Microsoft hlásí 44% narůst herního obratu

Autor: tonyskatePublikováno: 25.10.2018, 8:56

Publikováno: 25.10.2018, 8:56

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3840 článků

Společnost Microsoft zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2019 a čísla jsou více než dobrá. Obrat herní divize zažil meziroční nárůst o 44 % a dosáhl tak na 2,738 miliard dolarů. Prodej her a služeb Xbox pak narostl o 36 %. Daleko důležitější je ovšem skutečnost, že největší podíl na navýšení tržeb měly konzole Xbox One, jejichž prodeje se meziročně zvedli o nádherných 94 %. Xbox One X, který je v současnosti nejvýkonnější herní konzolí na světě, tedy odvádí svou práci a je vidět, že hráči chtějí hrát ve 4K a vychutnat si hry v nejlepší grafice na své televizní obrazovce. Obrat ze služeb Xbox Live pak vzrostl o 8 % a drží se na stabilních 57 milionech aktivních uživatelů.

Co se týče celkového obratu celé korporace, tak ten byl za uplynulé čtvrtletí skvělých 29,1 miliard dolarů, což je o 19 % více než loni a čistý zisk po zdanění pak byl 8,8 miliardy dolarů, což je o 34 % více než za stejné čtvrtletí minulý rok.

Microsoft tedy úspěšně pokračuje ve svém podnikání a zvláště hrám a Xboxu svítá na lepší časy. Už během E3 rozšířily řady Microsoft Studios pět nových studií a proslýchá se, že další budou oznámena 10. listopadu na akci X018, kde nebudou chybět ani exkluzivní hry.

 • Akronym

  Jen tak dál.

  • Piro

   ..

 • p.a.c.o

  Super zpráva a jak vidno, exkluzivity nejsou to hlavní, co prodává konzole. Stačí jít svou cestou, hlavně aby MS kurz udržel…

  • Tex-Calder

   Ale ano, exkluzivity prave mozna prodávají konzoli, ale někomu holt staci jisté množství zanrove uzce zamerenych exkluzivnich her a moznost VR a dál už nic. Ale je vidět, že si lidi zacali uvedomovat exkluzivitu i jiným zpusobem, jako ze jsou na Xboxu exkluzivní služby Game pass, EA ac., zpětná kompatibilita. Coz je dle me mnohem výhodnější nez exkluzivní hry… A jasně, Xbox One X jako nejsilnější mašina je taky exkluzivní:-).

 • Rado Dračí Bojovník

  A počet konzolí se vypařilo. To je jak z toho ruského scifi filmu. A sedělo na komíně, B spadlo z komínu a co se stalo s C? Nicméně držet se dá jen čísla 57 mil aktivních uživatelů.

  • Tex-Calder

   K čemu čísla prodanych kusu? Neni to zbytečná informace? Asi to bude dostatečný počet, když MS ma snahu hraní na Xboxu stale vylepšovat.

  • StriderCZ

   Ber to tak, že i tyto uvolněná čísla a statistika jsou součástí marketingu.
   Navíc stále platí poučka: statistika je jako lehká děva, každý si s ní může dělat co chce.
   navíc uvolnění takových čísel můře řádně zahýbat s cenami akcií (na horu i dolů) a to si pak jeden dvakrát rozmyslí co a jak prezentovat.

 • Piro

  OT: proc mi kur.. nejde spustit rdr2. Na ps4 to od pulnoci lze, na boxu to nejde ani ted….at jde ms nekam. Kupuju si digi verzi a je mi to k nicemu.

  • czmarty7

   To je divný, všem to musí jít spustit stejně, jdu to teď na XOX vyzkoušet….

25. 06. 2019 • tonyskate7

Spekulace: Microsoft upustil od levnější next-gen konzole Lockhart

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že příští generace konzolí by měla nabídnout Xbox ve dvou variantách. Pod kódovým označením Lockhart měla vzniknout levnější varianta pro tradiční uživatele a jako Anaconda měla být velmi výkonná prémiová konzole především pro hardcore hráče, samozřejmě za odpovídající cenu. Nicméně po letošním E3 to vypadá, že Microsoft od tohoto plánu upustil a pro next-gen Xbox známý už oficiálně jako Project Scarlett se počítá...

»
24. 06. 2019 • tonyskate19

Screenshoty i videa s ovladačem Xbox Elite 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 se svého představení konečně dočkal na letošním E3 a přinese řadu novinek. Mezi nimi nebudou chybět páčky s nastavitelnou tuhostí, kratší zámky spouští, tři přepínací režimy či třeba nabíjecí baterie s výdrží až 40 hodin. Tlačítka, páčky i pádla si samozřejmě budete moci přizpůsobit a pak přepínat už mezi zmíněnými režimy.

»
19. 06. 2019 • tonyskate11

Staňte se předplatiteli Xbox Game Pass Ultimate!

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate, které umožňuje sjednotit členství Xbox Live Gold a předplatné Xbox Game Pass bylo uvedeno do prodeje během E3. Samotné předplatné stojí 339 Kč měsíčně, ovšem jeho součástí je nejen členství Xbox Live Gold, tedy hraní online a hry zdarma, ale také předplatné Xbox Game Pass, a to jak pro konzole, tak i PC, takže získáte více než 100 skvělých her pro Xbox One (v budoucnu...

»
18. 06. 2019 • tonyskate9

V červenci opustí Xbox Game Pass 6 her

Minulý týden nám kromě E3 přinesl také spuštění předplatného Xbox Game Pass Ultimate, které je opravdu výhodné, zvláště tento měsíc, o čemž se můžete dočíst ZDE. Taktéž bylo do nabídky předplatného Xbox Game Pass pro konzole doplněno 26 her včetně Metro Exodus, Batman: Arkham Knight, Hollow Knight či Borderlands The Handsome Collection. Zkrátka se o nás Microsoft opravdu pěkně stará a přístup k více než 100 skvělým hrám máme v podstatě jen...

»
14. 06. 2019 • tonyskate0

E3 2019: Přehlídka her pro Xbox a Xbox One X

Microsoft nějakou dobu po skončení své konference Xbox E3 už tradičně vydává dvojici videí, v němž se nachází shrnutí těch nejlepších her, které se chystají na konzole Xbox One a případně i Xbox Scarlett. V záběrech tak neschází Gears 5, Cyberpunk 2077, Halo Infinite, The Outer Worlds, Ori and the Will of the Wisps, Star Wars Jedi: Fallen Order, Ghost Recon Breakpoint, DOOM Eternal a nespočet dalších. Však se podívejte sami. Druhé...

»
14. 06. 2019 • tonyskate4

Xbox Scarlett a kompletní zpětná kompatibilita

Už dříve v týdnu jsme vás informovali, že Xbox One dostal poslední várku zpětně kompatibilních her a rozhodně bylo o co stát. Z původního Xboxu dorazila série Splinter Cell či třeba Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, byla vylepšena většina her studia Rare pro Xbox One X a z Xboxu 360 jsme se dočkali řady oblíbených klasik včetně Too Human, Skate, Enslaved či třeba Infinite Undiscovery.

»
12. 06. 2019 • tonyskate4

Phil Spencer: Xbox Scarlett bude mít mechaniku

Spousta hráčů byla s vydáním konzole Xbox One S All-Digital Edition trochu zmatena a především nesvá, protože se následně domnívali, že next-gen Xbox nebo Project Scarlett, taktéž nebude mít mechaniku. Všichni si mohou oddechnout, protože Phil Spencer v rozhovoru potvrdil, že Xbox Scarlett bude mít mechaniku a nadále v budoucnu počítají s fyzickými disky. Jeho slova pak stvrdil Matt Booty v jiném rozhovoru.

»
11. 06. 2019 • tonyskate0

Listopadové X019 v Londýně

Microsoft svou oddanost hraní stvrdil už loni, když oznámil návrat vlastní propagační akce X0. Loni to sice nebyla žádná hitparáda a ještě je třeba na formátu zapracovat, ale snad se to letos zlepší. I tento rok se X019 uskuteční v listopadu, ovšem změní zasazení a zavítáme do Londýna, který se mimochodem stal místem dění i pro Watch Dogs Legion. Více se dozvíme během srpnového gamescomu a nejspíše X019 spatříme připravované novinky...

»