Konami nezapomíná na sérii Silent Hill

Autor: tonyskatePublikováno: 28.1.2020, 10:47

Publikováno: 28.1.2020, 10:47

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4971 článků

Japonská společnost Konami toho pro konzolové hráče v posledních letech moc nečiní a kromě kolekcí klasických her a každoročního fotbalu PES, nestojí zbytek vesměs ani za zmínku. Série Metal Gear Solid je po odchodu Hidea Kodžimy nejspíše definitivně mrtvá, Castlevania taktéž odpočívá a bohužel i hororový Silent Hill už trpí dlouho přestávkou. Poslední řádný titul byl Downpour, který shodou okolností vznikl v brněnském studiu Vatra Games, ale už je tomu osm let.

V posledních dnech se ovšem vyskytly spekulace, že Konami se chystá tuto kultovní sérii oživit, a to ne jednou, ale hned dvěma hrami. Dle všeho vydavatel před lety oslovil různé vývojáře, aby přednesly své nápady. Jeden z nich má být lehkým restartem oblíbené značky, zatímco ten druhý se má vydat ve stopách epizodických adventur po vzoru Telltale Games. Určitě by také stálo za zvážení udělat řádný remake, který se například v případě jiné hororové série povedl na výbornou. Samozřejmě máme na mysli Resident Evil 2.

A teď trochu oficiálních informací, protože krátce po výše uvedených spekulacích, se Konami vyjádřilo, že zkoumají možnosti, jak přinést další hru ze série Silent Hill. Až následující měsíce či roky ukáží, jak tomu skutečně bude, ale určitě by tento návrat ocenila celá řada hráčů.