Microsoft kupuje Bethesdu a získává The Elder Scrolls, DOOM a další!

Publikováno: 21.9.2020, 15:11

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4787 článků

Tak tohle nečekal opravdu nikdo, a to ani navzdory loňským šíleným spekulacím. Microsoft kupuje vydavatele Bethesda a vítá jej tak do rodiny Xboxu! Konkrétně Microsoft za 7,5 miliardy dolarů koupil společnost ZeniMax Media, pod níž spadá Bethesda Softworks a všechna její studia včetně Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios. Současně tak Microsoft získává velkolepé značky, na kterých se tato studia podílí jako The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Prey, Quake, Starfield a mnoho dalších.

Hry z ikonických sérií Bethesdy tedy brzy zamíří do předplatného Xbox Game Pass a hlavně se všech budoucích novinek dočkáme hned v den vydání. V současnosti se jedná například o velkolepou sci-fi RPG Starfield, a to ani nemluvě o The Elder Scrolls VI. Jak to bude s tituly Deathloop a Ghostwire: Tokyo, které jsou momentálně časovými exkluzivitami Sony, to se dozvíme časem. V budoucnu nás ovšem čekají velké věci a jen si představte, třeba takový Wolfenstein III, nový DOOM, Fallout 5 či třeba Dishonored 3 (samozřejmě spekulujeme 🙂 by mohly být exkluzivitami na Xboxu včetně již zmíněného The Elder Scrolls VI!

Xbox Game Studios se tak rozšířilo z 15 na 23 studií, kdy některá mají více týmů podobně jako Obsidian Entertainment, Playground Games či třeba Ninja Theory.

Tato akvizice je dalším důkazem toho, že Microsoft to s hraním myslí smrtelně vážně a snad teď bude vaše rozhodování o next-gen konzoli ještě snazší 🙂