Kráska? Zvíře? Ne, to je WRC 7

Autor: chaosteoryczPublikováno: 17.5.2017, 12:32

Publikováno: 17.5.2017, 12:32

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1529 článků

DiRT 4 nebude jedinou rally hrou toužící urvat si část našeho srdce. Na scénu se po roce vrátí také série s oficiální licencí FIA World Rally Championship a s ní také tvůrčí celek Kylotonn Games, pod jehož vedením se značka konečně potkala s řádnou evoluční změnou. Letošní ročník oznamuje trailer „The Beauty and the Beast“, jehož hvězdou je speciál Hyundai i20 Coupé. Vůz korejské automobilky se ukazuje jak prostřednictvím oficiálních záběrů ze skutečných závodů, tak z pre-alpha verze hry, která vypadá až podezřele dobře. Konec traileru patří podzimu jako období, kdy se dočkáme vydání. Více oficiálních informací zatím není, nicméně web redbull.com přinesl interview s herním ředitelem Kylotonn Games.

Redaktora stejně jako nás zajímalo, zda byly provedeny změny a pokud ano, tak jakým směrem. Alain Jarniou prozradil, že tým čítající zhruba 50 lidí se zaměřil na lepší rally zážitek, který mají zajistit hrbolatější povrchy, užší silnice a nebezpečnější úseky. Úplnou novinkou jsou Epic Stages, což jsou dlouhé rychlostní zkoušky atakující 15 minut. Kompletní kalendář aktuální sezóny je samozřejmostí tak, jako všechny závodní stroje bojující o cenné vteřiny. Větší důraz je kladen také na simulaci, přestože vývojářský celek byl zvolen pro závodní sérii díky zkušenostem s vyváženou hratelností mezi realitou a arkádou. Hráči se tak mohou těšit na novou reálnější fyziku.

Ta byla pro autory na prvním místě a až poté řešili pomocné asistenty ulehčující ježdění méně náročným hráčům. Zárukou posunu kupředu by měla být také úzká spolupráce se závodníky a techniky, kteří se podíleli formou zkušeností a zpětné vazby. I díky nim pak patří zvuk v této sérii mezi jeden z nejlepších vůbec. Na konec padla otázka i na Project Scorpio a jeho možné využití. V tomto ohledu nebylo řečeno téměř nic, jen, že tým si výhody silnější konzole rozhodně osvojí a promítne do svých projektů.

 • s termínem po roce bych šetřil 🙂 WRC 6 vyšlo teď v březnu a po dvou měsících už je ohlášeno WRC 7! sekaj to tam jak Baťa cvičky

  • Chaosteory CZ

   WRC 6 bylo k mání od 7. října 2016 😉

   • beru zpět 🙂
    ps: kdyby budou další plky?

    • Chaosteory CZ

     Tenhle týden se nám bohužel nesešly volné časy, takže se přihlásíme v podcastu až příští týden a pokusíme se výpadek vynahradit. A díky za zájem, je pěkné, že si někdo všiml absence 🙂