, kterou bude v říjnu následovat i ta veřejná. Samotná hra by pak měla vyjít začátkem roku 2017.

Fable Fortune je karetní hra podobná Hearthstone, kdy se hráč s pomocí svých hrdinů snaží snížit zdraví hráče na nulu. Dosáhne toho pomocí různých karet, jež zahrnují příšery, kouzla apod. Tvůrci navíc chtěli tento žánr vylepšit díky nádherné 3D grafice, kooperačnímu online režimu, systému úrovní pro běžně používané karty a trofejovým kartám. Zkrátka nápadů byla spousta nápadů a například samotné karty by byly inspirované celou sérií a historií Fable. Níže můžete sledovat 17minutové video od IGN, které vám hru představí v celé její kráse.

Kampaň na Kickstarteru započne v 16 hodin a doufejme, že se tvůrcům podaří potřebné finance vybrat.

20. 02. 2018 • Lukáš Urban1

Fable Fortune opouští program Game Preview

A bude zdarma, což je to nejdůležitější, co potřebujete vědět. Dlouhých sedm měsíců autoři ladili titul v předběžném přístupu, kde jim pomáhaly názory a reakce hráčů. I díky nim se tak hru podařilo dokončit a Fable Fortune 22. opustí program Game Preview. Jako free-to-play titul vám nabídne známé hrdiny v karetním prostředí a zcela nový režim příběhu pojmenovaný Heroic Tales. Ten bude připravený pro jednoho hráče, zatímco multiplayerově založení se postaví skutečným...

»