Microsoft představí své next-gen hry pro Xbox Series X v červenci

Autor: tonyskatePublikováno: 5.5.2020, 15:50

Publikováno: 5.5.2020, 15:50

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5196 článků

Microsoft dnes představil své plány pro Xbox, který letos čeká velký rok. Nejenže na podzim dojde k vydání next-gen konzole Xbox Series X, jejíž načasování neohrozí ani koronavir, ale především konečně dojde k představení her nové generace ze stáje jejich 15 studií Xbox Game Studios. Každé z nich totiž pracuje už na next-gen titulech včetně divize XGS Publishing, jež spolupracuje se studii po celém světě. A kdy tyto exkluzivní hry spatříme? Někdy v červenci.

Microsoft totiž představil měsíčník Xbox 20/20, během nějž nám každý měsíc po zbytek roku poví o tom, co se chystá pro příští generaci hraní včetně konzole Xbox Series X, studií Xbox Game Studios, předplatného Xbox Game Pass a herní streamovací technologie projekt xCloud. Každý měsíc nás bude čekat něco zcela jiného, ale nejvíce budeme vyhlížet právě červencovou epizodu, kdy nám studia a jejich týmy poprvé představení své projekty včetně záběrů z hraní, které pochopitelně budou zahrnovat i zbrusu nové exkluzivní hry.

První díl spatříme už tento čtvrtek v 17:00, kdy bude vysílána avizovaná epizoda Inside Xbox, v níž se představí next-gen projekty ostatních vydavatelů pro Xbox Series X. S jistotou je zatím potvrzena účast Assassin’s Creed Valhalla, ovšem uslyšíme i od ostatních tvůrců. Dost možná nás čekají i oznámení her, které spatříme vůbec poprvé. Další epizody 20/20 pak zahrnou i další partnery a jejich hry.

Současně budou potvrzeny další hry, jež budou podporovat funkci Smart Delivery, tedy kdy v rámci jedné koupě získáte hru jak pro Xbox One, tak i ve vylepšené verzi pro Xbox Series X. Všechny hry, které ve čtvrtek spatříme, pochopitelně ponesou označení „Xbox Series X Optimized“, což znamená, že využijí výkonu next-gen konzole a budou vypadat ještě úžasněji včetně 4K rozlišení při až 120 snímcích za sekundu, DirectStorage, hardwarovému raytracing DirectX, super rychlému načítání atd.

12. 01. 2022 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S přes 12 miliónů kusů

Navzdory nedostatku čipů patří Xbox Series X|S po 14 měsících mezi nejprodávanější konzole Microsoftu. Prozradil to Phil Spencer, šéf Xboxu, v nedávném rozhovoru, takže je jasné, že se jim investice do her vyplácí a snad je pro ně úspěšné i předplatné Xbox Game Pass, protože my si jej nemůžeme vynachválit.

»
05. 01. 2022 • tonyskate0

Ubisoft+ se skutečně chystá na Xbox!

Je tomu rok, co se spekulovalo, že by služba Ubisoft+ mohla být součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, tedy stejně jako EA Play, ale to se nejspíše nestane, alespoň zatím ne. Nejdříve musí předplatné Ubisoftu zamířit na Xbox a stát se tak má v budoucnosti, jak francouzský vydavatel před chvíli potvrdil. Konkrétní datum neznáme, ale je pravděpodobné, že se tak stane během letošního roku.

»
22. 12. 2021 • Cryptah0

Seagate Expansion Card 1 TB pro Xbox od XkoGuru

Čas od času se spolu podíváme na nějaký ten hardware pro naše konzole. Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mi hráči musíme řešit velmi často, je právě místo, kam si své hry ukládat. Na trhu je nespočetně možností a to jak který disk nebo kartu vybrat, tak i po stránce cenové. My se dnes podíváme asi na to nejlepší a zároveň i nejdražší, co můžete svému stroji dopřát. Rád bych vám...

»
13. 12. 2021 • tonyskate0

Sledujte dokument Zapnuto: Příběh Xboxu s CZ titulky

Během oslav 20. výročí Xboxu Microsoft oznámil, že na dnešní den chystá rozsáhlý dokument „Zapnuto: Příběh Xboxu“, ve kterém popíše dvacetiletou historii své herní konzole. Tato šestidílná série je teď zdarma ke zhlédnutí na YouTube a dokonce obsahuje české i slovenské titulky. Více už vás nebudeme zdržovat, protože se jistě chcete dozvědět o původním Xboxu, jeho přehnaně velkém ovladači, úspěchu Xboxu 360 navzdory RROD, neúspěchu Xbox One a nakonec obrovské...

»
29. 11. 2021 • tonyskate0

Xbox Series S nejprodávanější konzolí na Černý pátek

Ačkoliv byla většina z nás vůči modelu dvou konzolí nové generace od Microsoftu spíše skeptická, dlouhodobě na tom možná bude líp, než se čekalo. Ostatně tvrdil to i Phil Spencer, který před vydáním nové generace řekl, že Xbox Series X si pořídí většina především zpočátku, ovšem během celé generace by prodávanější mohl být levnější model Xbox Series S.

»
24. 11. 2021 • Lukáš Urban0

Xbox dostal vlastní muzeum

Jako praví herní fanoušci si nahlaste v práci dovolenou, ve škole oznamte náhlé úmrtí ve vašem bleším cirkusu a vytáhněte kufry. Vzdor světové zdravotní situaci, vzdor finančním možnostem, okamžitě vycestujte do svátého stánku každého fanouška Xboxu. A nemusíte ani vytáhnout hřbet z teple vysezeného křesla, protože historie slavné herní konzole přijde až k vám.

»
23. 11. 2021 • tonyskate0

Další zpětně kompatibilní hry už nebudou

Microsoft během oslav 20. výročí Xbox nadělil hráčům moc pěkných dárek v podobě 76 zpětně kompatibilních her, mezi nimiž neschází ani kultovní série Max Payne a F.E.A.R. či pecky jako Red Dead Revolver, Skate 2, další hry Star Wars nebo Viva Piñata: Party Animals. Současně také 37 her dočkalo funkce FPS Boost, tedy zdvojnásobení počtu snímků na konzolích Xbox Series X|S. Na jeden den to bylo skutečně obdivuhodné množství, na kterém...

»
18. 11. 2021 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Minulý týden tomu bylo rok, co vyšly konzole Xbox Series X|S, a zvláště výkonnější model je stále nedostatkovým zbožím. To je sice dobře, jelikož to dokazuje zájem o Xbox, ovšem na druhou stranu to není dobře, jelikož tak spousta hráčů ještě nemohla přejít na novou generaci. Každopádně nové konzole i Xbox One jsou nadále vylepšovány skrze systémové aktualizace a ta listopadová přináší například barevné filtry, lepší nastavení zvuků a došlo...

»