Microsoft Azure již brzy ve vašem PlayStationu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.5.2019, 11:16

Publikováno: 19.5.2019, 11:16

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2348 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Předně, nejde o bulvární titulek ani následek vašeho lihového víkendu. Jen si dovolujeme použít jeden z možných popisků, který by v budoucnu mohl majitele konkurenční herní platformy připravit na fakt, že jejich hra využije cloudové prostředky od Microsoftu. S ohledem na to, že daní hráči stejně hrají jen singleplayerové hry, nebudou nuceni nechat konzoli posvětit. Jen se smíří s realitou, ve které Microsoft uzavírá partnerství se Sony, aby spolu obě firmy společně posouvaly hranice cloudu a umělé inteligence. Znamená to snad nový pořádek? Utichnou barikády nesvářených táborů? Budou teď snad společné herní kempy?

V tuto chvíli to neznamená téměř nic. Že patří Microsoft mezi průkopníky cloudového řešení a že jeho serverová základna patří ke špičce, dobře vědí i v Sony. Jelikož v tomto ohledu mají oproti konkurenci menší skluz, využijí dosažené výsledky amerického giganta a pokusí se jich zúročit pro herní a obsahové služby konzole PlayStation. Na oplátku se japonská společnost začne podílet na dalším vývoji, do něhož vloží poznatky v oblasti umělé inteligence. Společným cílem je začlenit pokročilou AI do cloudové technologie Microsoft Azure, kterou v budoucnu využije také PlayStation.

Nabízí se mnoho rýpavých poznámek ve stylu „odříkaného chleba největší krajíc“, „nebýt Microsoftu, neví Sony, co hráči potřebují“ nebo „Sony na E3 bude, jen tentokrát jako součást Xboxu“, ale nejsou na místě. Kenichiro Yoshida a Satya Nadella jsou především obchodníci a nějaké konkurenční vášně jim jsou lhostejné. Což potvrzuje první zmíněný: „Společnost Microsoft je pro nás dlouhá léta klíčovým obchodním partnerem, a to navzdory faktu, že si v některých oblastech konkurujeme.“ Šéf Microsoftu pak dodává, že Sony je dlouhá léta lídrem na poli zábavy a technologického vývoje a že vzájemná spolupráce dopomůže k tomu, aby to tak bylo i nadále.

Až opadne dojetí, tak opět do zbraně chrabří bojovníci. To, že si hradní páni podali ruce neznamená, že si v podhradí přestaneme bodat vidličky do žeber. Na obranu našich her a zařízení je povoleno házet židlemi, fackovat dle libosti a v krajním případě hryzat a škrábat. Mějte však na paměti, že jde pořád jen o zábavu, tak se podle toho chovejme.

 • Tomáš Burda

  Já si myslím že na xboxu je ta komunita vyspělejší a moc ataků vůči ps nebude.Stačí se podívat na konzolistu,tam kolem toho bude strašná diskuze,ale hlavně ze strany ps. U xboxu jsou to jedinci a u ps skupiny,které dělají rozbroje. Jinak spolupráce je dobrý směr a těžit z toho můžeme hlavně mi hráči. Třeba se dočkáme doby,kdy exkluzivní hry nebudou žádné téma.

  • digestor

   Jo konzolista, to je kapitola sama pro sebe, tolik fanatiků jsem nikde jinde neviděl.

  • JN

   Souhlas. Na konzolistu už skoro vůbec nechodím. I ta redakce mi přijde hodně tendenční. V drtivé většině píší jen o PS, jako by nic jiného nebylo. O Days gone se psalo snad 3x denně, to už nešlo ani číst. A ta komunita je fakt toxická. Tam to lítá vulgarismy až člověk zírá a redakce s tím nic nedělá. Loni jsem si koupil Xko a je to moje první konzole, ale podle komunity, do PSka nikdy nepůjdu i kdyby nic jiného nebylo. Dokonale mi ta komunita zhnusila pohled na PS.

   • Jaroslav Houdek

    Já sám hraju i na PS, ale s tímhle máš pravdu, berou to moc vážně. Koneckonců pro MSFT jsou konzole jen okrajová záležitost, i když úspěšná. Zatímco Sony, když se PS3 prodávala hůř než čekali, tak málem zkrachovala.

 • Danoid

  „S ohledem na to, že daní hráči stejně hrají jen singleplayerové hry“ 👍🤣🤣🤣